Obnova v Dolanech

Autor: Kamil Šebela <>, Téma: Informace, Vydáno dne: 18. 11. 2009

Velmi podařený víkend společenství Brno Újezd

Podzimní obnova v Dolanech.
Jako již tradičně jsme v našem společenství Brno Újezd řešili problém, kam na podzimní obnovu. Protože je nás docela hodně, bylo nás 18+18 dětí, tak se hned tak někde nevlezeme. Nakonec padla volba na Dolany u Olomouce i proto, že je v domě kaple. A ta se na duchovní obnově někdy šikne. J
Pátek byl ještě takový neučesaný. Postupný příjezd, rozjařené děti, rozjaření rodiče, …a tak jsme plánované kolečko začali chválama až kolem desáté hodiny. A jelikož jsme lehce ukecaní, tak jsme je dokončili až sobotní večer a raději se šli vyspat na sobotní obnovu.
Po ranních chválách a snídani nás čekala: přednáška, ústranní-adorace, přednáška, ústranní-adorace, sv. smíření. Ta až do mše sv. v 17,00. Takhle když se to napíše, tak to vypadá jako docela hustě hutně, ale vsuňte mezi to oběd, vycházku, skotačení na hřišti s fotbálkem , 18 dětí…. A obrázek si uděláte sami. Večer jsme probrali poslední formační a to slib. Samotná obnova slibu pak proběhla při nedělní mši sv. v místní kapli sv. Rity. Ta, patronka věcí nemožných, nám dává jistou naději ….
A vlastní obnova? Témata k zamyšlení a duchovní zázemí nám zajistil o. Josef Daněk. Velké díky. Celý obsah tu nebudu vypisovat, stejně se mi to nějak vykouřilo, snad pár myšlenek:
-Ježíš se na ně obrátil:“Co chcete?“ …a co já chci od Ježíše?
-Bůh je věrný. To on nás volá a hledá, my odpovídáme.
-Boží láska nestojí na tom co dělám a jaký jsem. Naopak. Já jsem tu, protože mě Bůh miluje! Nejde ji ztratit!
Odvezli jsme si nejen něco na zamyšlení, ale i radost ze setkání se svými(dá se i říct) blízkými. Povzbuzení do dalších dnů i jistotu, že jsou tu lidé, kterým na sobě vzájemně záleží. A to není málo.
Za společenství Brno Újezd – Kamil Š.