nadpis Don Bosco ASC je třetí větev salesiánské rodiny, kterou založil v roce 1876 svatý Jan Bosko. Soustřeďuje ty křesťany, kteří chtějí v salesiánském duchu společně pracovat pro druhé, zejména pro mládež a obyčejné lidi.
Dnešní datum: 24. 09. 2023  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Kdo jsme? :: Ke stažení :: Slovakia  
Duchovní cvičení

Adresář ASC
Konto AIRBAG

Adresa a kontakty
ADRESA:
Sdružení salesiánů spolupracovníků
Kobyliské náměstí 1
182 00 Praha 8
IČ: 00406902
číslo účtu:
253474458 / 0300


 • Provinciální rada
 • Místní společenství
 • Ostatní adresy

 • Články podle data
  <<  Září  >>
  PoÚtStČtSoNe
      1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  11 12 13 14 15 16 17
  18 19 20 21 22 23 24
  25 26 27 28 29 30  

  Novinky
  01.07.2023: Přihlašování na setkání s aspiranty

  Informace

  * Smutná zpráva a dvě vzpomínky

  Vydáno dne 12. 10. 2022 (380 přečtení)

  Se zármutkem v srdci oznamujeme, že dne 8. října 2022 zemřel ve věku 96 let pan Jaroslav Jenerál. Rozloučíme se s ním V SOBOTU 15. ŘÍJNA 2022 V 10 HODIN na Kostelíčku v Novém Městě na Moravě.


  Náš milý kamarád Jaroslav Jenerál se narodil 5.10 1926 a zemřel 8.10 2022 v 96 letech.  Takřka celý život prožil v Moravských Budějovicích. Měl široký záběr v mnoha oblastech, byl aktivní skaut, velmi se zajímal o literaturu, mnoho četl, miloval básně, které také sám skládal. Byl aktivní ve farnosti a mimo jiné se staral o farní knihovnu.

  K nám do salesiánského společenství přišel sice v pozdním  věku,  ale hned byl velkým přínosem.  I když byl člověk s velkým rozhledem, k formaci přistupoval s pokorou a velkým zájmem.  Obdivoval jsem, jak sliby salesiána spolupracovníka bral jako velkou čest a životní událost. Několik posledních roků prožil u syna v Novém Městě na Moravě, ale vždy se zajímal o dění v našem společenství.

  Jeho jednání se vyznačovalo určitou noblesností, skromností, ale hlavně upřímnou srdečností. Rád vzpomínám, že při každém setkání s ním, mě zahřálo u srdce.

  Za společenství Moravské Budějovice            Miloš Jansa.
  Když si vzpomenu na léta prožitá v Moravských Budějovicích, vždy se mi vybaví tři osoby. První je paní Jana Albrechtová, která vládla ve farní kuchyni, druhou paní Evženka, která vyháněla nejen pavouky, ale vše, co by narušovalo její představu o pořádku na faře. Třetí je pan Jaroslav Jenerál.

  Pán, v době mého působení kolem sedmdesátky, ale s duší mladíka, žádný důchodce, naopak vzhledem a vitalitou nezapřel, že býval skautem, a svým přístupem k mladým, že je salesiánským spolupracovníkem. Okamžitě ochotný ke komunikaci a spolupráci. Jeho královstvím byla farní knihovna, kde s láskou pečoval o knihy a s velkou radostí je půjčoval. Snažil se, aby co nejvíc mladých našlo zálibu ve knihách, aby se jim rozšířil obzor, poznali život světců, vnímali morální hodnoty, rozlišovali mezi tím, co je normální, a co se nyní nosí. Častokrát mimo výpůjční hodiny jsem ho zastihl v přízemí fary, kde dával dohromady nejen kartotéku farních čtenářů a knih, ale snažil se i o výpis obsahu jednotlivých knih, aby zvětšil zájem o jejich přečtení. Sám byl velmi sečtělý a jeho „češtín“, jak jsem říkal jeho citu pro češtinu, byl úžasný. Obzvlášť jsme to mohli zakusit při čtení jeho příspěvků do farního časopisu „Poutník“. Vždy bylo příjemné si s ním popovídat, neboť neznal „nemám čas“. Jeho rozhled a rozsah znalostí byl velký, ale přesto zůstával skromný a pokorný, ochotný pomoci, otevřený pro druhé.
  Každé další setkání s ním v následujících letech bylo radostné a obohacující. 

  Díky za jeho život prožívaný láskou k Bohu a bližním.                  P. Michael Jelínek SDB 


  [Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
  Celý článek | Autor: redakce | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

  MODLEME SE ZA NEMOCNÉ
  Modleme se za nemocné

  Protože přibývá těch, kteří jsou nám blízcí a je potřeba se za ně v jejich nemoci modlit, vytvořili jsme tento odkaz:

  Modleme se za naše nemocné.

  Aktualizováno 29. 6. 2023

  PRO POVZBUZENÍ
  (B) Proti trudnomylsnosti (S)
  (KA) (+C) (ZP)
  Salesián má být veselý a plný naděje. Proto vám chceme v této náročné době nabízet podněty k povzbuzení a povznesení mysli. Najdete je na této stránce.
  Můžete nás také sledovat na facebookové stránce: facebook.com/ascczech

  MODLITBY ZE ZPRAVODAJE
  Modlitby ASC

  Společné úmysly k modlitbě


  Aktualizováno 17. 6. 2023

  ZPRAVODAJ
  Zpravodaj č. 174
  příští uzávěrka
  25. září 2023

  Starší čísla Zpravodaje

  Užitečné ODKAZY

  SDB

  FMA

  SHM

  Bosco Point

  SADBA

  ASC-SK

  SDB-SK

  TV NOE

  Rádio Vaticana

  Víra CZ


  Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS systému -
  Příspěvky a články na web můžete posílat na adresu nebo