nadpis Don Bosco ASC je třetí větev salesiánské rodiny, kterou založil v roce 1876 svatý Jan Bosko. Soustřeďuje ty křesťany, kteří chtějí v salesiánském duchu společně pracovat pro druhé, zejména pro mládež a obyčejné lidi.
Dnešní datum: 24. 01. 2018  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Kdo jsme? :: Ke stažení :: Slovakia  
Pozvánka do Zlína

Duchovní cvičení

Adresář ASC


Hlavní menu
 • Hlavní stránka
 • Ke stažení
 • Odkazy
 • Rozšírené vyhledávání

 • Konto AIRBAG

  Adresa a kontakty
  ADRESA:
  Sdružení salesiánů spolupracovníků
  Kobyliské náměstí 1
  182 00 Praha 8
  IČ: 00406902
  číslo účtu:
  253474458 / 0300


 • Provinciální rada
 • Místní společenství
 • Ostatní adresy


 • Články podle data
  <<  Leden  >>
  PoÚtStČtSoNe
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31     

  Provinciální rada
  Pavel Kvapil
  koordinátor provinciální rady
  e-mail:
  zastupuje místní společenství: ŠOP
  Pavel KvapilNarozen 8.5.1965, vyrůstal a doposud žije v Olomouci. Ženatý, s manželkou Ikou vychovávají 5 dětí. Pracuje jako ředitel obchodní firmy. Patří do společenství ŠOP, sliby skládal 5.11.1994, na jaře 2012 byl zvolen do funkce provinciálního koordinátora. V rámci skautingu se podílel na výchově dětí a mladých lidí, v současné době se stará o skautskou chatu. S manželkou Ikou se zúčastní a pomáhá při organizaci Manželských setkání v Kroměříži. Zúčastňuje se chlapských setkání, které si kladou za cíl podporovat a rozvíjet "mužskou spiritualitu".


  Karel Kroupa
  hospodář provinciální rady, zástupce koordinátora
  e-mail: ,
  zastupuje místní společenství: Písek, České Budějovice, Podblanicko
  Karel KroupaNarodil jsem se 7.3.1960. Se svou manželkou Hankou jsme skládali sliby 4.4.1998. Celý život žiji v podblanickém kraji ve Vlašimi se svou rodinou. Máme 4 děti a 5 vnuček. Jsme členy společenství Podblanicko. Od roku 2002 pracuji ve Vlašimi ve funkci místostarosty. Mám rád naši velkou rodinu, přátele, společenství, legraci, vodu a hory. Jsem vděčný za vše, co celý život dostávám a tak chci alespoň trochu přispět k našemu společnému salesiánskému dílu.


  Eva Bernardová
  sekretářka provinciální rady
  e-mail:
  zastupuje místní společenství: Ostrava, Moravská brána, Valašsko
  Eva BernardováPocházím z Břestu u Kroměříže, kde jsem se již jako dítě poprvé setkala se salesiánskou rodinou. Díky salesiánskému knězi, kterého velmi často navštěvoval Dominus, jsem již v útlém mládí poznala, co obnáší být příznivcem salesiánské rodiny. Po studiu střední zdravotnické školy jsem pracovala v motolské nemocnici jako dětská sestra. V  roce 1993 jsme se odstěhovali s mým mužem do Přerova, kde se nám narodily tři děti, dcera a dva kluci, všichni studují a dělají nám velkou radost. Po dalších různých studiích a vzdělávání jsem zakotvila na hygienické stanici v Přerově, na oddělení protiepidemickém, kde se snažím chránit zdraví lidu před všelijakými neduhy a chorobami.
  Jako spolupracovníci patříme do velmi milého, otevřeného a rodinného společenství Moravská Brána, spolupracovníky jsme od r. 1997. Salesiánská rodina mě provází opravdu celý můj život,
  byla a je to celá řada úžasných věcí s ještě úžasnějšími lidmi a nezapomenutelnými zážitky. Stále od salesiánské rodiny mnoho přijímám, tak teď se pokusím alespoň něco málo vrátit.  Jan Zindulka
  rádce zodpovědný za formaci
  e-mail:
  zastupuje místní společenství: Praha - jih, Praha - Botič, Praha - Botička
  Jan ZindulkaNarodil jsem se v malé vesničce ve východních Čechách, mám osm mladších sourozenců. Vystudoval jsem matematiku na FJFI ČVUT, teď se živím programováním. Mám manželku Janu a tři děti 26, 24 a 20 let (rok 2015), bydlíme v Praze na Jižním Městě. Ze zájmů bych jmenoval rodinu, čtení, psaní, přírodu, fotografování a pak sport jako kompenzaci důsledků výše uvedeného.
  Sliby jsme skládali v listopadu 1992, patříme do místního společenství Praha-jih. Po třech letech v provinciální radě mě kolegové zvolili za rádce zodpovědného za formaci, tak se budu snažit na tomto poli. Ještě štěstí, že za trvalou formaci je každý spolupracovník zodpovědný především sám :-)


