nadpis Don Bosco ASC je třetí větev salesiánské rodiny, kterou založil v roce 1876 svatý Jan Bosko. Soustřeďuje ty křesťany, kteří chtějí v salesiánském duchu společně pracovat pro druhé, zejména pro mládež a obyčejné lidi.
Dnešní datum: 04. 06. 2020  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Kdo jsme? :: Ke stažení :: Slovakia  
Duchovní cvičení

Adresář ASCKonto AIRBAG

Adresa a kontakty
ADRESA:
Sdružení salesiánů spolupracovníků
Kobyliské náměstí 1
182 00 Praha 8
IČ: 00406902
číslo účtu:
253474458 / 0300


 • Provinciální rada
 • Místní společenství
 • Ostatní adresy

 • Články podle data
  <<  Červen  >>
  PoÚtStČtSoNe
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30      

  Rubrika formačního snažení

  * Duchovní cvičení na Colle Don Bosco

  Vydáno dne 29. 09. 2012 (2007 přečtení)

  Každá návštěva Colle Don Bosco, je jako sestoupení do zlatého dolu, kde je mnoho překvapení a obohacení. Když jsem byl požádán o duchovní cvičení na Colle Don Bosco, vůbec jsem netušil, jaké to bude zamotané. Účastníkům jsem jenom zdůrazňoval, aby se modlili, protože milost, kterou Bůh na těch místech nabízí, není možné bez vytrvalé a pravidelné modlitby přijmout.

  Po návštěvě starosty a jeho přátel ze sdružení Amici di Mamma Margherita – Přátelé Matky Markéty - z Capriglio – rodiště Matky Markéty, a po společném pobytu lidi z Castelnuovo Don Bosco v Uruguayi, jsem prohloubil poznání místních lidi. Starosta Giovanni Barberis a jeho přátelé byli nadšení naší mládeží – mládež okamžitě v tramvaji vstávala, když se objevili - a programem, který jsem jim připravil.

  Po různých peripetiích s antibiotiky (alergický zánět) se mi moc ulevilo, a tak jsme vyrazili ve dvou autech na Colle Don Bosco. Stále jsem zdůrazňoval, že se nejedná o poznávací zájezd, ale o Duchovní cvičení. Se mnou nás jelo 9. Měli jsme mší v kostele v Capriglio, s obnovou manželských slibů před oltářem, kde Matka Markéta měla svatbu (6. června to bylo 200 let). Pán farář nás pozdravil a ukázal jako vzácnost zápis v matrice o křtu Matky Markéty. Dnes už bývalý starosta Giovanni Barberis nás všechny pozval do svého domu na večeři. Doma má sál kde může večeřet a tancovat 60 lidi a kde s přáteli slaví všechny slavnostní události. Zdálo se nám, že jsme v nebi, byli tam téměř všichni návštěvnici z Prahy i jedná italská dvojice, která pracovala 8 let v Praze na výzkumu rakoviny tlustého střeva - připravoval jsem je na manželství. Svojí lámanou češtinou mohli dělat překladatele ostatním lidem. Chodů bylo hodně, víno teklo proudem a dostali jsme ho i na další pobyt. Na moji otázku, co se Giovanni Barberisovi nejvíce líbilo v Praze, mi odpověděl toto: Když jim pan biskup Herbst osobně připravil kafé. To mě velice překvapilo, ale uvědomil jsem si, jak je důležité jednat s každým s úctou a osobně. To byla charakteristika Dona Boska, že i s posledním klukem jednal jako velikým pánem a měl obrovský dar vcítit se. Psycholožka Jiřina Prekopová říká, že vcítění je duší lásky.

  Další dny plynuly v pokoji a klidu a duchovní cvičení jsme zakončili mší se skupinou Nazarenů, - velkou část z nich osobně znám. Mši sloužil nový ředitel na Colle. Nazareni začínali Nový formační rok. Po mši jsme jeli domů a mší v Praze jsme udělali tečku za dobrodružstvím a darem, který nám připravil Pán, se kterým jsme podle svých možností spolupracovali. To, co prožívali účastnici, musí napsat oni. Ale podle mého názoru všechno bylo darem Prozřetelnosti k hlubšímu a zkušenostnímu poznání Dona Boska a k rozmnožení lásky k Bohu a bližním.

  Jan Ihnát

  Colle Don Bosco

  Fotografie je z místa kde don Cafasso připravil 76 lidi na smrt před popravou. Je to kousek od Valdoco  [Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5
  Celý článek | Autor: redakce | Počet komentářů: 15 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

  PRO POVZBUZENÍ
  Proti trudnomylsnosti

  Salesián má být veselý a plný naděje. Proto vám chceme v této náročné době nabízet podněty k povzbuzení a povznesení mysli. Najdete je na této stránce.
  Můžete nás také sledovat na facebookové stránce: facebook.com/ascczech

  MODLITBY
  Modlitby ASC

  Společné úmysly k modlitbě


  Aktualizováno 1. 4. 2020

  ZPRAVODAJ
  Zpravodaj č. 158
  příští uzávěrka
  25. května. 2020

  Starší čísla Zpravodaje

  Užitečné ODKAZY

  SDB

  FMA

  SHM

  Bosco Point

  SADBA

  ASC-SK

  SDB-SK

  TV NOE

  Rádio Vaticana

  Víra CZ


  Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS systému -
  Příspěvky a články na web můžete posílat na adresu nebo