nadpis Don Bosco ASC je třetí větev salesiánské rodiny, kterou založil v roce 1876 svatý Jan Bosko. Soustřeďuje ty křesťany, kteří chtějí v salesiánském duchu společně pracovat pro druhé, zejména pro mládež a obyčejné lidi.
Dnešní datum: 06. 12. 2019  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Kdo jsme? :: Ke stažení :: Slovakia  
Duchovní cvičení

Adresář ASCKonto AIRBAG

Adresa a kontakty
ADRESA:
Sdružení salesiánů spolupracovníků
Kobyliské náměstí 1
182 00 Praha 8
IČ: 00406902
číslo účtu:
253474458 / 0300


 • Provinciální rada
 • Místní společenství
 • Ostatní adresy

 • Články podle data
  <<  Prosinec  >>
  PoÚtStČtSoNe
         1
  2 3 4 5 6 7 8
  9 10 11 12 13 14 15
  16 17 18 19 20 21 22
  23 24 25 26 27 28 29
  30 31      

  Informace

  * Upravený Manuál pro formátory

  Vydáno dne 06. 03. 2018 (469 přečtení)


  Milí rádci pro formaci, vedoucí formačních společenství, osobní formátoři.
  Při diskuzích v provinciální radě a při setkáních s aspiranty a formátory jsme postupně došli k závěru, že by bylo vhodné trochu upravit některé pasáže dokumentu Manuál pro formátory.

  Prosíme, přečtěte si těch několik upravených stránek a uvažte, co z toho by se mohlo týkat vašich formačních společenství či individuálních svěřenců. Pokud k tomu budete mít připomínky či podněty, neváhejte a pošlete nám je na formace@ascczech.cz.
  Ať vás nejen ve vaší formační službě provází Duch Svatý.
               Za formační skupinu PR    Honza Zindulka

   
  Změny se týkají kapitoly 3 Časové rozdělení formace (str. 7-9).
  Kromě menších úprav textu byly doplněny čtyři doplňující poznámky:

  Poznámka 1

  Než v nějakém místě projeví zájem o formaci dostatečný počet zájemců, může to trvat dost dlouho. Proto je třeba se zájemci udržovat stálý styk a zajímat se o ně, není možné jim jen říci: „Musíte počkat, než se najde dost lidí pro vznik formačního společenství.“ To by pravděpodobně po čase dost zchladilo jejich počáteční nadšení. Pokud se ukáže, že další zájemci nejsou, je třeba začít individuální formaci v rámci místního společenství. Zodpovědnost je na příslušné místní radě, aby toto citlivě uvážila.

  Poznámka 2

  V průběhu další formace je třeba, aby formátoři nebo vedoucí formačního společenství byli vnímaví k situaci a potřebám formovaných. Zvláště mladé rodičovské páry s malými dětmi mohou mít různé překážky pro účast na setkáních (nemožnost hlídání, nemoc dětí, únava…). Takové situace je třeba řešit se salesiánskou laskavostí a moudrostí, hledat cesty a formy setkávání, které umožní formovaným co největší a nejplodnější účast na setkáních. V některých případech se možná ukáže jako vhodnější cesta přejít k individuální formaci mimo formační společenství. To je potřeba s formovanými dobře prodiskutovat a spolu s nimi hledat nejlepší řešení.

  Poznámka 3

  Začlenění nových členů do místních společenství je třeba promýšlet s velkým předstihem a s velkou otevřeností. Většinou asi nebude vhodné, aby z formačního společenství hned po slibech vzniklo nové samostatné místní společenství, protože je zde nebezpečí izolovanosti, ztráty kontinuity a sounáležitosti. Na druhou stranu noví členové prožili ve formačním společenství tři roky, navázali přátelství, která jim mohou být velkou podporou v aktivním životě ve společenství. Jako vhodnější forma „osamostatnění“ se jeví vznik nové místní skupiny v rámci místního společenství, třeba i tak, že do ní přejde i několik „služebně starších“ členů místného společenství. Ideálem ale zůstává začlenění nových členů do stávajícího společenství.

  Poznámka k délce trvání předaspirantátu

  Standardně se doporučuje délka předaspirantátu dva roky. Pokud ale o vstup projevují zájem pracovníci ze salesiánských středisek, dobrovolníci v salesiánských dílech a misiích, děti salesiánů spolupracovníků apod., může pro ně být tato doba příliš dlouhá vzhledem k tomu, že oni již nějakou salesiánskou formací prošli. Je třeba, aby ti, kdo je formují, toto vzali v úvahu a dobu i obsah formace tomu případně přizpůsobili.

   

             
  Dokument ke stažení v PDF

   

   


  [Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
  Celý článek | Autor: redakce | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

  Modlitby
  Modlitby ASC

  Společné úmysly k modlitbě


  Aktualizováno 12. 10. 2019

  ZPRAVODAJ
  Zpravodaj č. 156
  příští uzávěrka
  25. ledna 2020

  Starší čísla Zpravodaje

  Užitečné ODKAZY

  SDB

  FMA

  SHM

  Bosco Point

  SADBA

  ASC-SK

  SDB-SK

  TV NOE

  Rádio Vaticana

  Víra CZ


  Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS systému -
  Příspěvky a články na web můžete posílat na adresu nebo