nadpis Don Bosco ASC je třetí větev salesiánské rodiny, kterou založil v roce 1876 svatý Jan Bosko. Soustřeďuje ty křesťany, kteří chtějí v salesiánském duchu společně pracovat pro druhé, zejména pro mládež a obyčejné lidi.
Dnešní datum: 15. 04. 2024  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Kdo jsme? :: Ke stažení :: Slovakia  
Duchovní cvičení

Adresář ASC

Formační plán 2024


Konto AIRBAG

Adresa a kontakty
ADRESA:
Sdružení salesiánů spolupracovníků
Kobyliské náměstí 1
182 00 Praha 8
IČ: 00406902
číslo účtu:
253474458 / 0300


 • Provinciální rada
 • Místní společenství
 • Ostatní adresy

 • Články podle data
  <<  Duben  >>
  PoÚtStČtSoNe
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30      


  Duchovní cvičení

  * Svatý František Saleský v Neratově

  Vydáno dne 04. 11. 2021 (468 přečtení)


  Mohu vás ujistit, že svatý František Saleský (nar. 21. 8. 1567) do Neratova nedorazil na horském koníku, na kterém cestoval po farnostech v Savojských Alpách. Naše generace se s tímto světcem minula o několik století, ale do Neratova dorazili salesiánští spolupracovníci na svá duchovní cvičení, jejichž tématem byl svatý František Saleský, jehož Don Bosco zvolil za patrona celé salesiánské kongregace, pod vedením exercitátora P. Janka Ihnáta. Na začátku duchovních cvičení nám všem dvaceti účastníkům Janko Ihnát (v průběhu DC oslavil 36 let kněžství) předal kvalitně připravené podklady o životě, činnosti a působení našeho patrona, včetně okolností výchovy, studia a rodového kmenu.  V přírodně tvrdém kraji Orlických hor a v z trosek vybudovaném chrámu Nanebevzetí Panny Marie jsme společně prožívali bohoslužby mše svaté a po poledním odznění zvonů (Archanděl Michael a Gabriel) chrámu se společně s mnoha náhodnými účastníky v kostele pomodlili Anděl Páně. Každodenní večerní rozjímání jsme končili v kostele (je otevřený 24 hodin denně a 365 dní v roce) před osvětlenou plastikou Panny Marie a po večerním slůvku následovalo silencium do obědové polévky následujícího dne.
  Jak jsem již výše uvedl, tak hlavním tématem přednášek byl život svatého Františka Saleského, jehož nejoblíbenější knihou byla Píseň písní a je tvůrcem modlitby, která se používá při pobožnosti k Božskému Srdci: „Přetvoř naše srdce podle Srdce svého“.
  Chuťové buňky jsme uspokojovali v jídelně neratovského sdružení, svá těla ukládali k odpočinku a spánku v neratovské chatě, kde se ve společenské místnosti odehrávaly všechny přednášky a diskuse za účasti nás všech důchodců, kdy věkový průměr nám kazil-vylepšoval pouze dvouletý Michael Kratochvíl se svými rodiči. K odpolední kávě všechny ženy přivezly dostatek pochutin a různého ovoce a jablka Melodie (Hnátovi zajistili). Servis okolo duchovních cvičení velmi dobře zajistili Wagnerovi.
  Po nedělní obnově spolupracovnických slibů a závěrečném Te Deum jsme se rozjeli do svých domovů naplněni novými informacemi, s optimismem a radostí ze společných setkání a nadějí do budoucnosti.                                                                                                                                                                                        Jiří Havlíček


  [Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
  Celý článek | Autor: redakce | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

  SDÍLÍME SE

  Formační plán pro rok 2024 nás vybízí ke vzájemnému sdílení.

  Všechny podněty, nápady, náměty, které nám od vás přijdou, najdete v rubrice: Sdílíme se.

  PRO POVZBUZENÍ
  (B) Proti trudnomylsnosti (S)
  (KA) (+C) (ZP)
  Salesián má být veselý a plný naděje. Proto vám chceme v této náročné době nabízet podněty k povzbuzení a povznesení mysli. Najdete je na této stránce.
  Můžete nás také sledovat na facebookové stránce: facebook.com/ascczech

  MODLITBY ZE ZPRAVODAJE
  Modlitby ASC

  Společné úmysly k modlitbě


  Aktualizováno 17. 03. 2024

  ZPRAVODAJ
  Zpravodaj č. 177
  příští uzávěrka
  21. dubna 2024

  Starší čísla Zpravodaje

  Užitečné ODKAZY

  SDB

  FMA

  SHM

  VDB

  Bosco Point

  SADBA

  ASC-SK

  SDB-SK

  TV NOE

  Rádio Vaticana

  Víra CZ


  Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS systému -
  Příspěvky a články na web můžete posílat na adresu nebo