nadpis Don Bosco ASC je třetí větev salesiánské rodiny, kterou založil v roce 1876 svatý Jan Bosko. Soustřeďuje ty křesťany, kteří chtějí v salesiánském duchu společně pracovat pro druhé, zejména pro mládež a obyčejné lidi.
Dnešní datum: 16. 01. 2019  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Kdo jsme? :: Ke stažení :: Slovakia  
Adresář ASCHlavní menu
 • Hlavní stránka
 • Ke stažení
 • Odkazy
 • Rozšírené vyhledávání

 • Konto AIRBAG

  Adresa a kontakty
  ADRESA:
  Sdružení salesiánů spolupracovníků
  Kobyliské náměstí 1
  182 00 Praha 8
  IČ: 00406902
  číslo účtu:
  253474458 / 0300


 • Provinciální rada
 • Místní společenství
 • Ostatní adresy

 • Články podle data
  <<  Leden  >>
  PoÚtStČtSoNe
   1 2 3 4 5 6
  7 8 9 10 11 12 13
  14 15 16 17 18 19 20
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30 31    

  Počet zobrazených článků: 17 (z celkem 17 nalezených)

  Společenství ASC608 Moravské Budějovice
  (redakce, Společenství se představují, 15.12.2015)


  Historie našeho salesiánského společenství začala v říjnu 2007, kdy se spolupracovníci jezdící do té doby na setkání do Brna a Jihlavy začali scházet na faře v Moravských Budějovicích, kde sídlí komunita kněží salesiánů.

  Bylo nás tehdy 14 lidiček, z nichž 7 už mělo sliby a další byli nějakým způsobem osloveni a zapáleni salesiánským duchem. Jako delegát se nás velmi ochotně ujal P. Ondřej Matula.


   


  Společenství ASC607 Rosice se představuje
  (redakce, Společenství se představují, 21.10.2015)


  V Rosicích u Brna působil od r. 1972 salesián P. Oldřich Med. Na naší rosické faře se navzdory tehdejším totalitním poměrům umocněným komunistickou historií města konalo opravdu hodně různých setkání a akcí, které přispěly k přežití salesiánského díla v naší vlasti.
  Z místních se na faře, krom našeho mládežnického společenství, setkávaly postupem času jednou za měsíc i manželé či rodiče, pro které měl P. Med připraven program. Zřejmě všichni účastníci těchto setkání si odnesli do života něco pozitivního ze salesiánského charizmatu a někteří pak byli přivedeni k plnému členství v rodině salesiánských spolupracovníků. 
   


  Společenství ASC602 Slovácko se představuje
  (redakce, Společenství se představují, 26.05.2014)


  Počátky historie společenství Slovácko spadají do doby tak dávné a byly natolik zvláštní, že se mně při vzpomínání na ně tlačí neodbytně na mysl pohádkové podobenství.

  Žil, byl v jedné moravské vísce, která měla jméno podle vinic, vinoucích se na svazích kolem obce, mladý farář, který se jmenoval Emil Matúšů. Chasník to byl pracovitý, přičinlivý a navíc nadšený pro život podle Dona Boska. 

   


  Společenství ASC401 SEVERNÍ ČECHY se představuje
  (Pavel Janek, Společenství se představují, 03.07.2012)
  Představte si barevnou kytici polních květů. Mnoho druhů, barev, vůní… a přece to není kýč, protože je to jednoduché dílo Boží. Nějak tak bych charakterizovala naše spolupracovnické společenství ze severočeského „kamenolomu Páně“.

  Společenství ASC303 ZÁPADNÍ ČECHY se představuje
  (redakce, Společenství se představují, 28.03.2012)
  Milé sestry a milí bratři,
  také i my se Vám chceme představit. Jsme společenství ze západní části naší republiky. Kdysi to býval Západočeský kraj, v dnešní době jsou to kraje dva, a to Plzeňský a Karlovarský. Kromě toho, že tu máme lázeňský trojúhelník Karlovy Vary – Mariánské Lázně – Františkovy Lázně, tak jsme tady také my, spolupracovníci. Výhodu je, že kromě spolupracovníků v této části republiky máme i bratry salesiány a působí tu i sestry salesiánky.

