nadpis Don Bosco ASC je třetí větev salesiánské rodiny, kterou založil v roce 1876 svatý Jan Bosko. Soustřeďuje ty křesťany, kteří chtějí v salesiánském duchu společně pracovat pro druhé, zejména pro mládež a obyčejné lidi.
Dnešní datum: 04. 03. 2024  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Kdo jsme? :: Ke stažení :: Slovakia  
Duchovní cvičení

Adresář ASC

Formační plán 2024


Konto AIRBAG

Adresa a kontakty
ADRESA:
Sdružení salesiánů spolupracovníků
Kobyliské náměstí 1
182 00 Praha 8
IČ: 00406902
číslo účtu:
253474458 / 0300


 • Provinciální rada
 • Místní společenství
 • Ostatní adresy

 • Články podle data
  <<  Březen  >>
  PoÚtStČtSoNe
      1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  11 12 13 14 15 16 17
  18 19 20 21 22 23 24
  25 26 27 28 29 30 31


  Duchovní cvičení

  * Víra je začátkem budoucího vidění - duchovní cvičení v Dolanech

  Vydáno dne 17. 07. 2007 (3796 přečtení)

  Promeneni Prázdniny jsou v plném proudu, stejně tak i duchovní cvičení a my bychom se s Vámi rádi podělili o zážitky z exercicií v sídle Českého katolického biblického díla v Dolanech u Olomouce.
  Duchovní cvičení organizovali Jana a Pavel Lexmaulovi a exercitátorem byl Pavel Caha z Prostějova.

  Duchovní cvičení začalo ve středu 11.7. večer. Přes snahu toho Zlého narušit tento požehnaný čas tím, že se dvěma rodinám pokazila auta, jsme se nakonec sešli v počtu 16 účastníků. Dům Bible v Dolanech je krásně zrekonstruován, nabídl nám tak velmi hezké prostředí k vytvoření ústraní a setkání s Pánem. Snad jen jeho umístěni uprostřed obce a nadměrná pracovitost místních obyvatel již od časných ranních hodin bylo maličkou skvrnou na jinak perfektním zázemí. Dům je dokonce vybaven myčkou na nádobí, což rozvinulo první společnou večerní diskusi hned po příjezdu na téma: Máte doma myčku? Diskusi ukončil Vráťa prohlášením: "Někdo má doma myčku, já mám mamičku."

  Ivanka Po společné modlitbě a základních informacích jsme vyhlásili "slivencium" a očekávali příjezd Rabiňákových, jejichž auto po cestě z Prahy trochu dost zlobilo. Další dny jsme se již poctivě věnovali přednáškám, které měl Otec Pavel výborně připravené. Zamýšleli jsme se nad mší svatou, promýšleli jsme I.eucharistickou modlitbu, takže jsme byli skvěle připraveni na společné slavení eucharistie. K tomu nás skvěle vybízela i nádherná místní kaple.

  Jedním z vrcholů exercicií je setkání s Pánem ve svátosti smíření. Pomoci zpovídat přijel v sobotu Pavel Strejček z blízké Olomouce, takže jsme vše zdárně zvládli a mohli v sobotu odpoledne vyrazit na děkovnou pouť k Panně Marii na blízký Svatý Kopeček. V bazilice jsme měli slavnou mši svatou s obnovou křestního a spolupracovnického slibu. Zazpívali jsme na poděkování Te Deum a vyprosili si požehnání na přímluvu Panny Marie Pomocnice křesťanů. Po krátkém obléhání stánků, kde jsme rychle pořídili dárky pro děti, jsme ještě navštívili kapli a terasu v Hospici na Svatém Kopečku. A pak už rychle zpátky do Dolan, kde nás čekal oheň a společný večer na ukončení duchovních cvičení.

  Poděkovali jsme Otci Pavlovi, pro kterého to byly první duchovní cvičení, která dával a hned salesiánům spolupracovníkům; Janě Lexmaulové, která skvěle zvládala vše spojené s organizací exercicií společně se svým mužem; Pavlovi Lexmaulovi za jeho každodenní přivítání nás všech na exerciciích a skvělé trubačské budíčky; Hele a Vráťovi za naději pro spolupracovníky a snížení našeho průměrného věku. Petr Ptáčník složil oslavnou ódu na melodii písně "Že jsi Jana Boska...". Společné agapé trvalo až skoro do neděle.

  spolecna Neděli jsme zahájili společnou mší svatou v kapli, po níž následoval úklid, balení a společné foto.
  Při snídani nás Pavel Lexmaul ještě naposledy přivítal a obdařil nás historkami ze svého působení v divadle. Také nám předvedl improvizovanou fanfáru z Prodané nevěsty, jak ji jednou při představení "vystřihl". Podívat se můžete i vy, ukázka je ve formátu AVI (velikost 722 kB). Nebo si ji můžete stáhnout jako zvonění do mobilu v MP3 (velikost 193 kB).

  Následovalo loučení a cesta domů. Chci poděkovat všem za vytvoření skvělého společenství, které napomohlo k prožívání exercicií a setkání s Kristem v tichu a eucharistii.


  hlidac2Že jsme byli po celá duchovní cvičení pod dohledem agenta, kterého najal Janko (?), dokazuje i tato fotografie :-)


  Fotoalbum z duchovních cvičení si můžete prohlédnout t a d y. K prohlížení potřebujete mít nainstalovaný Flash Player.

  [Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
  Celý článek | Autor: Jan Tomiga | Počet komentářů: 6 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

  SDÍLÍME SE

  Formační plán pro rok 2024 nás vybízí ke vzájemnému sdílení.

  Všechny podněty, nápady, náměty, které nám od vás přijdou, najdete v rubrice: Sdílíme se.

  PRO POVZBUZENÍ
  (B) Proti trudnomylsnosti (S)
  (KA) (+C) (ZP)
  Salesián má být veselý a plný naděje. Proto vám chceme v této náročné době nabízet podněty k povzbuzení a povznesení mysli. Najdete je na této stránce.
  Můžete nás také sledovat na facebookové stránce: facebook.com/ascczech

  MODLITBY ZE ZPRAVODAJE
  Modlitby ASC

  Společné úmysly k modlitbě


  Aktualizováno 30. 12. 2023

  ZPRAVODAJ
  Zpravodaj č. 176
  příští uzávěrka
  15. února 2024

  Starší čísla Zpravodaje

  Užitečné ODKAZY

  SDB

  FMA

  SHM

  VDB

  Bosco Point

  SADBA

  ASC-SK

  SDB-SK

  TV NOE

  Rádio Vaticana

  Víra CZ


  Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS systému -
  Příspěvky a články na web můžete posílat na adresu nebo