nadpis Don Bosco ASC je třetí větev salesiánské rodiny, kterou založil v roce 1876 svatý Jan Bosko. Soustřeďuje ty křesťany, kteří chtějí v salesiánském duchu společně pracovat pro druhé, zejména pro mládež a obyčejné lidi.
Dnešní datum: 03. 06. 2023  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Kdo jsme? :: Ke stažení :: Slovakia  
Duchovní cvičení

Adresář ASC
Konto AIRBAG

Adresa a kontakty
ADRESA:
Sdružení salesiánů spolupracovníků
Kobyliské náměstí 1
182 00 Praha 8
IČ: 00406902
číslo účtu:
253474458 / 0300


 • Provinciální rada
 • Místní společenství
 • Ostatní adresy

 • Články podle data
  <<  Červen  >>
  PoÚtStČtSoNe
     1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30   

  Duchovní cvičení

  * Duchovní obnova v premonstrátském klášteře v Teplé se nakonec zadařila!

  Vydáno dne 24. 08. 2021 (493 přečtení)

  DC Simona

   

  Obdiv, úcta a poděkování náleží manželům Maršíkovým z Mariánských Lázní, salesiánům spolupracovníkům a organizátorům naší duchovní obnovy. Ač jsou věku velmi zralého, tak na duchu a těle to není poznat. Václav Maršík, zvaný skautskou přezdívkou Akéla, vynaložil spousty času na zajištění, kdy a kde duchovní cvičení proběhnou. Exercicie měly proběhnout již 2. září loňského roku v klášteře Nový Dvůr u trapistů, nicméně termín DC se několikrát musel odložit z důvodu covidové pandemie. Správný skaut Akéla s trpělivou oporou své milující manželky Jindry to nevzdal a požádal o „přístřeší“ bratry premonstráty v nedalekém klášteře Teplá, protože trapisté větší skupinu nemohli z epidemiologických důvodů přijmout.  Bylo nás 13, šest rodin a pater Jožka Mendel od sv. Vojtěcha v Českých Budějovicích. Byli jsme ubytováni přímo v prostorách kláštera premonstrátů, odkud jsme z výšky mohli nakukovat oknem do románsko-barokní baziliky Panny Marie. Také krásně zrestaurovaná kaple, chodby, sály, zahrady s rybníkem a slunným počasím dodávaly celé duchovní obnově vznešenost, pokoj a radost. Jedno odpoledne jsme nečekaně s helmami na hlavě navštívili labyrint podzemních chodeb pod klášterem, které slouží dodnes k odvádění vlhkosti v celém komplexu staveb. Dílo důmyslně navrhl i provedl K. I. Dientzenhofer, načež působilo na nás podobně jako římské katakomby.

       S naším duchovním a milým otcem Jožkou jsme se věnovali důležitému tématu, jak předcházet strachu a úzkostem silou naší víry. Vybrala jsem pro vás úryvek ze zápisků duchovní obnovy od Pavly Rybové:

  Myšlenka papeže Františka na prázdniny: Strach nás vede k tomu, abychom se dívali na těžkosti, problémy, ošklivé věci, a ne na Pána. Tak je to i s námi: kolikrát zůstáváme upřeně hledět na problémy, místo abychom se obrátili k Pánu a své starosti hodili na něj! Kolikrát necháváme Pána v koutě, na dně lodi života, abychom ho probudili až ve chvíli, kdy to potřebujeme! Prosme dnes o milost víry, která se neunaví hledat Pána a klepat na dveře jeho Srdce.

  Simona Šimková


  [Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
  Celý článek | Autor: redakce | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

  PRO POVZBUZENÍ
  (B) Proti trudnomylsnosti (S)

  Salesián má být veselý a plný naděje. Proto vám chceme v této náročné době nabízet podněty k povzbuzení a povznesení mysli. Najdete je na této stránce.
  Můžete nás také sledovat na facebookové stránce: facebook.com/ascczech

  MODLITBY ZE ZPRAVODAJE
  Modlitby ASC

  Společné úmysly k modlitbě


  Aktualizováno 19. 4. 2023

  ZPRAVODAJ
  Zpravodaj č. 173
  příští uzávěrka
  25. květnana 2023

  Starší čísla Zpravodaje

  Užitečné ODKAZY

  SDB

  FMA

  SHM

  Bosco Point

  SADBA

  ASC-SK

  SDB-SK

  TV NOE

  Rádio Vaticana

  Víra CZ


  Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS systému -
  Příspěvky a články na web můžete posílat na adresu nebo