nadpis Don Bosco ASC je třetí větev salesiánské rodiny, kterou založil v roce 1876 svatý Jan Bosko. Soustřeďuje ty křesťany, kteří chtějí v salesiánském duchu společně pracovat pro druhé, zejména pro mládež a obyčejné lidi.
Dnešní datum: 16. 01. 2019  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Kdo jsme? :: Ke stažení :: Slovakia  
Adresář ASCHlavní menu
 • Hlavní stránka
 • Ke stažení
 • Odkazy
 • Rozšírené vyhledávání

 • Konto AIRBAG

  Adresa a kontakty
  ADRESA:
  Sdružení salesiánů spolupracovníků
  Kobyliské náměstí 1
  182 00 Praha 8
  IČ: 00406902
  číslo účtu:
  253474458 / 0300


 • Provinciální rada
 • Místní společenství
 • Ostatní adresy

 • Články podle data
  <<  Leden  >>
  PoÚtStČtSoNe
   1 2 3 4 5 6
  7 8 9 10 11 12 13
  14 15 16 17 18 19 20
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30 31    

  Počet zobrazených článků: 50 (z celkem 84 nalezených)

  | 0-50 | 50-84 |
  Televize Noe slaví čtvrté narozeniny
  (redakce, Převzato z tisku, 07.05.2010)
  Noe logo „Na začátku – před dvaceti lety – tu byla parta nadšenců, která snila o televizním studiu. Začínali jsme točit poměrně amatérsky. Pak jsme se čtyři přihlásili na soukromou filmovou školu ve Zlíně.
  Začalo hledání prostorů. Tři dny před demolicí budovy, kde televize dnes sídlí, se podařilo tento někdejší klášter získat. „Buldozer odjel, my dostali klíče, že jej můžeme využívat, než se to soudně vyřeší.

  Ne, nejsme na kolenou
  (redakce, Převzato z tisku, 04.05.2010)
  Autor textu: Marek Orko Vácha
  Proč je v našich seminářích tak málo mladých mužů? Můžeme stávající stav chápat jako vzkaz, že někde jdeme nesprávným směrem? Pokud by totiž podobná situace nastala v jakémkoli fotbalovém klubu, vedení po třech čtyřech prohraných zápasech vymění trenéra, nakoupí nové hráče, změní herní koncepci apod. Řešení, které by mělo přijít, by mělo být radikální, hluboké a mělo by přijít hned. Více »

  Zdroj: Příloha KT, Perspektivy 13/2010

  Štěpánské dny 2010 ve Francově Lhotě jsou minulostí
  (Irena Pilíková, Převzato z tisku, 15.04.2010)
  V neděli 11. dubna 2010 se ve Francově Lhotě konaly Štěpánské dny. Byla to vzpomínková akce u příležitosti 105. výročí narození rodáka kardinála Štěpána Trochty.

  Štěpán se ve Francově Lhotě narodil 26. března 1905.

  Chodil zde do základní školy.

  Dále studoval v Kroměříži a v Itálii. Patřil k salesiánům.

  Stal se litoměřickým biskupem a v březnu 1973 byl oficiálně jmenován kardinálem.

  Byl několikrát vězněn, jeho život byl plný utrpení. Zemřel 6. dubna 1974. Při pohřbu byl nazván mučedníkem.

  O drogách spolu musíme mluvit
  (František Jakubec, Převzato z tisku, 13.05.2009)
  Strkat hlavu do písku před problémem zvaným droga bychom neměli. Téměř každý mladý člověk se v průběhu školní docházky s drogou setká. Nemusí ji okusit, ale bude se pohybovat v prostředí, kde je přítomna a nebo mu bude nabízena. Přitom víc než 80% mladistvých alespoň jednou drogu vyzkouší. To jsou důvody, proč drogy nesmějí být u nás doma tabu.

