Tvoříme exercicie nové… a kde jste vy?

Autor: redakce <redakce(at)ascczech.cz>, Téma: Duchovní cvičení, Vydáno dne: 25. 04. 2023


Na prahu letošního roku jsme se s několika kamarády ze Salesiánské rodiny rozhodli udělat malý experiment: uspořádat spolupracovnická duchovní cvičení vedená týmově. Přáli jsme si, aby „přednášky“ tentokrát nezajišťoval jen kněz, ale tým (muži i ženy, zasvěcení i laici). A protože někteří z nás mají bohaté zkušenosti s arteterapií, vybrali jsme si kreativní téma, které může nabídnout duchovní podněty nejen z výkladu přednášejícího, ale také ze společných zážitků, aktivit a z následného sdílení nebo rozjímání. Našli jsme i krásné místo, kde je pro tohle všechno prostor, a tím je DCŽM Ktiš v podhůří Šumavy. Našli jsme si už i čas na víkendové plánování, kde vznikla spousta nápadů, jak společných pět dní naplnit nevšedními zážitky a prožít je s Bohem i se sebou navzájem. A teď chybí to nejdůležitější: vy. 

Zatím se nám totiž nepřihlásilo dost lidí, abychom akci mohli uskutečnit. Zato jsme narazili na několik „váhačů,“ kterým se ta myšlenka líbí a rádi by jeli, ale… ještě zřejmě nenašli odvahu kliknout v přihlašovacím systému DC na to správné tlačítko. Pokud k nim patříte, chtěli bychom vás povzbudit, abyste během měsíce května tu odvahu sebrali, případně se nám ozvali a dali nám o sobě vědět. Možná, že vaše obavy dokážeme rovnou rozptýlit:

Bude to nějaké výtvarné soustředění? - Ne. Rozhodně nepůjde o žádné malování a užije si to i člověk, který nemá výtvarné aktivity rád. 

Budu muset spát ve velkém společném pokoji? - Ne. Separátní ubytování sice nemůžeme slíbit všem účastníkům, ale určitě ho můžeme zajistit těm, kdo ho budou potřebovat. Pokojů je v budově dost.

Budete mě nutit do nekomfortních aktivit? - Ne. Nabídka bude vždy dobrovolná a každý se zapojí do toho, co mu bude vyhovovat.

Nebo máte jiné otázky? Nebojte se zeptat. Možná je pro vás listopad ještě moc daleko a nejste si jistí termínem. Dejte nám prosím o sobě vědět! Ať se nestane, že akci zrušíme dřív, než se dozvíme, že o ni máte zájem. Díky a těšíme se na vás.

Anežka, Martin a Jitka