  Společenství ASC302 PÍSEK se představuje
  (Pavel Janek, Společenství se představují, 20.01.2012)
  Historie, idea
  Písecké společenství vzniklo v době hluboké totality z touhy po svobodě a v duchu Dona Boska, respektujícího individualitu a jedinečnost osobnosti. Neboť tak nás stvořil Bůh. Každý člen našeho společenství si dle svých schopností, možností a přání nalezl své místo ve světě, kde svým životem nese a šíří myšlenky a ducha Dona Boska.

  Společenství ASC301 ČESKÉ BUDĚJOVICE se představuje
  (Pavel Janek, Společenství se představují, 11.07.2011)
  Přemysl Otakar II. král
  za vznikem Budějovic stál (vlastně stál i před vznikem)
  pak přišli husiti i Jakub Krčín s rybníky
  Kubata, Cimbura a Země zamyšlená se Stehlíky
  všichni s moudrou hlavou kromě husitů (ti to brali útokem).

  Společenství ASC201 PODBLANICKO se představuje
  (Pavel Janek, Společenství se představují, 11.07.2011)
  Historie Podblanicka
  Začalo to asi tím, že před mnoha lety se odstěhovali Koláční z Prahy do Votic. V tu dobu byli členy místního společenství Praha-Jih. Trochu se ve Voticích rozkoukali a začali navštěvovat existující manželská společenství ve Vlašimi a v Benešově, třetí měli ve Voticích. Věrni svým slibům a pravidlům ASC hledali nové duše, na které by mohli něco ze své práce naložit. Docela se jim to postupně podařilo…

  Společenství ASC106 PRAHA-BOTIČ a ASC107 PRAHA-BOTIČKA se představují
  (Pavel Janek, Společenství se představují, 11.07.2011)
  Praha Botič a Botička Pokud pozorně čtete tuto rubriku, tak jste se ve Zpravodaji číslo 107 dočetli, jak a kdy vzniklo naše společenství. Oddělilo se po Podblanicku od společenství Praha –Jih v roce 2002. V loňském roce přibyl do našeho společenství ještě jeden nový pár, a to Farionovi z Vlašimi.

  Tak takhle na fotce vypadalo společenství Praha – Botič ke konci roku 2007. Jak vidíte, mávají vám (zleva doprava od spodní řady) Reumannovi, Imlaufovi, Bernardovi (starší, tj. Ivana a Pepík), Fuchsovi, Mátlovi, Jarka Šmídová, Pasekovi a Ovečkovi. Chybí tu výjimečně Petr Imlauf a náš delegát Pepík Šplíchal.

  Společenství ASC105 PRAHA-SEVER II. se představuje
  (Pavel Janek, Společenství se představují, 11.07.2011)
  Zveme vás na návštěvu do společenství PRAHA-SEVER II

  Společenství ASC104 PRAHA-DOLNÍ POČERNICE se představuje
  (Pavel Janek, Společenství se představují, 11.07.2011)
  Při pročítání představovacích článků ve Zpravodaji nás napadlo, že to je jako navlékání krásných barevných korálků na jednu stejnou a pevnou nit. Jsme teď na řadě, a tak bychom rádi navlékli také jeden.

  Společenství ASC103 PRAHA-JIH se představuje
  (Pavel Janek, Společenství se představují, 11.02.2010)
  Praha_jih mala Výlet do historie
  Udělejme si malý výlet do historie našeho společenství. Naše kořeny sahají mezi první pražské spolupracovníky. Jižní společenství budovali např. Ovečkovi, Bernardovi, Fiřtovi, Koláční…, tehdy ovšem jako jednu skupinu velkého pražského společenství. V roce 1993 se toto společenství rozdělilo na několik menších a jedním z nich bylo i místní společenství Praha-jih. Díky mohutnému přílivu nových spolupracovníků v porevoluční době mělo velmi brzy přes 60 členů. Scházeli jsme se v několika skupinách a mnozí se téměř ani neznali. Nejprve se v roce 1999 se oddělilo Podblanicko a poté v roce 2002 vykrystalizovalo nové společenství Praha-Botič.

