nadpis Don Bosco ASC je třetí větev salesiánské rodiny, kterou založil v roce 1876 svatý Jan Bosko. Soustřeďuje ty křesťany, kteří chtějí v salesiánském duchu společně pracovat pro druhé, zejména pro mládež a obyčejné lidi.
Dnešní datum: 16. 09. 2019  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Kdo jsme? :: Ke stažení :: Slovakia  
Duchovní cvičení

Adresář ASCKonto AIRBAG

Adresa a kontakty
ADRESA:
Sdružení salesiánů spolupracovníků
Kobyliské náměstí 1
182 00 Praha 8
IČ: 00406902
číslo účtu:
253474458 / 0300


 • Provinciální rada
 • Místní společenství
 • Ostatní adresy

 • Články podle data
  <<  Září  >>
  PoÚtStČtSoNe
         1
  2 3 4 5 6 7 8
  9 10 11 12 13 14 15
  16 17 18 19 20 21 22
  23 24 25 26 27 28 29
  30       

  Převzato z tisku

  * Papež Benedikt XVI. tráví dovolenou v Alpách v Les Combes vedle salesiánského střediska

  Vydáno dne 14. 07. 2006 (1963 přečtení)

  Papež Benedikt XVI. odjel 11. července na třítýdenní dovolenou do severoitalských Alp. Místem jeho odpočinku bude horská chata poblíž vesničky Les Combes di Introd v kraji Valle D'Aosta.

  Vatikán: Po celou dovolenou bude papeži příbytkem mohutné stavení z kamene a dřeva obklopené modříny a jedlemi a s nádherným výhledem na majestátní horské masivy, jimž vévodí Mont Blanc, napsala agentura ANSA. Tuto horskou chatu využíval už Benediktův předchůdce Jan Pavel II., pro kterého také byla postavena. Nachází se jen desítky metrů od salesiánského střediska. Proto papeže kromě místních duchovních, civilních i vojenských autorit přivítal také hlavní představený salesiánů don Pascual Chávez, který mu popřál klidný odpočinek k nabrání potřebných duševních i tělesných sil. Benedikt XVI. bude v Alpách až do 23.7. Pobyt přeruší pouze dvakrát, aby se na krátko zúčastnil pravidelné nedělní modlitby Anděl Páně na Svatopetrském náměstí. V horské chatě u Les Combes pobyl Benedikt XVI. poprvé krátce už loni, aby zde napsal část své encykliky Deus caritas est. Po skončení pobytu u Les Combes zamíří papež do Castelgandolfa. Do Vatikánu by se měl vrátit koncem srpna.
  Poznámka autorky:
  K tomuto místu má vztah i česká salesiánská rodina, přesněji řečeno její nejmladší "větvička". Ve zmíněném salesiánském středisku v Les Combes vedle papežovy chaty totiž skládala před několika lety své druhé sliby ve FCSMn Jiřina Němcová. A kromě duchovních autorit, stovky exercitantů ze střediska - italských i uruguajsykých členů fraternity, dospělých i dětí, se také společně s Jankem Ihnátem této akce zúčastnilo pět členů ACS z České republiky, na což dosud velmi rádi vzpomínají. A protože jsem byla jedním z nich, mohu potvrdit, že nocování v salesiánském středisku vedle chaty papeže (který tam ovšem bohužel zrovna nebyl), procházky, výhled a hlavně mše sv. venku v cca 1700 m nad mořem je skutečně úchvatným zážitkem. Nedivím se, že se tam svatému otci dobře psala jeho skvělá encyklika.

  [Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
  Celý článek | Autor: Irena Pilíková | Počet komentářů: 12 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: COMECE, ČTK, RV, Santa Sede, TK KBS, VIS, ZENIT; ANS 12. 7.

  Modlitby
  Modlitby ASC

  Společné úmysly k modlitbě


  Aktualizováno 22.8.2019

  ZPRAVODAJ
  Zpravodaj č. 154
  příští uzávěrka
  20. září 2019

  Starší čísla Zpravodaje

  Užitečné ODKAZY

  SDB

  FMA

  SHM

  Bosco Point

  SADBA

  ASC-SK

  SDB-SK

  TV NOE

  Rádio Vaticana

  Víra CZ


  Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS systému -
  Příspěvky a články na web můžete posílat na adresu nebo