nadpis Don Bosco ASC je třetí větev salesiánské rodiny, kterou založil v roce 1876 svatý Jan Bosko. Soustřeďuje ty křesťany, kteří chtějí v salesiánském duchu společně pracovat pro druhé, zejména pro mládež a obyčejné lidi.
Dnešní datum: 02. 06. 2020  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Kdo jsme? :: Ke stažení :: Slovakia  
Duchovní cvičení

Adresář ASCKonto AIRBAG

Adresa a kontakty
ADRESA:
Sdružení salesiánů spolupracovníků
Kobyliské náměstí 1
182 00 Praha 8
IČ: 00406902
číslo účtu:
253474458 / 0300


 • Provinciální rada
 • Místní společenství
 • Ostatní adresy

 • Články podle data
  <<  Červen  >>
  PoÚtStČtSoNe
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30      

  Rubrika formačního snažení

  * 8.4.2013 - Slavnost Zvěstování Páně

  Vydáno dne 06. 04. 2013 (1708 přečtení)

  Kostel Zvěstování Páně - Olomouc

  Don Bosko vkládal velkou důvěru v uctívání Ježíše v Eucharistii a spoléhal na pomoc Panny Marie. Mně osobně dala dost podnětů k rozjímání Encyklika Jana Pavla II, ECCLESIA DE EUCHARISTIA.  Z její šesté kapitoly – ve škole Marie, „ ženy eucharistie“ bych citoval některé myšlenky.

  Svatý otec píše: Chceme-li důvěrný vztah, který poutá církev k eucharistii, v celém jejím bohatství, nesmíme zapomínat na Marii, Matku církve a její vzor.  Ke svatému přijímání přistupujeme často a jako katolíci věříme, že je v hostii přítomen Ježíš. Ale ve skutečnosti náš rozum nechápe a srdce nevnímá. Svatý otec nám ukazuje cestu.

   Mystérium fidei! Je-li eucharistie tajemstvím viry, které natolik přesahuje náš rozum, že se musíme zcela svěřit Božímu slovu, nikdo nám nemůže být oporou a vůdcem v podobném postoji tak jako Maria….Svou mateřskou starostlivostí prokázanou na svatbě v Káně Galilejské jako by nám říkala: „Neváhejte a důvěřujte v mého Syna. On byl sto proměnit vodu ve víno, a stejně je také schopen učinit z chleba a vína své tělo a svou krev…

  … V jistém smyslu žila Maria svou eucharistickou víru ještě dříve, než byla eucharistie ustanovena, už tím, že poskytla své panenské lůno k vtělení Božího slova…

  Jan Pavel II. s odvahou jemu vlastní klade vedle sebe Mariino početí Božího syna a skutečnost, když přistupujeme ke svatému přijímání. Svými slovy nám určitě chce pomoci k hlubšímu a niternějšímu prožívání eucharistie.

  Existuje ostatně hluboká analogie mezi „fiat“, pronesené Marií v odpověď na andělova slova „amen“, které pronáší každý věřící, když přijímá tělo Páně. Od Marie se vyžadovalo, aby, aby věřila, že ten, kterého počala „působením Ducha svatého“, je Boží syn…Dále se píše, že máme věřit, že týž Ježíš, Syn Boží a Syn Mariin, se zpřítomňuje s celým svým boho-lidským bytím pod způsobami chleba a vína.

  „Blahoslavená, která jsi uvěřila“(Lk 1.45); Maria v tajemství Vtělení předjímala také eucharistickou víru církve. Když při navštívení nese v lůně Slovo, jež se stalo tělem, stává se jakoby „ svatostánkem“ – prvním svatostánkem v dějinách -, kde Syn Boží, lidským očím neviditelný, se nechá zdravit Alžbětou, jako by téměř „vyzařoval“ své světlo skrze Mariiny oči a hlas.

  Svátek Zvěstování a slova Jan Pavla II. nás mohou vést ke snaze lépe prožívat eucharistii a prosit Pannu Marii aby nám svou přímluvou pomáhala přijímat Ježíše tak jak ho přijala ona.

  A uchvácený Mariin pohled, když kontempluje tvář sotva narozeného Krista a když ho tiskne ve své náruči, není to snad nevyrovnatelný vzor lásky, jímž se má inspirovat naše přijímání eucharistie?                  Miloš Jansa
              rádce pro formaci

  [Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
  Celý článek | Autor: redakce | Počet komentářů: 17 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

  PRO POVZBUZENÍ
  Proti trudnomylsnosti

  Salesián má být veselý a plný naděje. Proto vám chceme v této náročné době nabízet podněty k povzbuzení a povznesení mysli. Najdete je na této stránce.
  Můžete nás také sledovat na facebookové stránce: facebook.com/ascczech

  MODLITBY
  Modlitby ASC

  Společné úmysly k modlitbě


  Aktualizováno 1. 4. 2020

  ZPRAVODAJ
  Zpravodaj č. 158
  příští uzávěrka
  25. května. 2020

  Starší čísla Zpravodaje

  Užitečné ODKAZY

  SDB

  FMA

  SHM

  Bosco Point

  SADBA

  ASC-SK

  SDB-SK

  TV NOE

  Rádio Vaticana

  Víra CZ


  Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS systému -
  Příspěvky a články na web můžete posílat na adresu nebo