nadpis Don Bosco ASC je třetí větev salesiánské rodiny, kterou založil v roce 1876 svatý Jan Bosko. Soustřeďuje ty křesťany, kteří chtějí v salesiánském duchu společně pracovat pro druhé, zejména pro mládež a obyčejné lidi.
Dnešní datum: 04. 06. 2020  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Kdo jsme? :: Ke stažení :: Slovakia  
Duchovní cvičení

Adresář ASCKonto AIRBAG

Adresa a kontakty
ADRESA:
Sdružení salesiánů spolupracovníků
Kobyliské náměstí 1
182 00 Praha 8
IČ: 00406902
číslo účtu:
253474458 / 0300


 • Provinciální rada
 • Místní společenství
 • Ostatní adresy

 • Články podle data
  <<  Červen  >>
  PoÚtStČtSoNe
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30      

  Zpravodaj

  * Vychází Zpravodaj 134

  Vydáno dne 17. 06. 2015 (987 přečtení)


  Opět je tu náš Zpravodaj.
  Zpravodaj sestavený z našich článků, které postupně vyšly na webu od posledního Zpravodaje. Pozvánky na akce, které již proběhly (jako např. krásnou pozvánku na sliby na 13. 6. do Brna Žabin) zde nenajdete, ale počtete si různé články – avšak některé zdánlivě neaktuální (jako např. dubnový Misijní zpravodaj z Bulharska). Ale nenechte se zmýlit! Ani odradit délkou některých příspěvků! Z každého příspěvku si můžete něco povzbudivého odnést pro všední život…

     Líšňákům díky za další vonný květ vložený do pestré kytice tvořené místními společenstvími !! Příště se můžeme těšit na společenství 607 Rosice…
  Náš Zpravodaj „píše sám život“, tak v něm naleznete podělení se o radost, o starost, o bolest… 

  Krásné prázdniny (i když často náročné – viz úvodník Líby) přeje a na shledanou na Velehradě se těší
                  váš sazeč František
   
  Léto láká k lenošení, odpočinku a nabrání sil. Tak si to alespoň vždycky dopředu maluju já.
  Ale už jen ta příprava mě mnohdy dokáže pořádně udolat.

  1. Je třeba všechno dobře rozplánovat, aby bylo jasné, kde, kdo a s kým bude – abychom na nikoho nezapomněli, aby někde někdo nebyl 2 x ☺, a taky aby ti dotyční byli alespoň trochu spokojení (i když od té doby, co mám doma puberťáky, tak ambice – aby byli všichni šťastní – už nemám ☺).

  2. Je potřeba všechno včas domluvit, vytelefonovat, zaplatit.

  3. Pak následuje to nejlepší … každého vypravit – nakoupit, zabalit, vysvětlit, proč nesouhlasím, aby si na tábor do lesa vzali školní bílá trika atd.

  4. Při návratu je nejdůležitější si z těch špinavých tvorů na nádraží vybrat ty správné, doma je zase všechny vybalit a vyprat (děti i prádlo).

  No, a toto se v průběhu prázdnin opakuje ještě několikrát. Ale tak nějak mi v tom shonu zapadlo, že kromě dětí bychom se měli „vypravit“ i my. Letos kromě duchovního cvičení máme možnost oslavit narozeniny našeho zakladatele Dona Boska na Velehradě. Berme to jako velkou příležitost k modlitbě, k poděkování za to vše, co nám díky salesiánům bylo dáno dostat, poznat, prožít. Jako velkou příležitost se zase vidět s lidmi, s kterými máme tolik společného …

                     Tak neváhejte a přijďte! Uvidíme se tam.
                                       Liba Švehlíková
     Milí spolupracovníci.
  V sobotu 13. června bylo naše Sdružení obohaceno. V Brně-Žabovřeskách, v kostele Panny Marie Pomocnice, složily sliby čtyři manželské páry. Byla to velmi krásná slavnost také proto, že v kostele nebyli jen členové Sdružení a blízcí a přátelé slibujících, ale také věřící z této salesiánské farnosti, do které všechny čtyři rodiny patří a kde aktivně prožívají nejen své křesťanství, ale také i své salesiánství, protože jejich povolání se rodilo právě v této farnosti a středisku mládeže.

  Můžeme říci, že tyto čtyři rodiny jsou hezkým ovocem snahy salesiánů, sester FMA, salesiánů spolupracovníků a dalších členů salesiánské rodiny, kteří se zde již dvacet let snaží prožívat Don Boskovo charisma. Většina z vás se těchto slibů nezúčastnila, a tak neměla příležitost na konci mše svaté obnovit svůj slib tak, jak to udělali všichni přítomní salesiáni spolupracovníci.

  Jsou před námi prázdniny, a tím také většina kurzů duchovních cvičení. Proto vás chci vyzvat, abyste v tomto jubilejním roce s hlubokou opravdovostí obnovili svůj slib, a tak připravili krásný dárek Donu Boskovi k jeho narozeninám.

                     Johny  Zpravodaj s pořadovým číslem 134 


  [Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
  Celý článek | Autor: redakce | Počet komentářů: 9 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

  PRO POVZBUZENÍ
  Proti trudnomylsnosti

  Salesián má být veselý a plný naděje. Proto vám chceme v této náročné době nabízet podněty k povzbuzení a povznesení mysli. Najdete je na této stránce.
  Můžete nás také sledovat na facebookové stránce: facebook.com/ascczech

  MODLITBY
  Modlitby ASC

  Společné úmysly k modlitbě


  Aktualizováno 1. 4. 2020

  ZPRAVODAJ
  Zpravodaj č. 158
  příští uzávěrka
  25. května. 2020

  Starší čísla Zpravodaje

  Užitečné ODKAZY

  SDB

  FMA

  SHM

  Bosco Point

  SADBA

  ASC-SK

  SDB-SK

  TV NOE

  Rádio Vaticana

  Víra CZ


  Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS systému -
  Příspěvky a články na web můžete posílat na adresu nebo