Poděkování za modlitby – 2. část

Autor: redakce <redakce(at)ascczech.cz>, Téma: Informace, Vydáno dne: 16. 03. 2018


Začátkem března jsem absolvoval třetí onkologickou operaci během jednoho roku. 
A věřím, že tímto jsem dokončil operační trojboj. Poslední operace byla preventivní, trvala pouze 2,5 hodiny, byla naprosto v pohodě. Žádné velké bolesti, rána se krásně hojí, na třílůžkovém pokoji jsem byl sám nebo se skvělými lidmi. Čím vším jsme trojbojem poznamenáni?

Především si uvědomuji, že to jsou stále probíhající duchovní cvičení, kde nacházím – zřejmě nejen já – úplně nový vztah k Bohu. Každý máme svoji cestu, moc se to vysvětlovat nedá (snažil jsem se a vždy po přečtení zahodil).

 
Pak jsou to zážitky ze setkání.
Především vděčnost za modlitby a ostatní pomoc. Tolik lidí se s námi zastaví, popovídá, divím se, kdo všechno na nás pamatuje. A úplně nově prožitá setkání – setkání s nemocnými, s těmi, kteří prožívají nějaké trápení. Je to najednou pro mě úplně jiné. To již není jen duchovní rozhovor, rady, povzbuzení, to je sdílení životních zkušeností. Zároveň se mi otevřely oči a vidím, kolika lidí se to týká. Najednou jsem svědkem tolika různých příběhů, které by pro mě zůstaly v anonymitě. Zvláštní místo v těchto setkáních má naše širší rodina. Společné prožívání dobrých i zlých zpráv. Účast, která mě svojí intenzitou stále překvapuje. A pak vztah s Maruškou. Silný prožitek toho, že jsme jedno tělo, jak moc se potřebujeme, pomáháme si. Když jsem unavený, je pro mě úžasně osvobozující slyšet, jak se Maruška jen tak něčemu zasměje. Znovu zažívám krásu a naději života. Říkáme si pravdu úplně o všem, nehádáme se.

Zítra jdeme oba dva k doktorovi na kontrolu – Maruška měla chřipku, mně se udělal větší otok na patě, museli ji rozříznout, odstranit hnis a zakázali mi chodit. Takže nemůžu chodit, sedět, mohu jen klečet (většinou u počítače) a spát. Jedna moudrost říká – jednou jsi dole, jednou nahoře. Říkáme si – zítra se odrážíme ode dna.

Děkujeme za všechny modlitby, milé vzpomínky, za milé společenství. Rok s Vámi byl pro nás velmi silná zkušenost. Prosím, mysleme na ty, kteří to nyní potřebují více a intenzivněji.

          S velkou vděčností
    Marian s Maruškou Cúthovi