  Prošli peklem, ale našli cestu k Bohu
  (František Jakubec, Převzato z tisku, 13.05.2009)
  Ljuba s Radkem se snažili své dva syny dobře vychovat. Věnovali se jim, jak se dalo, vedli je k různým zájmovým činnostem, např. k lásce k folkloru, a kluci celkem bez problémů dospívali. Když bylo mladšímu synovi šestnáct let, začaly problémy až musel odejít ze školy. Matčiny modlitby u Zdi nářků nezůstaly bez odpovědi.

  Salesiánské středisko se už brzy rozroste
  (Irena Pilíková, Převzato z tisku, 22.04.2009)
  Brno- Líšeň/Salesiánské středisko mládeže v líšeňské Kotlanově ulici se rozroste. A přibudou u něj sportoviště. Dostavba, která má začít letos v červnu, přijde na třiačtyřicet milionů korun. Salesiáni pro ni počítají s penězi z evropských fondů.

  Světice z Lurd milovala svatého Josefa
  (František Jakubec, Převzato z tisku, 16.04.2009)
  V návaznosti na loňské oslavy 150. výročí mariánského zjevení v Lurdech, vyhlásil místní biskup Jacques Perrier letošní rok rokem sv. Bernadety. Dne 16. dubna si totiž připomínáme 130 let od smrti sv. Bernadety Soubirousové. Do Lurd se nyní chystají mladí poutníci z celého světa, ale málokdo ví, proč je pochovaná právě v klášterní kapli sv. Josefa.

  Oficiální logo pro oslavy 100 150. výročí založení salesiánské kongregace je známo!
  (Irena Pilíková, Převzato z tisku, 05.12.2008)
  Autorem loga je Wiktorian Mikolajetz – polský grafik, který žije v Berlíně a je v kontaktu s tamní Polskou katolickou misií.

  Zbývají už jen 4 dny! České chytré hlavičky a šikovné ručičky nenechte se zahanbit!
  (Irena Pilíková, Převzato z tisku, 11.11.2008)
  Oddělení pro sociální komunikaci v Římě organizuje soutěž na logo oslav 150. výročí vzniku salesiánské kongregace v r. 2009.

  Proces P. Ignáce Stuchlého jde zdárně kupředu
  (Irena Pilíková, Převzato z tisku, 08.07.2008)
  P. Pavel Čáp, nový vícepostulátor procesu blahořečení a svatořečení služebníka Božího P. Ignáce Stuchlého, byl uveden 1. července 2008 do vatikánské Kongregace pro svatořečení.

  První absolventi salesiánské Školy animátorů
  (František Jakubec, Převzato z tisku, 14.04.2008)
  Závěrečný diplom salesiánské Školy animátorů získalo o prodlouženém víkendu 3. - 6. dubna 2008 v Jeníkově u Hlinska 16 mladých lidí z celé České republiky, kteří se během uplynulých tří let připravovali na dobrovolnou službu mezi mladými v duchu Dona Boska. Celý článek ...

  Salesiáni na audienci u Benedikta XVI.
  (Irena Pilíková, Převzato z tisku, 01.04.2008)
  „Odvaha“ v hlásání evangelia, „trpělivost“ při předkládání radikality mladým a „otevřené srdce“ pro chápání jejich nových nároků. Tak, při audienci členů generální kapituly Salesiánů dona Bosca 31. března 2008, charakterizoval Benedikt XVI. profil tohoto řádu v 21. století.

  26. kapitula: Nově zvolení členové Rady:
  regionální rádci - Štefan Turanský pro náš region

  (Irena Pilíková, Převzato z tisku, 01.04.2008)
  V pátek 28. 3. byli zvoleni "regionálové" - členové hlavní rady pro jednotlivé regiony. Slovenský provinciál Štefan TURANSKÝ zvolen regionálem pro region Evropa Sever. Věkový průměr rady je 52 roků.

