nadpis Don Bosco ASC je třetí větev salesiánské rodiny, kterou založil v roce 1876 svatý Jan Bosko. Soustřeďuje ty křesťany, kteří chtějí v salesiánském duchu společně pracovat pro druhé, zejména pro mládež a obyčejné lidi.
Dnešní datum: 15. 04. 2024  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Kdo jsme? :: Ke stažení :: Slovakia  
Duchovní cvičení

Adresář ASC

Formační plán 2024


Konto AIRBAG

Adresa a kontakty
ADRESA:
Sdružení salesiánů spolupracovníků
Kobyliské náměstí 1
182 00 Praha 8
IČ: 00406902
číslo účtu:
253474458 / 0300


 • Provinciální rada
 • Místní společenství
 • Ostatní adresy

 • Články podle data
  <<  Duben  >>
  PoÚtStČtSoNe
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30      


  Duchovní cvičení

  * NÁVRAT KE KOŘENŮM

  Vydáno dne 23. 07. 2008 (2572 přečtení)

  Chceme se začerstva podělit o hromadu hezkých dojmů, které jsme si přivezli z duchovních cvičení v DISu ve Fryštáku. Možná by pro někoho mohly tyto vzpomínky být inspirací či dobrým typem na pouť – ať už pro společenství, rodinu či pár přátel.

  dc1
  dc3
  dc2
  dc4
  Kromě toho, že exercicie probíhaly ve Fryštáku, což samo o sobě odkazuje na příchod salesiánů do Čech, naši mílí ředitelé Pospíšilikovi zařadili do programu pouť do rodiště našeho drahého staříčka Stuchlého. Narodil se v Boleslawi, která tehdy ještě neměla kostel a patřila do farnosti Píšť. (Přiznáme se, že jsme taky nevěděli, že dnes Boleslaw leží v Polsku a Píšť v Česku.)
  K našim 26 účastníkům exercicií se 11.července 2008 přidalo pár obyvatel Fryštáku i brášků a zaměstnanců z DISu. Tak jsme pohodlně naplnili autobus, se kterým jsme se nejprve vypravili do Boleslawi. Ukázalo se, že si místní obyvatelé staříčka velmi váží. Na náš příjezd, přestože byl všední pátek, čekala kromě pana faráře i řada farníků. Po přivítání jsme se všichni společně účastnili mše sv. Až dojemná vstřícnost se projevila i při pohoštění, které nám místní nachystali. Setkali jsme se s příbuznými p. Stuchlého a po zastávce u pomníku, který je mu věnován, se většina z nás vydala na pěší pouť přes hranice do Píště (je to necelých 6 km pohodlné cesty).
  V Píšti jsme se zastavili alespoň na modlitbě v kostele, kde byl staříček před lety pokřtěn a na krásné venkovní křížové cestě. Vítal nás také velmi vstřícný pan farář.
  Zrovna ten den bylo velké horko, takže jsme se večer vrátili autobusem docela unaveni, ale to ke každé pořádné pouti patří a rozhodně jsme trochu té námahy nelitovali.
  Myslím, že jsme nakonec z exercicií odjížděli všichni skutečně obdarovaní a naplněni vděčností. Naším exercitátorem byl P.František Blaha. Témata vybral taková, že byla ze života a byla opravdovým povzbuzením, které, ať už si to chceme přiznat či nikoliv, každý v občasné zemdlenosti potřebujeme.
  Velký dík patří Pospíšilíkům. Kdyby nebylo jejich pečlivé přípravy, která je musela stát opravdu hodně času, nemohli bychom si vše tak nádherně prožít.

  Vladimír a Monika Peterkovi

  [Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
  Celý článek | Autor: redakce | Počet komentářů: 62 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

  SDÍLÍME SE

  Formační plán pro rok 2024 nás vybízí ke vzájemnému sdílení.

  Všechny podněty, nápady, náměty, které nám od vás přijdou, najdete v rubrice: Sdílíme se.

  PRO POVZBUZENÍ
  (B) Proti trudnomylsnosti (S)
  (KA) (+C) (ZP)
  Salesián má být veselý a plný naděje. Proto vám chceme v této náročné době nabízet podněty k povzbuzení a povznesení mysli. Najdete je na této stránce.
  Můžete nás také sledovat na facebookové stránce: facebook.com/ascczech

  MODLITBY ZE ZPRAVODAJE
  Modlitby ASC

  Společné úmysly k modlitbě


  Aktualizováno 17. 03. 2024

  ZPRAVODAJ
  Zpravodaj č. 177
  příští uzávěrka
  21. dubna 2024

  Starší čísla Zpravodaje

  Užitečné ODKAZY

  SDB

  FMA

  SHM

  VDB

  Bosco Point

  SADBA

  ASC-SK

  SDB-SK

  TV NOE

  Rádio Vaticana

  Víra CZ


  Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS systému -
  Příspěvky a články na web můžete posílat na adresu nebo