  Jarda Kotal
  ekonomika, chalupy
  e-mail:
  zastupuje místní společenství: Fryšták, Slovácko
  Jarda KotalVystudoval jsem v Praze SPŠ zeměměřickou (1981), oženil se a se svoji manželkou jsme přivedli na svět tři děti. Měli jsme to štěstí, že jsme hned na začátku své společné cesty potkali salesiána - Emila Matúšů, který nás uvedl do  nádherné rodiny dona Bosca. Napřed to bylo DC v Německu s Jožkou Kopeckým a Vernerem. Pak jsme začali jezdit do společenství k J. Jiříčkovi do Určic. Potom jsme byli nasměrováni do společenství v Otrokovicích. Naším formátorem se stali Joe a Anička Janotovi. Sliby jsme skládali v r. 1989 v Hroznové Lhotě. Od té doby až po dnešek nespočet krásných obohacujících chvil nejen pro nás, ale i pro naše děti. Snažili jsme se, ostatně jako všichni spolupracovníci, vychovávat své ratolesti v duchu dona Bosca a čas ukáže, s jakým úspěchem.
  Mezitím je nám všem o pár let více, ale necítíme se ještě tak staří ! Tím chci říci, že snad ještě budeme moci nějakou tu hřivnu nabídnout v rámci svých možností.

