nadpis Don Bosco ASC je třetí větev salesiánské rodiny, kterou založil v roce 1876 svatý Jan Bosko. Soustřeďuje ty křesťany, kteří chtějí v salesiánském duchu společně pracovat pro druhé, zejména pro mládež a obyčejné lidi.
Dnešní datum: 25. 06. 2021  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Kdo jsme? :: Ke stažení :: Slovakia  
Duchovní cvičení

Adresář ASCKonto AIRBAG

Adresa a kontakty
ADRESA:
Sdružení salesiánů spolupracovníků
Kobyliské náměstí 1
182 00 Praha 8
IČ: 00406902
číslo účtu:
253474458 / 0300


 • Provinciální rada
 • Místní společenství
 • Ostatní adresy

 • Články podle data
  <<  Červen  >>
  PoÚtStČtSoNe
   1 2 3 4 5 6
  7 8 9 10 11 12 13
  14 15 16 17 18 19 20
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30     

  Informace

  * Co nového nás čeká v Adresáři a na webu?

  Vydáno dne 07. 10. 2020 (343 přečtení)

  Adresář

   

  Milé spolupracovnice, milí spolupracovníci,

  na konci volebního období v provinciální radě jsme připravili celkem zásadní změny týkající se našich elektronických nástrojů - Adresáře a webu. Původně jsme chtěli vše nové představit na volebním kongresu v Praze, ale s ohledem na aktuální situaci bude kongres co nejkratší a bude především zaměřený na volbu nové provinciální rady. Proto jsme se rozhodli, že připravené změny budeme uvádět do života postupně již před kongresem. V tuto chvíli dokončujeme ještě poslední úpravy a testování změn v Adresáři a do kongresu (21. 11. 2020) chceme připravit i nové webové stránky. Další Zpravodaj však vyjde až po jednání provinciální rady, která bude začátkem prosince, a to je dlouhá doba. Chceme vás proto už teď informovat alespoň o těch hlavních připravovaných změnách; aktuální informace a instrukce pak budeme zveřejňovat na našem webu průběžně.  Co jsme tedy nového připravili?

  Adresář zaznamená především změny v souvislosti s aplikací GDPR. Po nasazení nové verze Adresáře (budeme informovat na našem webu) se vám zobrazí pouze vaše osobní údaje. Teprve po odsouhlasení sdílení svých osobních údajů s ostatními členy Sdružení budete mít přístup k dalším funkcím Adresáře - přehled členů, společenství, akce (duchovní cvičení). Bude proto potřebné, aby se každý přihlásil do nového Adresáře; pokud jste zapomněli své přístupové údaje, připravíme návod, jak postupovat ...

  Do Adresáře přidáme také naše delegátky a delegáty, abychom měli nejen my kontakty na ně, ale i oni na nás.

  Do Adresáře bude nově přidána možnost nechat si zasílat Zpravodaj poštou na svou adresu (adresu domácnosti). To již nyní probíhá, ale seznam adresátů se vede v samostatné evidenci, což se změní spojením s Adresářem. Pokud si necháváte zasílat Zpravodaj poštou a změníte svou adresu, dozví se o této změně automaticky distributor a vy nebudete muset myslet na to, že máte změnu nahlásit ještě někam jinam ...

  V souladu s upravenými pravidly pro duchovní cvičení bude nově možné přihlásit nečleny Sdružení pouze ředitelem exercicií (za členy považujeme spolupracovníky se slibem a aspiranty, tedy ty, kdo jsou v Adresáři uvedeni).

  Oblast GDPR zasáhne i do našeho nového webu - bude mít veřejnou a soukromou sekci. To znamená, že některé zprávy, které tak označí jejich autor nebo redaktor, budou přístupny pouze přihlášeným členům. Abychom ale zjednodušili přihlašování, pokud se přihlásíte jako člen již na webu, nebudete se muset znovu přihlašovat do Adresáře či ke čtení Zpravodaje - budete přihlášení automaticky.

  Důležitou změnou na novém webu bude vytvoření nové databáze pro odebírání nových příspěvků a článků. To musí být samostatná evidence, do které se může přihlásit i nečlen Sdružení (tomu však budou rozesílány jen ty příspěvky, které budou veřejné). Každý přihlášený musí mít zároveň možnost sám se jednoduše z odebírání zasílání novinek odhlásit.

  Doufáme také, že nový web bude hezčí a bude vás víc lákat k návštěvě :-)

  To jsou ty zásadní změny a novinky, které nás v nejbližších týdnech čekají. Budeme vás o nich průběžně na webu informovat a jsme připraveni pomoci vám s jejich uvedením do života. Zároveň vás také chceme požádat, abyste s realizací potřebných kroků pomohli těm, kdo nejsou ve světě IT tak zdatní či zběhlí. Děkujeme vám :-)

  Za IT sekci provinciální rady

  Honza Tomiga


  [Akt. známka: 5,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5
  Celý článek | Autor: Jan Tomiga | Počet komentářů: 2 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

  MODLEME SE ZA NEMOCNÉ
  Modleme se za nemocné

  Protože přibývá těch, kteří jsou nám blízcí a je potřeba se za ně v jejich nemoci modlit, vytvořili jsme tento odkaz:

  Modleme se za naše nemocné.

  Aktualizováno 9.3.2021

  SDÍLÍME SE

  Formační plán pro rok 2021 nás vybízí ke vzájemnému sdílení.

  Všechny podněty, nápady, náměty, které nám od vás přijdou, najdete v rubrice: Sdílíme se.

  PRO POVZBUZENÍ
  Proti trudnomylsnosti

  Salesián má být veselý a plný naděje. Proto vám chceme v této náročné době nabízet podněty k povzbuzení a povznesení mysli. Najdete je na této stránce.
  Můžete nás také sledovat na facebookové stránce: facebook.com/ascczech

  MODLITBY ZE ZPRAVODAJE
  Modlitby ASC

  Společné úmysly k modlitbě


  Aktualizováno 24. 6. 2021

  ZPRAVODAJ
  Zpravodaj č. 164
  příští uzávěrka
  25. září 2021

  Starší čísla Zpravodaje

  Užitečné ODKAZY

  SDB

  FMA

  SHM

  Bosco Point

  SADBA

  ASC-SK

  SDB-SK

  TV NOE

  Rádio Vaticana

  Víra CZ


  Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS systému -
  Příspěvky a články na web můžete posílat na adresu nebo