  Přijímám znovu vyjádření Boží vůle
  (Irena Pilíková, Převzato z tisku, 27.03.2008)
  Na dotaz Dona Jozsefa Havasi, maďarského provinciála a nejstaršího účastníka kapituly: "Generální kapitula vás zvolila hlavním představeným – přijímáte tento úkol?" Don Pascual Chávez, viditelně dojatý, odpověděl: "Před šesti lety jsem také přijal volbu a řekl jsem "ano" jako už při svých řeholních slibech. Možná jsem to udělal s větší dávkou nadšení než plného vědomí. Nyní, po šesti letech přijímám opět Boží vůli vyjádřenou hlasy svých spolubratří a přijímám ji jako vyjádření Jeho lásky ke mně pro darování celého mého života mým spolubratřím a mladým až do konce. Na začátku roku jsem řekl Pánu, že si přeji přijmout vše, co mi chce dát a první, co jsem obdržel, byla smrt mého bratra. A nyní mi dává 16.000 bratrů, abych o nich přemýšlel, miloval je a spojil s nimi svůj život. Na to říkám "ano". Za ta slova sklidil bouřlivý potlesk účastníků kapituly. Po formálních otázkách a odpovědích Dona Cháveze ho účastníci kapituly pozdravili, poděkovali a potvrdili ho ve funkci 9. nástupce Dona Boska.

  Je třeba být při tom!
  (František Jakubec, Převzato z tisku, 04.03.2008)
  Čím to je, že jsou velikonoční svátky tak jedinečné? Středem naší pozornosti bude opět náš Pán Ježíš Kristus. A všechno, co se bude odehrávat před našima očima v kostele, mělo by se nás osobně dotýkat – děje se to totiž kvůli nám. Pán Ježíš bojuje o naši záchranu. Umírá, protože všichni lidé umírají. Vstává z mrtvých, aby každý z nás pochopil, že smrt nebude mít ani v našem životě poslední slovo. Vždyť Ježíšovo „Kdo ve mne věří, živ bude navěky“ zní jako zvon. Je to Boží zaslíbení, Bůh plní svá slova.

  Po stopách Františka Saleského
  (František Jakubec, Převzato z tisku, 14.11.2007)
  Padá sníh, mrzne, fičí, je nevlídno... Co takhle trochu se zahřát ještě jednou vzpomínkou na letní cestovní duchovní cvičení, tentokrát z pera Jany Šilhavé? Stojí to za to... §;-)

  Don Bosko otevřel nový nízkoprahový klub
  (Irena Pilíková, Převzato z tisku, 04.06.2007)
  Havířov
  V Církevním středisku volného času sv. Jana Boska v Havířově- Šumbarku byl v pátek slavnostně otevřen nízkoprahový klub Valdocco. Je určen pro mládež od patnácti do pětadvaceti let. "Děti, které dosáhnou patnácti let a schází jim potřebné sociální zázemí, většinou nemají kde trávit svůj volný čas. Vzhledem k potřebám odpovídajícím jejich věku, požadavkům na ně kladeným školním prostředím, rodiči, společností nebo trhem práce, je z našeho pohledu nutné jim nabídnout vhodné aktivity a zázemí. Chceme tím přispět k jejich osobnostnímu a dovednostnímu rozvoji," přiblížil jeden z cílů projektu ředitel Církevního střediska mládeže Jindřich Honěk. Zájemci mohou přijít jen tak, sami, nebo posedět s kamarády, seznámit se s novými lidmi, zahrát si stolní a jiné hry, popovídat si o svých problémech, vyslechnout přednášku nebo se přihlásit do některého z připravovaných vzdělávacích kurzů.

  Výstava o kardinálu Trochtovi v Praze
  (Irena Pilíková, Převzato z tisku, 04.01.2007)
  Vernisáž putovní výstavy mapující život kardinála Trochty proběhne v pátek 5.1.2007 od 19.30 hodin v prostorách kostela sv. Terezie v Praze-Kobylisích (Kobyliské náměstí 1, Praha 8).

  Adventní zastavení
  (František Jakubec, Převzato z tisku, 04.12.2006)
  Začínáme advent, nádhernou, poetickou dobu, na které je nejkrásnější těšení a tajemné očekávání. Je to také čas přípravy, abychom mohli srdcem uvidět to, co je očím neviditelné.

