nadpis Don Bosco ASC je třetí větev salesiánské rodiny, kterou založil v roce 1876 svatý Jan Bosko. Soustřeďuje ty křesťany, kteří chtějí v salesiánském duchu společně pracovat pro druhé, zejména pro mládež a obyčejné lidi.
Dnešní datum: 19. 04. 2021  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Kdo jsme? :: Ke stažení :: Slovakia  
Duchovní cvičení

Adresář ASC

Kandidáti do provinciální radyKonto AIRBAG

Adresa a kontakty
ADRESA:
Sdružení salesiánů spolupracovníků
Kobyliské náměstí 1
182 00 Praha 8
IČ: 00406902
číslo účtu:
253474458 / 0300


 • Provinciální rada
 • Místní společenství
 • Ostatní adresy

 • Články podle data
  <<  Duben  >>
  PoÚtStČtSoNe
     1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30   

  Společenství se představují

  * Společenství ASC106 PRAHA-BOTIČ a ASC107 PRAHA-BOTIČKA se představují

  Vydáno dne 11. 07. 2011 (3191 přečtení)

  Praha Botič a Botička Pokud pozorně čtete tuto rubriku, tak jste se ve Zpravodaji číslo 107 dočetli, jak a kdy vzniklo naše společenství. Oddělilo se po Podblanicku od společenství Praha –Jih v roce 2002. V loňském roce přibyl do našeho společenství ještě jeden nový pár, a to Farionovi z Vlašimi.

  Tak takhle na fotce vypadalo společenství Praha – Botič ke konci roku 2007. Jak vidíte, mávají vám (zleva doprava od spodní řady) Reumannovi, Imlaufovi, Bernardovi (starší, tj. Ivana a Pepík), Fuchsovi, Mátlovi, Jarka Šmídová, Pasekovi a Ovečkovi. Chybí tu výjimečně Petr Imlauf a náš delegát Pepík Šplíchal.

  Praha Botič a Botička


  Kdybych měla charakterizovat toto společenství, řekla bych, že se skládá z lidí velice angažovaných: ve svých farnostech, kde pomáhají s liturgií, s katechezemi, hudbou, (dokonce toto společenství mělo tři jáhny); v SHM; v přípravě snoubenců; v neposlední řadě ve vedení formačního společenství; spousta přednášek a mimopracovních aktivit o víkendech pro rodiny, děti, snoubence, mládež; dobrovolnictví v domácím hospici; angažovanost v komunální politice a v dalších aktivitách.

  A tím jsme u vzniku společenství Botička.
  Letos v říjnu pět párů z formačního společenství, vedeného Imlaufovými a Podvalovými, složilo své spolupracovnické sliby a čtyři z těchto párů projevily přání vstoupit do Botičky. To je velice radostná zpráva, že nás je víc. A abychom zachovali rodinnost, rozdělili jsme náš Botič na dvě nová společenství. Jedno si ponechalo původní název Praha-Botič a tam nyní patří Bernardovi starší, Fuchsovi, Imlaufovi, Mátlovi a z nových spolupracovníků Svobodovi a Kavenovi. Delegátem zůstal Pepík Šplíchal. Do Prahy-Botičky patří Reumannovi, Pasekovi, Ovečkovi a Jarka Šmídová a z nových Bernardovi mladší (Anežka a Lukáš) a Kolářovi. Naším delegátem je Josef Kopecký mladší.

  Výčtem našich aktivit jsem chtěla zdůvodnit mou charakteristiku našeho společenství, že jsme společenství lidiček velmi angažovaných, což je moc dobře na jednu stranu, na druhou stranu chyběl čas a energie vytvářet další akce pro podporu jen nás samých. Ale co nic nestojí, za nic nestojí. A tak jsme vděční i za občasné společné grilování nebo společné oslavy nějakých narozenin.

  Jak říká Don Bosko: Lepší je nepřítelem dobrého. Tak se radujme ze všech dober, která jsme dostali a která jsme pomohli vytvořit.

  Za obě společenství – Dana Ovečková
  (Zpravodaj č. 111, 12/2010)

  [Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
  Celý článek | Autor: Pavel Janek | Počet komentářů: 31 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Zpravodaj ASC č. 111, 12/2010

  MODLEME SE ZA NEMOCNÉ
  Modleme se za nemocné

  Protože přibývá těch, kteří jsou nám blízcí a je potřeba se za ně v jejich nemoci modlit, vytvořili jsme tento odkaz:

  Modleme se za naše nemocné.

  Aktualizováno 9.3.2021

  SDÍLÍME SE

  Formační plán pro rok 2021 nás vybízí ke vzájemnému sdílení.

  Všechny podněty, nápady, náměty, které nám od vás přijdou, najdete v rubrice: Sdílíme se.

  PRO POVZBUZENÍ
  Proti trudnomylsnosti

  Salesián má být veselý a plný naděje. Proto vám chceme v této náročné době nabízet podněty k povzbuzení a povznesení mysli. Najdete je na této stránce.
  Můžete nás také sledovat na facebookové stránce: facebook.com/ascczech

  MODLITBY ZE ZPRAVODAJE
  Modlitby ASC

  Společné úmysly k modlitbě


  Aktualizováno 13. 4. 2021

  ZPRAVODAJ
  Zpravodaj č. 163
  příští uzávěrka
  10. června 2021

  Starší čísla Zpravodaje

  Užitečné ODKAZY

  SDB

  FMA

  SHM

  Bosco Point

  SADBA

  ASC-SK

  SDB-SK

  TV NOE

  Rádio Vaticana

  Víra CZ


  Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS systému -
  Příspěvky a články na web můžete posílat na adresu nebo