nadpis Don Bosco ASC je třetí větev salesiánské rodiny, kterou založil v roce 1876 svatý Jan Bosko. Soustřeďuje ty křesťany, kteří chtějí v salesiánském duchu společně pracovat pro druhé, zejména pro mládež a obyčejné lidi.
Dnešní datum: 06. 05. 2021  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Kdo jsme? :: Ke stažení :: Slovakia  
Duchovní cvičení

Adresář ASC

Kandidáti do provinciální radyKonto AIRBAG

Adresa a kontakty
ADRESA:
Sdružení salesiánů spolupracovníků
Kobyliské náměstí 1
182 00 Praha 8
IČ: 00406902
číslo účtu:
253474458 / 0300


 • Provinciální rada
 • Místní společenství
 • Ostatní adresy

 • Články podle data
  <<  Květen  >>
  PoÚtStČtSoNe
       1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  31       

  Informace

  * Pohřeb Marušky Andrlíkové (doplněno)

  Vydáno dne 31. 03. 2021 (405 přečtení)

  Marie Andrlíková

   

  Rozloučení s Maruškou Andrlíkovou proběhlo dnes v kostele v Lipníku nad Bečvou. Mám to tam asi 5 minut pěšky, ale nebyl jsem si jistý, jestli vzhledem ke covidovým opatřením už nebudu nadbytečný. Letmým pohledem jsem zjistil, že se snad do těch 10% vejdeme...

  Šel jsem si  sednout vedle Terezky Ševčíkové, která za naše společenství položila před Maruščinu rakev kytku. Potom přišel z našeho společenství Moravská brána ještě Pavel Bernard. Zahlédl jsem i Martu Tomigovou z fryštáckého společenství. 

  Když ale obřad začal a přišel biskup, kněží, jáhni a ministranti, počet lidí v kostele se zdvojnásobil ...

     Nerad chodím na pohřby, ale jsem vděčný Bohu, že na tomto jsem byl. S Maruškou se přijel rozloučit i otec biskup Martin David. Nejprve nás přivítal a poděkoval, že jsme se přišli rozloučit se sestrou Marií, ale při kázání pak mluvil o paní Marušce. Řekl, že často, snad denně, chodila na mši do kaple biskupství. Bylo poznat, že mu Maruška není cizí. Měl jsem z celého obřadu krásný pocit, že se s Maruškou loučí její přítel a snad ne jen já jsem v té atmosféře cítil zcela rodinnou sounáležitost všech přítomných.

  Před kázáním četl jáhen evangelium. Viděl jsem, že mu otec biskup žehná před cestou k ambonu, ale teprve až se odmaskoval z té covidové roušky, poznal jsem Honzu Tomigu. Asi zajdu k očaři, protože delegáta našeho společenství, Standu Jonáška, jsem poznal až podle hlasu, když se podílel na liturgii Kristova stolu. Byl zde také Martin Mališka, který Marušku v poslední době duchovně doprovázel a který jí před několika dny udělil svátost nemocných.

  Před odchodem na hřbitov vystoupil ještě synovec Marušky Jakub Aseem se shrnutím Maruščina života: "Na závěr jenom stručně vyjádřím jádro a drobné podněty života mé tety Marie. Její život byl prozářen ve všedních situacích každodenní Boží přítomností, kterou dokázala prostřednictvím lásky k bližním dále předávat. Svůj život dokázala naplnit dle úkolu každého křesťana - „sentire cum Ecclesia“ (spolucítit s církví), který je úkolem i každého z nás. Na její obětavé působení vzpomínají dodnes rodáci a farníci z Uherského Brodu, zdejší farníci z Lipníka nad Bečvou, Havířova Šumbarku (farnosti, kde se spolupodílela na životě farnosti spolu s o. Karlem Jaškem), zaměstnanci ostravsko-opavského biskupství, salesiáni spolupracovníci a mnoho přátel a známých, se kterými se v životě setkala.
  Jménem rodiny bych chtěl závěrem poděkovat o. biskupu Martinovi za dnešní slavení mše sv.,zdejšímu faráři o. Liborovi za umožnění a spoluorganizaci pohřbu, o. Martinu Mališkovi za poslední svátostnou službu a duchovní vedení během posledních let, přítomným kněžím a jáhnům, všem dobrovolníkům zapojeným do příprav dnešního dne i zlomku lidí dnes zde shromážděných z důvodu pandemických omezen
  í."

  Maruška byla pochována na místním hřbitově a můj zážitek tohoto pohřbu je tak silný a krásný, že jsem se s vámi musel podělit.

  Pro všechny, kteří byste se za normální situace pohřbu zúčastnili, ale i všem ostatním spolupracovníkům, přikládám pár fotek.

  Momentálně silně duchovně povznesený 

  Tomáš Saňka, Lipník nad Bečvou

  pohřeb 1   pohřeb 2   pohřeb 3

   

  pohřeb 4pohřeb 5   pohřeb 6


  [Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
  Celý článek | Autor: redakce | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

  MODLEME SE ZA NEMOCNÉ
  Modleme se za nemocné

  Protože přibývá těch, kteří jsou nám blízcí a je potřeba se za ně v jejich nemoci modlit, vytvořili jsme tento odkaz:

  Modleme se za naše nemocné.

  Aktualizováno 9.3.2021

  SDÍLÍME SE

  Formační plán pro rok 2021 nás vybízí ke vzájemnému sdílení.

  Všechny podněty, nápady, náměty, které nám od vás přijdou, najdete v rubrice: Sdílíme se.

  PRO POVZBUZENÍ
  Proti trudnomylsnosti

  Salesián má být veselý a plný naděje. Proto vám chceme v této náročné době nabízet podněty k povzbuzení a povznesení mysli. Najdete je na této stránce.
  Můžete nás také sledovat na facebookové stránce: facebook.com/ascczech

  MODLITBY ZE ZPRAVODAJE
  Modlitby ASC

  Společné úmysly k modlitbě


  Aktualizováno 13. 4. 2021

  ZPRAVODAJ
  Zpravodaj č. 163
  příští uzávěrka
  10. června 2021

  Starší čísla Zpravodaje

  Užitečné ODKAZY

  SDB

  FMA

  SHM

  Bosco Point

  SADBA

  ASC-SK

  SDB-SK

  TV NOE

  Rádio Vaticana

  Víra CZ


  Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS systému -
  Příspěvky a články na web můžete posílat na adresu nebo