nadpis Don Bosco ASC je třetí větev salesiánské rodiny, kterou založil v roce 1876 svatý Jan Bosko. Soustřeďuje ty křesťany, kteří chtějí v salesiánském duchu společně pracovat pro druhé, zejména pro mládež a obyčejné lidi.
Dnešní datum: 16. 09. 2019  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Kdo jsme? :: Ke stažení :: Slovakia  
Duchovní cvičení

Adresář ASCKonto AIRBAG

Adresa a kontakty
ADRESA:
Sdružení salesiánů spolupracovníků
Kobyliské náměstí 1
182 00 Praha 8
IČ: 00406902
číslo účtu:
253474458 / 0300


 • Provinciální rada
 • Místní společenství
 • Ostatní adresy

 • Články podle data
  <<  Září  >>
  PoÚtStČtSoNe
         1
  2 3 4 5 6 7 8
  9 10 11 12 13 14 15
  16 17 18 19 20 21 22
  23 24 25 26 27 28 29
  30       

  Duchovní cvičení

  * Duchovní cvičení pro rodiny s dětmi v Kroměříži

  Vydáno dne 29. 07. 2019 (94 přečtení)

   

  Před týdnem jsme se vrátili z našich prvních duchovních cvičení pořádaných sales. spolupracovníky. Zvolili jsme duchovní cvičení organizovaná Vlaďkou a Jendou Kapounkovými od 17. do 21. 7. 2019. Patří jim náš velký dík, že ani po počátečních organizačních překážkách (přesun z původně domluveného místa ve Fryštáku) to nevzdali a našli náhradní prostory a potřebné zázemí v Kroměříži. Tato duchovní cvičení byla zcela výjimečná a pro organizátory o to náročnější tím, že se jich mohly účastnit celé rodiny, tedy i s dětmi. Ty měly v době přednášek svůj program se skvělými animátory. Sešlo se nás tak celých 50 osob z řad salesiánů spolupracovníků, několika párů ve formaci, členů SHM i dalších příznivců salesiánského díla a vytvořili jsme prima partu jak na úrovni dospělých, tak i dětí.  Duchovně (ale i lidsky) nás celé 4 dny provázel P. František Blaha – díky! Zvolil téma založené na knize „Vnitřní svoboda: síla víry, naděje a lásky“ (autor Jacques Phillipe), což byla pro mnohé z nás trefa do černého. František se držel struktury knihy, a provedl nás tak přednáškami na témata:

  1. Svoboda a přijetí
   • Sebepřijetí
   • Přijetí utrpení
   • Přijetí druhého
  2. Přítomný okamžik
  3. Působení víry, naděje a lásky

  Nechyběla možnost svátosti smíření, duchovního rozhovoru, rozjímání před Nejsvětější svátostí, každodenní slavení mše svaté a večerního sdílení (které se hned první večer neslo ve znamení vzpomínání na právě zesnulého Johnyho Komárka a modlitby za něj). Jeden den jsme všichni společně objevovali krásy Kroměříže – prošli krásný park, vyšlápli na zámeckou věž a zabloudili v útrobách zrcadlového bludiště. Božím řízením jsme těsně unikli dešti a za burácení hromů a blesků při blikajících světlech slavili mši sv. v kostele sv. Cyrila a Metoděje. Velmi obohacující pro děti i dospělé byla i společná sobotní křížová cesta v přírodě.

  Celá duchovní cvičení byla velmi požehnaná, za organizaci a hladký průběh patří dík Vlaďce a Jendovi, Františkovi i všem dětským pečovatelům a za všechny milosti patří dík především Pánu!

  Martina a Honza Jindrovi


  [Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
  Celý článek | Autor: redakce | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

  Modlitby
  Modlitby ASC

  Společné úmysly k modlitbě


  Aktualizováno 22.8.2019

  ZPRAVODAJ
  Zpravodaj č. 154
  příští uzávěrka
  20. září 2019

  Starší čísla Zpravodaje

  Užitečné ODKAZY

  SDB

  FMA

  SHM

  Bosco Point

  SADBA

  ASC-SK

  SDB-SK

  TV NOE

  Rádio Vaticana

  Víra CZ


  Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS systému -
  Příspěvky a články na web můžete posílat na adresu nebo