nadpis Don Bosco ASC je třetí větev salesiánské rodiny, kterou založil v roce 1876 svatý Jan Bosko. Soustřeďuje ty křesťany, kteří chtějí v salesiánském duchu společně pracovat pro druhé, zejména pro mládež a obyčejné lidi.
Dnešní datum: 14. 12. 2019  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Kdo jsme? :: Ke stažení :: Slovakia  
Duchovní cvičení

Adresář ASCKonto AIRBAG

Adresa a kontakty
ADRESA:
Sdružení salesiánů spolupracovníků
Kobyliské náměstí 1
182 00 Praha 8
IČ: 00406902
číslo účtu:
253474458 / 0300


 • Provinciální rada
 • Místní společenství
 • Ostatní adresy

 • Články podle data
  <<  Prosinec  >>
  PoÚtStČtSoNe
         1
  2 3 4 5 6 7 8
  9 10 11 12 13 14 15
  16 17 18 19 20 21 22
  23 24 25 26 27 28 29
  30 31      

  Informace

  * Poděkování za modlitby – 2. část

  Vydáno dne 16. 03. 2018 (680 přečtení)


  Začátkem března jsem absolvoval třetí onkologickou operaci během jednoho roku. 
  A věřím, že tímto jsem dokončil operační trojboj. Poslední operace byla preventivní, trvala pouze 2,5 hodiny, byla naprosto v pohodě. Žádné velké bolesti, rána se krásně hojí, na třílůžkovém pokoji jsem byl sám nebo se skvělými lidmi. Čím vším jsme trojbojem poznamenáni?

  Především si uvědomuji, že to jsou stále probíhající duchovní cvičení, kde nacházím – zřejmě nejen já – úplně nový vztah k Bohu. Každý máme svoji cestu, moc se to vysvětlovat nedá (snažil jsem se a vždy po přečtení zahodil).

   
  Pak jsou to zážitky ze setkání.
  Především vděčnost za modlitby a ostatní pomoc. Tolik lidí se s námi zastaví, popovídá, divím se, kdo všechno na nás pamatuje. A úplně nově prožitá setkání – setkání s nemocnými, s těmi, kteří prožívají nějaké trápení. Je to najednou pro mě úplně jiné. To již není jen duchovní rozhovor, rady, povzbuzení, to je sdílení životních zkušeností. Zároveň se mi otevřely oči a vidím, kolika lidí se to týká. Najednou jsem svědkem tolika různých příběhů, které by pro mě zůstaly v anonymitě. Zvláštní místo v těchto setkáních má naše širší rodina. Společné prožívání dobrých i zlých zpráv. Účast, která mě svojí intenzitou stále překvapuje. A pak vztah s Maruškou. Silný prožitek toho, že jsme jedno tělo, jak moc se potřebujeme, pomáháme si. Když jsem unavený, je pro mě úžasně osvobozující slyšet, jak se Maruška jen tak něčemu zasměje. Znovu zažívám krásu a naději života. Říkáme si pravdu úplně o všem, nehádáme se.

  Zítra jdeme oba dva k doktorovi na kontrolu – Maruška měla chřipku, mně se udělal větší otok na patě, museli ji rozříznout, odstranit hnis a zakázali mi chodit. Takže nemůžu chodit, sedět, mohu jen klečet (většinou u počítače) a spát. Jedna moudrost říká – jednou jsi dole, jednou nahoře. Říkáme si – zítra se odrážíme ode dna.

  Děkujeme za všechny modlitby, milé vzpomínky, za milé společenství. Rok s Vámi byl pro nás velmi silná zkušenost. Prosím, mysleme na ty, kteří to nyní potřebují více a intenzivněji.

            S velkou vděčností
      Marian s Maruškou Cúthovi


  [Akt. známka: 5,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5
  Celý článek | Autor: redakce | Počet komentářů: 3 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

  Modlitby
  Modlitby ASC

  Společné úmysly k modlitbě


  Aktualizováno 6. 12. 2019

  ZPRAVODAJ
  Zpravodaj č. 156
  příští uzávěrka
  25. ledna 2020

  Starší čísla Zpravodaje

  Užitečné ODKAZY

  SDB

  FMA

  SHM

  Bosco Point

  SADBA

  ASC-SK

  SDB-SK

  TV NOE

  Rádio Vaticana

  Víra CZ


  Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS systému -
  Příspěvky a články na web můžete posílat na adresu nebo