  Společenství ASC702 VALAŠSKO se představuje
  (Pavel Janek, Společenství se představují, 11.02.2010)
  Valassko Kde nás najdete
  Představte si v duchu mapu naší republiky, anebo si ji před sebe rovnou rozložte, a najděte na samém východu, v pohraničí, na moravsko-slovenském pomezí, Brumov-Bylnici. Mnozí z vás to městečko znají a mnozí z vás jste tamtudy projížděli. Když pojedete prstem po mapě přes Valašské Klobouky, Lidečko (a kolem Čertových skal!), přes Vsetín, dojedete do Valašského Meziříčí. Brumov-Bylnice a Valašské Meziříčí jsou pomyslnými hranicemi území, na kterém žijeme, pracujeme, vychováváme děti, a kromě toho zažíváme hodně pěkného i my salesiáni spolupracovníci. Máme blízko do Fryštáku = kolébky salesiánů v Česku, pohodlně dojedeme k salesiánům na Jižní Svahy do Zlína. A co víc! – z našeho kraje, z Francovy Lhoty, pochází Štěpán Trochta, a hned z vedlejší Valašské Senice nově jmenovaná provinciálka FMA Maruška Tkadlecová.

  Společenství ASC703 MORAVSKÁ BRÁNA se představuje
  (Pavel Janek, Společenství se představují, 27.01.2010)
  Maličko z geografie
  Moravská brána je od pradávna významnou komunikační spojnicí Moravy a Slezska, v celoevropském pohledu pak spojnicí Pobaltí se Středomořím. Od pravěku jí procházela Jantarová stezka, později jí byla vedena jedna z prvních a nejdůležitějších železničních tratí Habsburské monarchie – Severní dráha císaře Ferdinanda spojující metropoli Vídeň s Haličí, Moravskou branou bude procházet také dálnice D 47 a v plánech je i průplav Dunaj–Odra (na spolčo se možná budeme časem dopravovat i lodí :-).

  Společenství ASC102 PRAHA-STŘED se představuje
  (Pavel Janek, Společenství se představují, 20.01.2010)
  Kde leží Praha, asi nemusíme nikomu vysvětlovat, ale představa, že do společenství Praha-Střed patří lidé bydlící v centru Prahy je velmi zjednodušená. Územně se jedná spíše o lokality, které se nedají zařadit ani na „Sever“ ani na „Jih“, takže v našem společenství najdete lidi z Kladna, Říčan a jiných obcí okolo Prahy, z okrajových sídlišť jako jsou Nové Butovice, ale i opravdové Pražáky, kteří do dnešních dnů vytrvali v centru města.

  Společenství ASC101 PRAHA-SEVER I se představuje
  (Pavel Janek, Společenství se představují, 20.01.2010)
  Počátky společenství Praha-Sever I sahají do roku 1976, kdy na sídlišti v Praze 8-Bohnicích složili slib salesiánů spolupracovníků Pavla a Jaroslav Schrötterovi. Původní malé společenství spolupracovníků z různých částí Čech se postupem let rozrůstalo a začala se z něj oddělovat jednotlivá místní společenství.

  Společenství ASC704 OSTRAVA se představuje
  (Pavel Janek, Společenství se představují, 20.01.2010)
  Jak už název napovídá, společenství tvoří zejména spolupracovníci z okolí Ostravy. Někteří však pocházejí z okresu Frýdek-Místek, Nový Jičín a Bruntál. Jeho vznik sahá hluboko do komunistické totality. Jak došlo k rozdělení společenství Ostrava na tři části – Ostravu I, Ostravu II a Ostravu III – Havířov, vyplyne z představení jednotlivých skupin.


  ZPRAVODAJ
  Zpravodaj č. 151
  příští uzávěrka
  20. ledna 2019

  Starší čísla Zpravodaje

  Užitečné ODKAZY

  SDB

  FMA

  SHM

  Bosco Point

  SADBA

  ASC-SK

  SDB-SK

  TV NOE

  Rádio Vaticana

  Víra CZ


  Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS systému -
  Příspěvky a články na web můžete posílat na adresu nebo