Společné setkání ASC České Budějovice, Písek a Podblanicko

Autor: redakce <redakce(at)ascczech.cz>, Téma: Informace, Vydáno dne: 25. 05. 2018

 

V neděli 20. května jsme se jako společenství salesiánů spolupracovníků z jednoho volebního obvodu sešli ke společně strávené neděli. V této sestavě se setkáváme již několik let (už ani nevím kolik L) a střídáme se v regionu jednotlivého společenství. Tentokrát jsme se sešli u nás na Podblanicku. Z celkového počtu členů 41 se nás sešlo 32 a to jistě hovoří o velkém zájmu se společně potkávat. A kde jinde se sejít s Podblanickem - než na Podblanicku. A z čeho je odvozeno Podblanicko? No přece z hory Blaník. Proto jsme se společně sešli mezi Malým a Velkým Blaníkem, kde jsme se lehce občerstvili a vystoupali na Malý Blaník. Zde jsme společně v nádherném prostředí v kapli svaté Maří Magdaleny (ve skutečnosti v jejím zbytku) slavili mši svatou. 

Následně jsme se přesunuli do Kondrace do místní restaurace, kde jsme u „skorosvatebního“ prostřeného společného stolu poobědvali.

Po obědě jsme se přesunuli pod Blaník Velký, kde jsme se při kafíčku společně sdíleli, kde je co nového a jak žijí naše společenství. Toto sdílení nás z Podblanicka velmi inspirovalo a možná jsme byli i překvapeni, kolik času na setkáváních a brigádách ostatní společně tráví. A Budějovičáci nám všem opět připomněli, že příští rok budeme zase všichni u nich.

Ale přestože bylo již pozdní odpoledne, nenechali si ti odolnější vzít příležitost navštívit ještě vrchol Velkého Blaníku a většina se v květnovém podvečeru kochala pohledem z rozhledny na krásy naší vlasti (tedy až po přesvědčení paní, aby nám právě zamčenou rozhlednu znovu na chvíli otevřela :-). 

Díky za to, že jste přijeli a že chcete (chceme) být spolu.

Karel Kroupa, ASC Podblanicko