nadpis Don Bosco ASC je třetí větev salesiánské rodiny, kterou založil v roce 1876 svatý Jan Bosko. Soustřeďuje ty křesťany, kteří chtějí v salesiánském duchu společně pracovat pro druhé, zejména pro mládež a obyčejné lidi.
Dnešní datum: 11. 12. 2019  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Kdo jsme? :: Ke stažení :: Slovakia  
Duchovní cvičení

Adresář ASCKonto AIRBAG

Adresa a kontakty
ADRESA:
Sdružení salesiánů spolupracovníků
Kobyliské náměstí 1
182 00 Praha 8
IČ: 00406902
číslo účtu:
253474458 / 0300


 • Provinciální rada
 • Místní společenství
 • Ostatní adresy

 • Články podle data
  <<  Prosinec  >>
  PoÚtStČtSoNe
         1
  2 3 4 5 6 7 8
  9 10 11 12 13 14 15
  16 17 18 19 20 21 22
  23 24 25 26 27 28 29
  30 31      

  Salesiánská rodina

  * Co nás učí delegát pro salesiánskou rodinu ...

  Vydáno dne 25. 07. 2019 (427 přečtení)

   

  Ve středu 24.července 2019 jsme se ve Zlíně rozloučili s naším delegátem Johnym. Po mši svaté v kostele Panny Marie Pomocnice  křesťanů na Jižních Svazích byl Johny uložen na hřbitov v Mladcové. Následně jsme se sešli k vzájemnému setkání a pohoštění v prostrorách salesiánského střediska.    Podle odhadu Radka Gottwalda, ředitele zlínské komunity, mohlo být přítomno na mši svaté cca 1000 účastníků. Kromě Johnyho spolubratrů salesiánů se posledního rozloučení zúčastnili i diecézní kněží. Ze Slovenska přijel delegát pro slovenské salesiány spolupracovníky P. Pavol Grach, SDB. Přítomné byly také sestry FMA, mnoho spolupracovníků, Staré Páky a Mladé Mamky a také věřící z farností, kde Johny dříve působil a mnoho jeho přátel. 

  Společné setkání po mši svaté a pohřebních obřadech bylo určeno pro Johnyho rodinu a celou salesiánskou rodinu. Přišli mezi nás i další lidé, které jsme s radostí přijali do našeho společenství. Mám velikou radost, že jsem mohl být členem týmu, který společné setkání připravoval. Ve spolupráci s místní komunitou salesiánů a místním společenstvím salesiánů spolupracovníků se podle mne podařilo vytvořit rodinné prostředí, ve kterém se všichni cítili dobře. "Jako by tady byl Johny s námi", říkali mi mnozí. Také jsem to tak vnímal. A vnímal jsem ještě jednu podstatnou a důležitou věc: toto krásné setkání se mohlo uskutečnit jen a pouze díky spolupráci různých větví salesiánské rodiny: salesiáni poskytli především zázemí a vybavení areálu, ve kterém jsme se mohli setkat. Sestry salesiánky přispěly svými postřehy k tomu, abychom rozšířili spektrum nabídky občerstvení. Spolupracovníci se zapojili do organizace a zajistili také obsluhu na jednotlivých občerstvovacích stanicích :-) Jedni bez druhých bychom to nedokázali - bratři mají prostory, ale komunita je malá. Spolupracovníci disponují širokou členskou základnou a mají zkušenosti s organizováním velkých setkání, ale nemají ve Zlíně vlastní prostory. Jen díky vzájemné spolupráci se tak mohlo uskutečnit tak krásné a rodinné setkání, které si snad všichni pochvalovali. A to je Johnyho zásluha - dal nás dohromady a ukázal nám cestu do dalších dnů. Johny, díky.

  Jsem šťastný, že patřím do salesiánské rodiny a že jsem se mohl tohoto setkání i aktivně zúčastnit. Chci také poděkovat všem, kdo se do přípravy a realizace zapojili; bylo nás mnoho, tak nebudu raději nikoho jmenovat, abych  na někoho nezapomněl ... A mám naději, že do budoucna budeme stále víc schopni vzájemné spolupráce, vždyť jsme přece JEDNA SALESIÁNSKÁ RODINA :-)  


  [Akt. známka: 2,60 / Počet hlasů: 5] 1 2 3 4 5
  Celý článek | Autor: Jan Tomiga | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

  Modlitby
  Modlitby ASC

  Společné úmysly k modlitbě


  Aktualizováno 6. 12. 2019

  ZPRAVODAJ
  Zpravodaj č. 156
  příští uzávěrka
  25. ledna 2020

  Starší čísla Zpravodaje

  Užitečné ODKAZY

  SDB

  FMA

  SHM

  Bosco Point

  SADBA

  ASC-SK

  SDB-SK

  TV NOE

  Rádio Vaticana

  Víra CZ


  Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS systému -
  Příspěvky a články na web můžete posílat na adresu nebo