nadpis Don Bosco ASC je třetí větev salesiánské rodiny, kterou založil v roce 1876 svatý Jan Bosko. Soustřeďuje ty křesťany, kteří chtějí v salesiánském duchu společně pracovat pro druhé, zejména pro mládež a obyčejné lidi.
Dnešní datum: 19. 04. 2021  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Kdo jsme? :: Ke stažení :: Slovakia  
Duchovní cvičení

Adresář ASC

Kandidáti do provinciální radyKonto AIRBAG

Adresa a kontakty
ADRESA:
Sdružení salesiánů spolupracovníků
Kobyliské náměstí 1
182 00 Praha 8
IČ: 00406902
číslo účtu:
253474458 / 0300


 • Provinciální rada
 • Místní společenství
 • Ostatní adresy

 • Články podle data
  <<  Duben  >>
  PoÚtStČtSoNe
     1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30   

  Společenství se představují

  * Společenství ASC703 MORAVSKÁ BRÁNA se představuje

  Vydáno dne 27. 01. 2010 (3201 přečtení)

  Maličko z geografie
  Moravská brána je od pradávna významnou komunikační spojnicí Moravy a Slezska, v celoevropském pohledu pak spojnicí Pobaltí se Středomořím. Od pravěku jí procházela Jantarová stezka, později jí byla vedena jedna z prvních a nejdůležitějších železničních tratí Habsburské monarchie – Severní dráha císaře Ferdinanda spojující metropoli Vídeň s Haličí, Moravskou branou bude procházet také dálnice D 47 a v plánech je i průplav Dunaj–Odra (na spolčo se možná budeme časem dopravovat i lodí :-).

  Moravská brána


  Troška historie
  V 90. letech dvacátého století působilo v oblasti Severní Morava místní společenství Vsetín – Hranice – Ostrava. Na jednání místní rady dne 27. února 1995 v Petřvaldě byl projednán návrh na přerozdělení oblasti Severní Morava. O rok později, 9. února 1996, provinciální rada projednala přerozdělení oblasti Severní Morava a schválila vznik dvou společenství:
  1. Přerov – Lipník – Hranice (později byl název doplněn o Kopřivnici)
  2. Ostrava
  Na Vsetínsku pak pokračovalo místní společenství Vsetín – Brumov-Bylnice. Od roku 2004 nese společenství Přerov-Lipník-Hranice-Kopřivnice název Moravská brána (z tisku – zpravodaj č. 74 / 12. 6. 2004 - „Místní společenství s názvem Přerov-Lipník-Hranice-Kopřivnice hlásí změnu: od letošního jara se jmenuje krátce, jasně a výstižně Moravská brána“).
  Protože se společenství jevilo co do počtu velikým, probíhala v roce 2006 měsíční setkání pokusně ve dvou termínech – zvlášť „Sever“ a zvlášť „Jih“ (velkou roli hrála rovněž vzdálenost pro dojíždění – až 100 km). Tento stav trval pouze jeden rok, zjistili jsme, že je nám po sobě smutno, že se potřebujeme a že nám chybí společná sdílení.

  Současnost
  V současné době společenství čítá 24 dospělých, 38 dětí a 5 vnoučat. A kteří že spolupracovníci do společenství patří? Jsou to: Pavel a Pavlína Jankovi (Pavel zastupuje naše společenství v provinciální radě), Ladislav a Jana Kupčíkovi (Láďa je koordinátorem společenství), Pavel a Vlaďka Kupčíkovi, Pavel a Věrka Šablaturovi, Jirka a Bohunka Fliedrovi, Pavel a Eva Bernardovi, Tomáš a Věrka Saňkovi, Jeník a Marcelka Žižlavští, František a Šárka Přikrylovi, Mirek a Anička Pavlovi, Miluška Goldová, Maruška Andrlíková a Ivanka Pospíšilová. Delegátem je P. Karel Jašek z Havířova – Šumbarku.
  Mimo měsíční setkávání mají v našem společenství svoji tradici různé akce, ke kterým patří: lednová oslava svátku Dona Boska spojená s turnajem o putovní pohár v kuželkách, jarní chaloupka (Vidče, Hodoňovice), setkání zahajující prázdniny, společný srpnový výlet zakončující prázdniny, opět chaloupka – podzimní … a možná, že se ujme i společná zabijačka (v loňském roce proběhla poprvé a měla velký úspěch – viz fotografie).
  Sele
  Samozřejmostí a nedílnou součástí života společenství je postní duchovní obnova a také adventní duchovní obnova společná se společenstvím Vsetím a Broumov-Bylnice.

  Tak to je ve zkratce vše. Srdečně Vás všechny zveme k návštěvě společenství Moravská brána, našich akcí, chaloupek a výletů. Určitě přijeďte !!!

  (Zpravodaj č. 103, 5/2009)
  Za společenství Moravská brána Věra Šablaturová

  [Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 2] 1 2 3 4 5
  Celý článek | Autor: Pavel Janek | Počet komentářů: 1 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Zpravodaj č. 103, 5/2009

  MODLEME SE ZA NEMOCNÉ
  Modleme se za nemocné

  Protože přibývá těch, kteří jsou nám blízcí a je potřeba se za ně v jejich nemoci modlit, vytvořili jsme tento odkaz:

  Modleme se za naše nemocné.

  Aktualizováno 9.3.2021

  SDÍLÍME SE

  Formační plán pro rok 2021 nás vybízí ke vzájemnému sdílení.

  Všechny podněty, nápady, náměty, které nám od vás přijdou, najdete v rubrice: Sdílíme se.

  PRO POVZBUZENÍ
  Proti trudnomylsnosti

  Salesián má být veselý a plný naděje. Proto vám chceme v této náročné době nabízet podněty k povzbuzení a povznesení mysli. Najdete je na této stránce.
  Můžete nás také sledovat na facebookové stránce: facebook.com/ascczech

  MODLITBY ZE ZPRAVODAJE
  Modlitby ASC

  Společné úmysly k modlitbě


  Aktualizováno 13. 4. 2021

  ZPRAVODAJ
  Zpravodaj č. 163
  příští uzávěrka
  10. června 2021

  Starší čísla Zpravodaje

  Užitečné ODKAZY

  SDB

  FMA

  SHM

  Bosco Point

  SADBA

  ASC-SK

  SDB-SK

  TV NOE

  Rádio Vaticana

  Víra CZ


  Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS systému -
  Příspěvky a články na web můžete posílat na adresu nebo