nadpis Don Bosco ASC je třetí větev salesiánské rodiny, kterou založil v roce 1876 svatý Jan Bosko. Soustřeďuje ty křesťany, kteří chtějí v salesiánském duchu společně pracovat pro druhé, zejména pro mládež a obyčejné lidi.
Dnešní datum: 19. 04. 2021  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Kdo jsme? :: Ke stažení :: Slovakia  
Duchovní cvičení

Adresář ASC

Kandidáti do provinciální radyKonto AIRBAG

Adresa a kontakty
ADRESA:
Sdružení salesiánů spolupracovníků
Kobyliské náměstí 1
182 00 Praha 8
IČ: 00406902
číslo účtu:
253474458 / 0300


 • Provinciální rada
 • Místní společenství
 • Ostatní adresy

 • Články podle data
  <<  Duben  >>
  PoÚtStČtSoNe
     1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30   

  Společenství se představují

  * Společenství ASC201 PODBLANICKO se představuje

  Vydáno dne 11. 07. 2011 (2280 přečtení)

  Historie Podblanicka
  Začalo to asi tím, že před mnoha lety se odstěhovali Koláční z Prahy do Votic. V tu dobu byli členy místního společenství Praha-Jih. Trochu se ve Voticích rozkoukali a začali navštěvovat existující manželská společenství ve Vlašimi a v Benešově, třetí měli ve Voticích. Věrni svým slibům a pravidlům ASC hledali nové duše, na které by mohli něco ze své práce naložit. Docela se jim to postupně podařilo…


  Nové formační společenství (vedené jako formační společenství Praha-Jih) se začalo scházet v lednu 1992. Po slibech jednotlivých členů se postupně začalo uvažovat o založení vlastního místního společenství. Úvahy postoupily k činům, a tak 30. 5. 1999 se uskutečnily první volby místní rady nově vzniklého společenství Podblanicko. Trvalým delegátem je P. Jenda Stuchlík, který nás nejen deleguje, ale zároveň duchovně opracovává. Sice trochu zpocen náročností úkolu, ale mírně, trpělivě a věrně. Nejvyšší počet členů byl 18 duší, cestou vlivem lidské havárie se některé ztratily… Již po dva roky se tvoří formační společenství mladých, kteří jsou ve fázi aspirantátu.

  Společenství Podblanicko spojuje starost o Lipiny. Původně hájovna Tloskovského hajného z r. 1678 byla zakoupena v předdemoličním stavu na jaře 1989 od dvou majitelů (stát a soukromá osoba). Úmyslem bylo vytvořit exerciční středisko pro spolupracovníky a bylo nám zjevně požehnáno. S brigádní pomocí společenství Podblanicka, Prahy Jih a Sever i mnoha dalších, včetně místních myslivců a hasičů, byl postaven hlavní dům, opraveny střechy, ploty, cesta, výminek, zaveden el. proud (střídavý…) voda, atd. Správci objektu jsou Jana a Jan Koláční. Vytíženost Lipin nejrůznějšími akcemi a aktivitami je od jara do zimy rok co rok, v podstatě nepřetržitá.

  Znak našeho Podblanicka
  Typickou dominantou našeho kraje je vrch Blaník, od kterého je jméno našeho společenství. Je znázorněn na znaku v dolní polovině, vrchol uprostřed. Ve stejné zelené barvě je celý okraj kruhu (barva představuje krásnou přírodu celého okolí). Z modré oblohy na vrcholu znaku sestupují tři zlaté paprsky jako symboly Božího působení. Na spodním okraji je umístěn nápis Podblanicko. Zlatá barva nápisu je odrazem zlaté barvy paprsků. Celý znak je uspořádán do kruhu, který znázorňuje nekonečné Boží milosrdenství. Tvar připomíná také koláč (protože na počátku byli Kolajdi…).

  Helena Formánková
  (Zpravodaj č. 113, 4/2011)

  Díky za další originální kvítek do naší spolupracovnické kytice. Dokonce s vlastním znakem☺. V příštím čísle se můžeme těšit, dá-li Bůh, na květ z Českých Budějovic.

  [Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
  Celý článek | Autor: Pavel Janek | Počet komentářů: 3 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Zpravodaj ASC č. 113, 4/2011

  MODLEME SE ZA NEMOCNÉ
  Modleme se za nemocné

  Protože přibývá těch, kteří jsou nám blízcí a je potřeba se za ně v jejich nemoci modlit, vytvořili jsme tento odkaz:

  Modleme se za naše nemocné.

  Aktualizováno 9.3.2021

  SDÍLÍME SE

  Formační plán pro rok 2021 nás vybízí ke vzájemnému sdílení.

  Všechny podněty, nápady, náměty, které nám od vás přijdou, najdete v rubrice: Sdílíme se.

  PRO POVZBUZENÍ
  Proti trudnomylsnosti

  Salesián má být veselý a plný naděje. Proto vám chceme v této náročné době nabízet podněty k povzbuzení a povznesení mysli. Najdete je na této stránce.
  Můžete nás také sledovat na facebookové stránce: facebook.com/ascczech

  MODLITBY ZE ZPRAVODAJE
  Modlitby ASC

  Společné úmysly k modlitbě


  Aktualizováno 13. 4. 2021

  ZPRAVODAJ
  Zpravodaj č. 163
  příští uzávěrka
  10. června 2021

  Starší čísla Zpravodaje

  Užitečné ODKAZY

  SDB

  FMA

  SHM

  Bosco Point

  SADBA

  ASC-SK

  SDB-SK

  TV NOE

  Rádio Vaticana

  Víra CZ


  Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS systému -
  Příspěvky a články na web můžete posílat na adresu nebo