  Oficiální oslava památky Matky Markéty
  (Irena Pilíková, Převzato z tisku, 27.11.2006)
  Dne 24. listopadu 2006 v salesiánském generalátě na ulici Pisana v Římě proběhly oficiální oslavy 150. výročí úmrtí Matky Markéty.

  Česká republika: Setkání vedoucích mládeže
  (Irena Pilíková, Převzato z tisku, 21.11.2006)
  Ve dnech 10. - 12. listopadu 2006 proběhlo v salesiánském domě v Praze-Kobylisích setkání zástupců vedoucích mládeže z různých salesiánských středisek České republiky.

  V Českých Budějovicích připravují výstavu o kardinálu Trochtovi
  (Irena Pilíková, Převzato z tisku, 15.11.2006)
  Na Teologické fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích se ve dnech 2.-15.12. uskuteční výstava o kardinálu Štěpánu Trochtovi.

  Vděčnost
  (František Jakubec, Převzato z tisku, 08.11.2006)
  Když se přiblíží začátek listopadu – Památka všech věrných zemřelých, směřují kroky mnoha lidí na hřbitov. V ruce květiny, věnečky, aby to tam tatínek nebo maminka či někdo další z jejich blízkých měli hezké.

  Středisko pro mládež slavilo desáté výročí
  (Irena Pilíková, Převzato z tisku, 02.11.2006)
  DUBINA (map) Snaha pomoci dětem v nejproblémovějším sídlištním komplexu Dubina stála před desíti lety za vznikem Střediska Michala Magone. Tamní mládež má díky tomu kde trávit volná odpoledne.

  Rozhovor s donem Pascualem Chávezem
  (Irena Pilíková, Převzato z tisku, 10.10.2006)
  Jak asi všichni víte, v Katolickém týdeníku č. 40 v příloze Perspektivy vyšel celostránkový rozhovor s donem Pascualem Chávezem pod názvem
  Církev se nesmí vzdát svého poslání

  Otázky kladl Zdeněk Jančařík a probíraná témata stála za to.
  Pokud někdo nestihl Katolický týdeník zakoupit, rozhovor je možno si přečíst na adrese www.katyd.cz (č. 40, Perspektivy), nebo v přepisu níže.

  Plzeňští salesiáni oslaví 100. výročí posvěcení farního kostela
  (Irena Pilíková, Převzato z tisku, 06.10.2006)
  Plzeňský biskup Mons. František Radkovský bude hlavním celebrantem slavnostní mše v neděli 8.10. od 10.00 hodin ke 100. výročí posvěcení kostela sv. Martina a Prokopa ve farnosti Plzeň – Lobzy, kterou spravují Salesiáni Dona Bosca.

  Návštěva oblastního rádce
  (Irena Pilíková, Převzato z tisku, 06.09.2006)
  Fr Albert Van Hecke, oblastní rádce pro region Severní Evropa, je na návštěvě provincie Česká republika.

  Soutěž o nejlepší farní stránky má vítěze
  (Irena Pilíková, Převzato z tisku, 24.08.2006)
  Několik týdnů surfovala porota po internetu, aby ze 69 přihlášených webů mohla vybrat tři nejlepší farní stránky. Soutěž o nejlepší farní stránky vyhlásil Katolický týdeník a spolupracovaly Karmelitánské nakladatelství, magazín Christnet, Radio Proglas, Televize Noe, Tiskové středisko České biskupské konference a portál www.vira.cz .

  Novináři mají svého patrona - sv. Františka Saleského
  (Irena Pilíková, Převzato z tisku, 24.08.2006)
  Mnoho patronů, jejichž původ vychází z křesťanské tradice, je poměrně známých. Kupříkladu svatý Mikuláš, patron nezištnosti, ale také námořníků, svatá Barbora, patronka horníků, stejně tak jako svatý Florián coby patron hasičů a nově i svatý Valentýn jako patron zamilovaných, se stali pro širokou veřejnost známými pojmy.

