nadpis Don Bosco ASC je třetí větev salesiánské rodiny, kterou založil v roce 1876 svatý Jan Bosko. Soustřeďuje ty křesťany, kteří chtějí v salesiánském duchu společně pracovat pro druhé, zejména pro mládež a obyčejné lidi.
Dnešní datum: 01. 06. 2020  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Kdo jsme? :: Ke stažení :: Slovakia  
Duchovní cvičení

Adresář ASCKonto AIRBAG

Adresa a kontakty
ADRESA:
Sdružení salesiánů spolupracovníků
Kobyliské náměstí 1
182 00 Praha 8
IČ: 00406902
číslo účtu:
253474458 / 0300


 • Provinciální rada
 • Místní společenství
 • Ostatní adresy

 • Články podle data
  <<  Červen  >>
  PoÚtStČtSoNe
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30      

  Společenství se představují

  * Společenství ASC702 VALAŠSKO se představuje

  Vydáno dne 11. 02. 2010 (3960 přečtení)

  Valassko Kde nás najdete
  Představte si v duchu mapu naší republiky, anebo si ji před sebe rovnou rozložte, a najděte na samém východu, v pohraničí, na moravsko-slovenském pomezí, Brumov-Bylnici. Mnozí z vás to městečko znají a mnozí z vás jste tamtudy projížděli. Když pojedete prstem po mapě přes Valašské Klobouky, Lidečko (a kolem Čertových skal!), přes Vsetín, dojedete do Valašského Meziříčí. Brumov-Bylnice a Valašské Meziříčí jsou pomyslnými hranicemi území, na kterém žijeme, pracujeme, vychováváme děti, a kromě toho zažíváme hodně pěkného i my salesiáni spolupracovníci. Máme blízko do Fryštáku = kolébky salesiánů v Česku, pohodlně dojedeme k salesiánům na Jižní Svahy do Zlína. A co víc! – z našeho kraje, z Francovy Lhoty, pochází Štěpán Trochta, a hned z vedlejší Valašské Senice nově jmenovaná provinciálka FMA Maruška Tkadlecová.

  Ochutnavka vin

  Z historie po současnost
  Není to tak dávno, kdy se naše společenství jmenovalo Vsetín-Brumov, předtím ještě patřilo ke společenství, které má dnes název Moravská Brána. První členové našeho současného společenství byli bývalí Žáci Dona Boska, a další, kteří složili svoje sliby salesiánů spolupracovníků ještě za totality, v listopadu 1985. Tak jako každé společenství salesiánů spolupracovníků je i to naše různorodé co do povolání, zaměstnání, věku. Máme mezi sebou učitele, malíře a natěrače, lékaře, maminky pracující doma, úředníky, jsme zapojeni mnoha způsoby do života svých farností, a ani už nestačíme sledovat, do jakých škol chodí a jaké už absolvovaly děti spolupracovníků. Rozmnožili jsme se a na velkých společných akcích to jen hučí, však to znáte… Jsme početné společenství a z jednoho konce na druhý je to přes padesát kilometrů, proto už léta praktikujeme dvě setkání v měsíci, jedno na brumovské straně a druhé na vsetínské, obě na stejné téma, takže si každý může vybrat, kterého setkání se zúčastní. Střídání venkovského a městského prostředí má svoje kouzlo!

  Valasi


  Naše aktivity
  Dílo, které by nás vyloženě spojovalo, nebo v něm pracovalo hodně z nás, nemáme. Působíme ve svých zaměstnáních ve Vsetíně, ve Valašských Kloboukách, v Brumově, po celém zlínském kraji i mimo něj. Dílem, u jehož vzniku stáli spolupracovníci a dodnes v něm působí, je základní škola Integra. Tato škola je dlouhá léta spolupořadatelem dvou velkých akcí – „Tříkrálového karnevalu“ a „Živého Betléma“. Na brumovské straně je takovou top akcí, které se pořadatelsky účastní salesiáni spolupracovníci, tradiční, vyhlášený „Pohádkový hrad“ – velké zábavné odpoledne na konci letních prázdnin v areálu Brumovského hradu. Podívejte se na jeden starší plakátek , a na pár fotek . „Pohádkový hrad“ si získal takový věhlas, že vznikla navazující akce týden potom s názvem „Strašidelné historky hradu brumovského aneb Přijďte si nadělat do gatí .

  Podzim na Vidci


  Krásná samota
  Akcí, na kterých se potkáváme, pomáháme jako dobrovolníci, partneři, na kterých se bavíme, je hodně. Ale místo, které nás spojuje, místo, kam jezdíme všichni rádi, protože je uprostřed krásné přírody, místo, kde salesiánský duch vane mnohem víc než jinde, je chalupa na videčských pasekách mezi Vsetínskými vrchy a Beskydami. Je to stavení, které se jmenuje „Krásná samota“. Historie chalupy je dlouhá a zajímavá. Na tom, že stojí a slouží, má zásluhu dnes již zesnulý František Chovanec, správcem je v současnosti jeho syn Petr – salesián. Mnozí tu chalupu znáte, mnozí jste tam byli na duchovním cvičení a řada z vás byla na některé z našich tradičních víkendových akcí – letní Country Vidči před letními prázdninami anebo na zimní Vidči kolem svátku Dona Boska.

  Vidca


  Náš web
  Naše společenství má ještě něco, co jiní možná ne. Má poklad – skvělého webmastera Jana Vaňka = Cukra, který spravuje internetové stránky našeho společenství. Jejich adresu najdete v odkazech na www.ascczech.cz, a na tomto místě vám ji teď píšu i já: www.acs valassko.estranky.cz. Koho zajímá, co děláme, jak žijeme, jak vypadáme, klikněte, prohlížejte, čtěte, a … přijeďte k nám!

  (Zpravodaj č. 102, 3/2009)
  Za celé ASC Valašsko Bohunka Holeňová

  [Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
  Celý článek | Autor: Pavel Janek | Počet komentářů: 19 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Zpravodaj č. 102, 3/2009

  PRO POVZBUZENÍ
  Proti trudnomylsnosti

  Salesián má být veselý a plný naděje. Proto vám chceme v této náročné době nabízet podněty k povzbuzení a povznesení mysli. Najdete je na této stránce.
  Můžete nás také sledovat na facebookové stránce: facebook.com/ascczech

  MODLITBY
  Modlitby ASC

  Společné úmysly k modlitbě


  Aktualizováno 1. 4. 2020

  ZPRAVODAJ
  Zpravodaj č. 158
  příští uzávěrka
  25. května. 2020

  Starší čísla Zpravodaje

  Užitečné ODKAZY

  SDB

  FMA

  SHM

  Bosco Point

  SADBA

  ASC-SK

  SDB-SK

  TV NOE

  Rádio Vaticana

  Víra CZ


  Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS systému -
  Příspěvky a články na web můžete posílat na adresu nebo