III. Téma formačního plánu -

Autor: redakce <redakce(at)ascczech.cz>, Téma: Sdílíme se, Vydáno dne: 18. 03. 2021

Čeho si nejvíce vážíme na nejbližší místní komunitě SDB / FMA … nebo komunitě našeho delegáta/tky?Odpověď z Českých Budějovic:

Vážíme si toho, že zažíváme s komunitou SDB v Č. Budějovicích sounáležitost a jsme přijati jako partneři ne formálně, ale fakticky, pro práci na díle Jana Boska.


Odpovědi ze společenství ŠOP:

Pro nás je to komunita v Prostějově. Vážíme si jejich otevřenosti a vstřícnosti k našemu společenství salesiánů spolupracovníků. Jejich fara je kdykoliv pro nás otevřená, stejně jako my jsme pomáhali při rekonstrukci salesiánské fary. Rodinný duch vládl i na duchovních cvičeních, které nám dával Emil Matušů. Máme být za co vděční celé salesiánské rodině. 

manželé Hermanovi

V době koronavirové se k vám domů může nečekaně přiblížit i jinak poměrně vzdálená komunita a nabídnout povzbuzení či modlitbu, rodinnou atmosféru nebo recept na vaření. Jistě nejsme sami kdo si ji občas do chalupy pustí. Jejich obětavosti, nadšení a smyslu pro humor si opravdu vážíme a děkujeme všem salesiánům do brněnských Žabovřesk!

manželé Hynkovi


Odpovědi ze společenství: Praha - Botička

Naše společenství není svou polohou situované k žádné konkrétní komunitě bratří nebo sestřiček. Proto jsme oslovili před naším setkáním sestry z Karlína a bratry z Kobylis a poprosili je, aby nám své komunity trochu představili. Moc si vážíme toho, že z obou komunit se našeho setkání účastnil jeden člen - sestry se dokonce na úvod setkání připojily hromadně a všechny nás pozdravily. Máme velkou radost z toho zájmu o nás, ochoty sdílet se o aktuálním dění i o tom, kde vnímají rezervy a potřebu spolupráce. Cítíme, že máme u obou komunit otevřené dveře a že (i když v různých dílech) táhneme za jeden provaz.

A ještě na okraj - jak už tady bylo zmíněno - některým z nás se v poslední době hodně přiblížila komunita ze Žabovřesk, z čehož máme velkou radost a moc jim fandíme ve vysílání!