  A nějakou myšlenku nakonec?
  Tady jsem, snažím se rozpoznat Tvůj hlas a příjmat vše, co přinese ten dnešní den....  Pavel Kysilka
  delegát pro SHM a mládež
  e-mail:
  zastupuje místní společenství: Sebranicko, Hradecko, Pardubice, Podorlicko, Český ráj
  Pavel KysilkaŽiji se svou rodinou v Poličce, patřím do společenství Sebranicko a do salesiánské větve Starých Pák. Je mi 45 let a vloni s manželkou Janou jsme dosáhli plnoletosti v manželství. Za tu dobu jsme povili a snažíme se vychovávat 4 děti. Povoláním jsem veterinář, pracuji u plemenářské firmy a zabývám se prevencí a diagnostikou poruch u skotu.
  Se salesiány jsem se začal poznávat od dětství, měl jsem možnost s nimi jezdit na chaloupky, na asistentská setkání. Poznal jsem řadu zapálených a odvážných salesiánů, kteří mně podstatně ovlivnili na mé cestě k Bohu a taky k Donu Boskovi. Tento duchovní trend jsem přerušil 2,5 letou civilkou u jezuitů (stálo to za to).
  S manželkou Janou jsme skládali sliby u salesiánů spolupracovníků v roce 2005. U salesiánů se mi líbí rodinnost a aktuálnost preventivního systému do dnešních dní.
  Hodně jsem dostal, je na čase taky dávat. „Chci přispět svou troškou do mlejna“...  Mirek Málek
  web, adresář
  e-mail: ,
  zastupuje místní společenství: Brno - Líšeň, Letovice, Újezd u Brna
  Mirek MálekMojí rodnou obcí je Senetářov v Moravském krasu. Pocházím ze čtyř dětí. Dva starší sourozenci Petr, Katka a moje dvojče Lucka.
  Se salesiány jsem se setkával celý svůj život. Moji rodiče jsou také salesiáni spolupracovníci a tak nám přibližovali život Jana Boska už od mládí. Za totality jsme jezdili na různá setkání rodin, na chaloupky, společenství u nás doma .... zažili jsme mnoho zajímavých setkání.
  K salesiánům jsem také v roce 1995 nastoupil civilní službu do Prahy Kobylis do divadla. Byla to pro mne další velká škola do života. V Praze jsem nakonec byl něco přes 3 roky.
  Po návratu na "Moravu" jsem založil rodinu. Dnes žijeme s mojí ženou Katkou v Senetářově, kde jsme postavili rodinný domek. Máme 3 děti: Veroniku (12), Honzíka (9) a Haničku (5). Naši formátoři jak do manželství, tak do sdružení byli Pospíšilovi z Brna a za to jim i po letech patří díky. Sliby jsme skládali v roce 2002 a patříme do společenství "Újezd u Brna". Jsme vděčni za společenství celé salesiánské rodiny, protože pro nás byla mnohokrát oporou v prožívání všedních dnů. Do rady jsem kandidoval s tím, že je třeba pokračovat v započatém díle Jana Boska, i když tomu se musím ještě učit. Nejsem zvolením nějak výjimečný, ale chtěl bych také přiložit ruku ke společnému dílu v hesle "Neočekávej od společenství nic, co jsi tam také sám nepřinesl".  Klára Novotná
  Zpravodaj
  e-mail:
  zastupuje místní společenství: Praha - střed, Západní Čechy
  Klára NovotnáNarodila jsem se 1. 11. 1961 v Praze. Roku 1983 jsem spojila svou životní cestu s Karlem, který se stal mým manželem. Během našeho společného života jsme byli obdarováni šesti dětmi, dnes již dospělými. Jako bonus už máme i tři vnoučata. Žijeme v Praze v Jinonicích.
  Jsme členy společenství Praha-Střed (zde "podspolečenství" Levý Střed). Naším hlavním "apoštolátním" polem je náhradní rodinná péče, ale věnovala jsem se i katechezi dětí apod. Jsem speciální pedagog a má současná práce spočívá ve výrobě učebnic pro děti se zrakovým postižením, které studují v integraci s vidícími dětmi. Mám mnoho zálib, na které, když už děti odrostly, je o maličko víc času: četba historických románů, studium jazyků, historie, turistika (hory, příroda), volejbal, společenské hry atd.
  Pokud to bude v mých silách, udělám v Provinciální radě, co bude možné, protože jsem moc vděčná za množství dobrého, co jsme v salesiánské rodině dostali.  Miloš Jansa
  formace, modlitba
  e-mail: ,
  zastupuje místní společenství: Brno - západ, Rosice, Moravské Budějovice
  Milos JansaNarodil jsem se 5.4.1957. S manželku Martou máme pět nyní již dospělých dětí. Sliby jsme skládali v roce 1985. Patříme do společenství Moravské Budějovice. Pracuji jako údržbář v mlékárně. Rád chodím do přírody a pracuji na zahradě.
  Stále obdivuji, jak je naše spolupracovnická rodina různorodá a přece sjednocená kolem Dona Boska, jak salesiánská spiritualita podněcuje velké množství iniciativ a apoštolátů. Vždycky jsem rád, když se potkám s ostatními členy salesiánské rodiny. Doufám, že mé členství v provinciální radě bude mít nějaký užitek.  Roman Turowski
  formace
  e-mail: ,
  zastupuje místní společenství: Ostrava, Moravská brána, Valašsko
  Roman TurowskiJsem ženatý a bydlím se svou manželkou Evou v Ostravě. Studoval jsem geodézii a pracuji jako státní úředník na Katastrálním úřadě v Opavě. Pocházím z jedné malé vesnice u Nového Jičína. Během studií v Ostravě jsem bydlel na salesiánském internátě, který se jmenuje Domov Don Bosko. Díky mému pobytu na internátu jsem opravdověji uvěřil v Boha. V salesiánském domě jsem se postupně začal zapojovat do různých aktivit. Několik měsíců jsem také prožil na dobrovolnické službě v Domě Ignáce Stuchlého ve Fryštáku, kde jsem se věnoval hlavně práci s místní mládeží. V současné době i nadále pokračuji v aktivní spolupráci s ostravskými salesiány.
  Cítil jsem velkou touhu následovat Dona Boska a vnímal jsem, že salesiánství je pro mě velmi hlubokou srdeční záležitostí, a proto jsem během dobrovolnické služby ve Fryštáku začal chodit do místního společenství salesiánů spolupracovníků. Když jsem se vrátil do Ostravy, tak jsem začal, i se svou přítelkyní a později manželkou, navštěvovat naše současné společenství.
  Spolupracovnické sliby jsem skládal v roce 2009. Vnímám jako obrovský dar, že mohu být součástí rodiny Dona Boska. A co mohu salesiánské rodině a provinciální radě nabídnout? Pouze své prázdné ruce a zapálené srdce pro Dona Boska. Taky vnímám, že tím, že jsme při našich slibech přijali do našich srdcí pečeť Dona Boska, tak jsme s ní přijali i odpovědnost za dílo salesiánské rodiny v naší zemi.  Libuše Švehlíková
  PR, média
  e-mail: ,
  zastupuje místní společenství: Praha - sever 2, Praha - sever 3, Praha - Dolní Počernice
  Libuše ŠvehlíkováNarodila jsem se 18.8.1977 ve Zlíně. Do svých 18.let jsme bydlela na Moravě. Od dob studií na vysoké škole (ergoterapie) bydlím v Praze. Jsem vdaná a mám 4 děti. Momentálně jsem v domácnosti. Sliby jsme s manželem skládali 29.5. 2004 a jsme členy společenství Sever II. Mám ráda práci s dětmi, cestování. Jsem velmi vděčná za tu možnost patřit do salesiánské rodiny a chtěla bych to alespoň částečně začít vracet :-)   