  Česká televize začne vysílat křesťanský magazín EXIT 316
  (Irena Pilíková, Převzato z tisku, 22.08.2006)
  Česká televize připravila pro mladé nový křesťanský týdeník EXIT 316. Sedmnáctidílný magazín bude Česká televize vysílat každou středu. První díl začíná ve středu 6.9.2006 na 2. programu (ČT2) od 18.05 hodin.

  Salesiánská pomoc uprchlíkům v Libanonu i v Izraeli
  (Irena Pilíková, Převzato z tisku, 01.08.2006)
  Salesiánské domy v Al Fidar a v El Houssoun (Libanon) a v Beit Gemal (Izrael) jsou i nadále středisky naděje a podpory pro uprchlíky.

  Papež Benedikt XVI. tráví dovolenou v Alpách v Les Combes vedle salesiánského střediska
  (Irena Pilíková, Převzato z tisku, 14.07.2006)
  Papež Benedikt XVI. odjel 11. července na třítýdenní dovolenou do severoitalských Alp. Místem jeho odpočinku bude horská chata poblíž vesničky Les Combes di Introd v kraji Valle D'Aosta.


  Vatikán má nového "premiéra"
  (Irena Pilíková, Převzato z tisku, 23.06.2006)
  VATIKÁN : Papež Benedikt XVI. včera jmenoval italského kardinála Tarcisia Bertoneho (SDB) vatikánským státním sekretářem. Bertone nahradí v úřadu kardinála Angela Sodana. Potvrdil to oficiálně Vatikán.

  Dobrovolníci na Slovensku
  (Irena Pilíková, Převzato z tisku, 21.06.2006)
  Bratislava: Dne 14. června během mše sv. v kostele Panny Marie Pomocnice Křesťanů don Štefan Turanský, provinciál Slovenska, dal misijní kříže třiceti mladým lidem, kteří jsou misijními dobrovolníky. Kříže dostali i čtyři salesiáni.

  Návštěva hlavního představeného salesiánské rodiny v České republice
  (Irena Pilíková, Převzato z tisku, 17.05.2006)
  Česká republika – Deník návštěvy

  Týden výročí a oslav
  (Irena Pilíková, Převzato z tisku, 04.04.2006)
  V neděli jsme s celou církví vzpomínali na Jana Pavla II. u příležitosti 1. výročí jeho odchodu do nebe. A hned další den - 3. 4. 2006 oslavuje salesiánská rodina 4. výročí zvolení hlavního představeného Fr. Pascuala Chaveze Villanueva. Devátému nástupci dona Boska vyjadřujeme díky za práci, kterou věnuje péči o udržování apoštolátu Světce mládeže. P.S.: Jistě nezapomínáme na modlitby za něj a v tomto období také zvláště na modlitby za zdar a bohaté duchovní plody jeho květnové návštěvy u nás.

  Studijní den o donu Boskovi pro muslimské učitele v Maroku
  (Irena Pilíková, Převzato z tisku, 02.03.2006)
  Tady máme konečně z oblasti mezináboženských vztahů něco příznivějšího než boje kvůli karikatuře Mohameda.

  V krajském městě vznikla nová farnost
  (Irena Pilíková, Převzato z tisku, 23.02.2006)
  (článek sice už trochu méně aktuální, ale těch hezkých není nikdy moc)
  Olomoucký arcibiskup Jan Graubner v neděli slavnostním aktem předal kostel Panny Marie Pomocnice křesťanů na Jižních Svazích do rukou salesiánů. Prvním administrátorem jmenoval Josefa Kopeckého.

  Prezident Klaus vetoval zákon o registrovaném partnerství
  (Irena Pilíková, Převzato z tisku, 17.02.2006)
  Prohlášení prezidenta Václava Klause k zákonu o registrovaném partnerství.

