Tak je nás zase o tři více

Autor: redakce <redakce(at)ascczech.cz>, Téma: Informace, Vydáno dne: 07. 12. 2017


V sobotu 2. prosince složili v Kobylisích sliby salesiána spolupracovníka tři noví členové.

Lucie (za svobodna Šárková) a Jindřich Michlovi absolvovali formaci ve společenství Dolní Počernice, nyní patří do Společenství Praha-sever II. Mají tři roztomilé holčičky a bydlí asi 400 metrů za Prahou v Zelenči.

Klára Enica Švandová je z Trutnova a patří do společenství Český ráj. Má také tři děti, ale ty jsou již dospělé a všechny bydlí v Praze.Ale to nebylo z formačního společenství Dolní Počernice všechno, do aspirantátu vstoupili další čtyři manželské páry – Lucie a Pavel Krísovi z Černého Mostu, Markéta a Jiří Krísovi z Hloubětína, Markéta a Karel Švejdovi z Horních Počernic a Renata a Jiří Cermanovi z Úval.

Je krásné, že mezi nás nyní přicházejí také děti spolupracovníků (kromě Lucky taky Karel Švejda, syn Karla Švejdy ze společenství Praha-jih). A ještě několik dalších máme v předaspirantátu v Praze i na Moravě. Jen tak dál.

Všem přejeme, aby v salesiánské rodině našli přátelské lidské zázemí, křesťanskou hloubku a salesiánskou rodinnost. My se naopak těšíme, že do našich společenství přinesou omlazení, salesiánské nadšení a novou inspiraci.

              Honza Zindulka