  Tomáš Smolek
  člen provinciální rady
  e-mail:
  zastupuje místní společenství: Severní Čechy, Praha - sever 1
  Tomáš SmolekNarodil jsem se v Litoměřicích, jako 5.dítě svých rodičů (po 4.dcerách). Když jsem odložil skoro vše co bylo dětské, oženil jsem se a postupně se stal otcem celkem 8.dítkám a nyní i dědou skoro 11 vnoučatům. Pracuji v Hospici sv.Štěpána v Litoměřicích jako provozář.  P. Jan Komárek, SDB
  delegát SDB
  e-mail:
  zastupuje Salesiány Dona Boska
  Jan Komarek  Hana Koudelková, FMA
  delegátka FMA
  e-mail:
  zastupuje Dcery Panny Marie Pomocnice
  Hana Koudelkova  MODLITBY
  04.01.2018:
  SPOLEČNÝ ÚMYSL MODLITBY


  web ASC - modlitby.pdf  Pane, v tomto čase smilování tě prosíme za celý svět a za náš národ:

  – za dotyk tvé lásky pro všechny lidi a národy světa v době Vánoc

  – za vanutí Ducha svatého při volbě českého prezidenta

  04.01.2018:
  OSOBNÍ ÚMYSLY MODLITBY

  Prosíme také za naše společenství a za ty, kdo tvou posilu nejvíc potřebují:

  - za Toníka Orla, který odešel k Pánu, a za posilu pro jeho rodinu

  - za Brigitu Fišerovou, která zemřela po těžké autonehodě, za Honzu, jejich děti a blízké

  – za posilu v nemoci pro dceru Šikutových - Anežku

  – za posilu v nemoci pro rodinu Kubíčkových: vnuka Davídka, dceru Anežku a snachu Darinu

  – za Marii Šedivou, která odešla za svým Pánem, za jejího manžela Vaška a celou rodinu

  – za uzdravení manželství, za děti a za Boží požehnání pro celou rodinu

  – za Olinku a Tomáše Kvapilovy

  – za sílu pro zvládání onkologické léčby a uzdravení maminky Martiny Smetanové

  – za posilu pro Michaela Kamaráda v těžké životní situaci

  – za posilu pro Mariana Cútha a jeho rodinu při prožívání onkologické nemoci

  – za bratrance Majky Čurdové, který ztrácí sluch, za posilu pro něj a rodinu

  – za duchovní posilu pro Marušku Stodolovou, která prožívá těžce své neštěstí, a sílu pro Honzu a jejich děti

  – za ty naše rodiny, které prožívají těžké chvíle a jejichž jméno zde není uvedeno

  04.01.2018:
  NA PŘÍMLUVU IGNÁCE STUCHLÉHO

  – za uzdravení neslyšícího Michaela Kamaráda

  – za malého Marka Vondřejce a jeho dlouhodobou léčbu očí

  ZPRAVODAJ
  Zpravodaj č. 146
  příští uzávěrka
  10. února 2018

  Starší čísla Zpravodaje

  Užitečné ODKAZY

  SDB

  FMA

  SHM

  Bosco Point

  SADBA

  ASC-SK

  SDB-SK

  TV NOE

  Rádio Vaticana

  Víra CZ


  Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS systému -
  Příspěvky a články na web můžete posílat na adresu nebo