nadpis Don Bosco ASC je třetí větev salesiánské rodiny, kterou založil v roce 1876 svatý Jan Bosko. Soustřeďuje ty křesťany, kteří chtějí v salesiánském duchu společně pracovat pro druhé, zejména pro mládež a obyčejné lidi.
Dnešní datum: 23. 10. 2019  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Kdo jsme? :: Ke stažení :: Slovakia  
Duchovní cvičení

Adresář ASCKonto AIRBAG

Adresa a kontakty
ADRESA:
Sdružení salesiánů spolupracovníků
Kobyliské náměstí 1
182 00 Praha 8
IČ: 00406902
číslo účtu:
253474458 / 0300


 • Provinciální rada
 • Místní společenství
 • Ostatní adresy

 • Články podle data
  <<  Říjen  >>
  PoÚtStČtSoNe
   1 2 3 4 5 6
  7 8 9 10 11 12 13
  14 15 16 17 18 19 20
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30 31    

  Rubrika formačního snažení

  * Málo známý poklad

  Vydáno dne 13. 05. 2013 (1484 přečtení)

  Sv. Marie Dominika Mazzarelová tak by se možná dal nazvat duchovní život sestry Marie Dominiky Mazzarelové, jejíž svátek slavíme dnes 13. května. Marie byla prosté a nevzdělaná děvče, které neumělo téměř psát, ani příliš číst. Toužila se stát řeholnicí, ale nedovedla si představit, že by ji někam přijali. Za několik let však stojí u vzniku nové dynamicky se rozvíjející kongregace. I když má kolem sebe daleko vzdělanější sestry, je takřka proti své vůli jednomyslně zvolená generální představenou.
        To ukazuje, že to byla mimořádná osobnost, jejíž přirozená autorita a pracovitost byla doplňována velkou schopností vcítit se do radostí a bolestí druhých. Velká důvěra v milujícího Boha, úplná odevzdanost Panně Marii, smysl pro sebezápor a bezmezná obětavost vůči bližním ukazují na její hluboký duchovní život.

        Když jsem si před lety přečetl její životopis, tak jsem zatoužil shrnout její poselství do jedné věty.(podobně jako je to u Dona Boska - Dej mi duše a ostatní si vezmi). Samozřejmě jsem nic nevymyslel a na celou věc jsem zapomněl. Po nějakém čase při rozjímání žalmu ( Má duše přilnula k tobě, tvá pravice mě pevně drží. Ž 63,9 ) jsem si náhle uvědomil, že tento úryvek asi vystihuje Marii Dominiku. Tajemství její úspěšné činnosti je v jejím hlubokém duchovním životě a úplném přilnutí k Bohu. Bůh ji pak vedl, podpíral a pomáhal.

        V roce 2001, když byly dny salesiánské spirituality v Koclířově o Marii Dominice Mazzarelové, přijela tam přednášet sestra Marie Ester Posada, která učila salesiánskou spiritualitu. Zeptal jsem se jí, zda tento úryvek žalmu vyjadřuje život Marie Dominiky Mazzarelové . Rozzářily se jí oči a hned celý žalm 63 začala zpaměti citovat, s tím že tento žalm je umístěn a citován v jejím rodném domku v Mornese. Marie Dominika může být vzorem a přímluvkyní všem, ale zvláště obyčejným lidem. Každý se může po jejím vzoru víc snažit přimknout k Bohu, spoléhat na jeho pomoc a žít obyčejný všední život. Tak jak ona plnit denní povinnosti co nejlépe a často se spojovat s Bohem v modlitbě.


        Sv. Marie Dominiko Mazzarelová přimlouvej se za nás. (oroduj za nás)              Miloš Jansa
          rádce pro formaci

  [Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5
  Celý článek | Autor: redakce | Počet komentářů: 5 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

  Modlitby
  Modlitby ASC

  Společné úmysly k modlitbě


  Aktualizováno 12. 10. 2019

  ZPRAVODAJ
  Zpravodaj č. 155
  příští uzávěrka
  25. listopadu 2019

  Starší čísla Zpravodaje

  Užitečné ODKAZY

  SDB

  FMA

  SHM

  Bosco Point

  SADBA

  ASC-SK

  SDB-SK

  TV NOE

  Rádio Vaticana

  Víra CZ


  Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS systému -
  Příspěvky a články na web můžete posílat na adresu nebo