nadpis Don Bosco ASC je třetí větev salesiánské rodiny, kterou založil v roce 1876 svatý Jan Bosko. Soustřeďuje ty křesťany, kteří chtějí v salesiánském duchu společně pracovat pro druhé, zejména pro mládež a obyčejné lidi.
Dnešní datum: 19. 04. 2021  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Kdo jsme? :: Ke stažení :: Slovakia  
Duchovní cvičení

Adresář ASC

Kandidáti do provinciální radyKonto AIRBAG

Adresa a kontakty
ADRESA:
Sdružení salesiánů spolupracovníků
Kobyliské náměstí 1
182 00 Praha 8
IČ: 00406902
číslo účtu:
253474458 / 0300


 • Provinciální rada
 • Místní společenství
 • Ostatní adresy

 • Články podle data
  <<  Duben  >>
  PoÚtStČtSoNe
     1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30   

  Společenství se představují

  * Společenství ASC104 PRAHA-DOLNÍ POČERNICE se představuje

  Vydáno dne 11. 07. 2011 (2473 přečtení)

  Při pročítání představovacích článků ve Zpravodaji nás napadlo, že to je jako navlékání krásných barevných korálků na jednu stejnou a pevnou nit. Jsme teď na řadě, a tak bychom rádi navlékli také jeden.

  Zveme vás na návštěvu do společenství PRAHA-DOLNÍ POČERNICE
  Stalo se za vlády Dona Vecchi ve světě a Jožky Kopeckého st. a Benno Beneše v Čechách a na Moravě dne 27. 9. L. P. 1997 (zpravodaj č. 41). Za mohutné podpory Johnyho Komárka, našeho prvního delegáta, jsme založili společenství Dolní Počernice. Odtržení malé skupinky pěti párů od severního pražského megaspolečenství začalo klást na každého z nás vyšší nároky. Bylo nás málo, a tak byla poznat každá ruka či hlava. Byla to dobrá zkušenost, i když trochu bolavá, protože – mnozí to znáte – nikomu se nechce dělit zajeté společenství. Toto vědomí odpovědnosti všech členů přetrvává a ukazuje se i na tom, že v místní radě jsme se postupně vystřídali skoro všichni, včetně těch, kteří přišli z formace později. Nedávno od nás dva lidé odešli a nyní nás je sedmnáct členů. Rádi vzpomínáme na Jožku Kopeckého ml. A vážíme si našeho současného delegáta Pavla Hertla.

  Naše setkání mají pevný duchovní program, ale je zde dostatek prostoru i na osobní rozhovory a legrácky. Jsme k sobě velice otevření. Děkujeme zvláště těm z našeho středu, kteří svoje tělesné bolesti obětují také za naše společenství.

  Zvláštností našeho dolnopočernického společenství je to, že žádný ze spolupracovníků není přímo z Dolních Počernic. Jsme však vázáni na tamější komunitu salesiánů, kde máme své zázemí. Někteří z nás zase na oplátku poskytují podporu pro aktivity ve farnosti Dolní Počernice. Pomáhají tam s přípravou dětských mší a jiných akcí místních společenství dětí a mladých, pomáhají i s chodem farnosti.

  Nejvíce členů našeho spolča bydlí v Horních Počernicích. Tady bychom chtěli jmenovat alespoň Pavla Heriana a Tondu Wagnera, kteří tvoří dva sloupy místního apoštolátu. První ve vyučování náboženství a organizování chaloupek, druhý ve vedení skauta. Oba – samozřejmě za veliké podpory svých manželek a dalších – vychovali už za dvě desetiletí celou generaci nejen dobrých mladých lidí, ale také aktivních asistentů. Nyní se nově také buduje SHM.

  Vlastně všichni jsme aktivně zapojeni ve svých farnostech. Mimo výše jmenované je to Praha-Vinoř, Lysá nad Labem a Železný Brod. Pešatovi se před lety odstěhovali z Prahy až do Loužnice pod Jizerskými horami, kde jsou opravdovou oázou pro příchozí z blízka i z daleka. A vůbec nejsou stranou našeho dění.

  Díky Jakubcům můžete posílat své děti, svěřence nebo i sami sebe na salesiánskou chaloupku Josífkov-Spáleniště (www.spaleniste.unas.cz), o kterou se vzorně starají. A díky „našemu“ Františkovi-sazečovi jste také mohli dočíst až sem. Tedy pouze v tom případě, že nemá nic proti obsahu článku a skutečně do Zpravodaje toto naše povídání o nás dá. Díky.

  (Zpravodaj č. 108, 3/2010)
  Za společenství zpracovali
  Pepa Pešata a Lída Obručová

  Jistě že tak pěkný článek do Zpravodaje dám!!! Jen v posledním odstavci ve spojitosti s chalupou chybí důležitá informace, a to ta, že nám s Josífkovem všichni vydatně pomáhají. Kdo nemůže osobně, podporuje nás v modlitbě…
  … A tak nám ty korálky pěkně přibývají… V příštím (červnovém) seriálu se, dá-li Bůh, můžeme těšit na představení společenství č. 105 – Praha-Sever II.
  Sazeč

  [Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
  Celý článek | Autor: Pavel Janek | Počet komentářů: 8 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Zpravodaj ASC č. 108, 3/2010

  MODLEME SE ZA NEMOCNÉ
  Modleme se za nemocné

  Protože přibývá těch, kteří jsou nám blízcí a je potřeba se za ně v jejich nemoci modlit, vytvořili jsme tento odkaz:

  Modleme se za naše nemocné.

  Aktualizováno 9.3.2021

  SDÍLÍME SE

  Formační plán pro rok 2021 nás vybízí ke vzájemnému sdílení.

  Všechny podněty, nápady, náměty, které nám od vás přijdou, najdete v rubrice: Sdílíme se.

  PRO POVZBUZENÍ
  Proti trudnomylsnosti

  Salesián má být veselý a plný naděje. Proto vám chceme v této náročné době nabízet podněty k povzbuzení a povznesení mysli. Najdete je na této stránce.
  Můžete nás také sledovat na facebookové stránce: facebook.com/ascczech

  MODLITBY ZE ZPRAVODAJE
  Modlitby ASC

  Společné úmysly k modlitbě


  Aktualizováno 13. 4. 2021

  ZPRAVODAJ
  Zpravodaj č. 163
  příští uzávěrka
  10. června 2021

  Starší čísla Zpravodaje

  Užitečné ODKAZY

  SDB

  FMA

  SHM

  Bosco Point

  SADBA

  ASC-SK

  SDB-SK

  TV NOE

  Rádio Vaticana

  Víra CZ


  Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS systému -
  Příspěvky a články na web můžete posílat na adresu nebo