  Salesiánští studenti přivádějí proroka Eliáše na jeviště
  (Irena Pilíková, Převzato z tisku, 17.02.2006)
  U příležitosti svátku dona Boska skupina asi 20 studentů formačního domu v Šaštíne na Slovensku připravila představení založené na životě proroka Eliáše.
  Představení se setkalo s velkým úspěchem a uznáním i u diváků z okolních farností. Pro velký zájem bylo už několikrát reprízováno a uvažuje se i o výjezdovém představení.
  Salesiáni v Šaštíně mají farnost, oratoř a formační dům s hostelem pro 104 studentů.

  Šest salesiánů na plenárním zasedání Kongregace pro nauku víry
  (Irena Pilíková, Převzato z tisku, 15.02.2006)
  Dne 10. února 2006 ve 12, 00 hodin byli účastníci plenárního zasedání Kongregace pro nauku víry spolu s jejími poradci a úředníky přijati papežem Benediktem XVI. v Klementinském sále.

  Česká republika: Život ve vězení - možnost učit se od mučedníka mlčení
  (Irena Pilíková, Převzato z tisku, 14.02.2006)
  Salesiáni a mladí lidé z provincie Česká Republika oslavili památku kardinála Štěpána Trochty (1905-1974), který zemřel pod komunistickým režimem.

  Fr. Adriano Bregolin nosičem pochodně na 20. Zimních olympijských hrách v Turíně
  (Irena Pilíková, Převzato z tisku, 10.02.2006)
  breDne 9. 2. 2006, v předvečer zahájení 20. ZOH v Turíně, fr. Adriano Bregolin, vikář hlavního představeného salesiánů, nese pochodeň s ohněm. Podle organizátorů ji měl obdržet ve 13, 30 hod. na Cottolengo Institute a donést ji na náměstí Panny Marie Pomocnice křesťanů před velkou bazilikou vybudovanou donem Boskem.

  Salesiánské děti hrály biskupovi divadlo
  (Irena Pilíková, Převzato z tisku, 31.01.2006)
  Teplice - Divadelní hrou "O životě a smrti svatého Václava" potěšily v pátek děti ze Salesiánského střediska mládeže v Teplicích mons. Pavla Posada

  Stížnost senátorů na církevní novelu míří k Ústavnímu soudu
  (Milan Jandáček, Převzato z tisku, 18.01.2006)
  Spornou novelou církevního zákona se bude zabývat Ústavní soud. Lidovečtí senátoři totiž získali potřebný počet podpisů pod ústavní stížnost, v níž zpochybňují pasáže zákona o evidenci charit, diakonií a vzdělávacích zařízení.!

  Slovensko : Setkání provinciálních rad Salesiánů Spolupracovníků z regionu Severní Evropa
  (Irena Pilíková, Převzato z tisku, 16.11.2005)
  Ve dnech 2. -6. listopadu proběhlo v Bratislavě na teologickém institutu "Sv. František Saleský" setkání provinciálních rad Salesiánů Spolupracovníků z regionu Severní Evropa.

  "Plány na obnovu" pro Spolupracovníky
  (Irena Pilíková, Převzato z tisku, 01.11.2005)
  Plány pro obnovu byly námětem setkání 150 zástupců ACS ve dnech 21. - 23. října 2005 na Salesianum v Římě.

  Salesiánská díla v Pákistánu unikla vážnějším škodám při zemětřesení
  (Irena Pilíková, Převzato z tisku, 12.10.2005)
  Podle zprávy bratra Miguela Ángela Ruize salesiáni pracující v Pákistánu ani jejich domy neutrpěli vážnější škody při zemětřesení 8. října 2005.

  Projekt ACS na jednání České biskupské konference
  (Irena Pilíková, Převzato z tisku, 05.10.2005)
  Z průbehu 62. zasedání ČBK v Koclířově:

  | 0-50 | 50-84 |


  ZPRAVODAJ
  Zpravodaj č. 151
  příští uzávěrka
  20. ledna 2019

  Starší čísla Zpravodaje

  Užitečné ODKAZY

  SDB

  FMA

  SHM

  Bosco Point

  SADBA

  ASC-SK

  SDB-SK

  TV NOE

  Rádio Vaticana

  Víra CZ


  Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS systému -
  Příspěvky a články na web můžete posílat na adresu nebo