nadpis Don Bosco ASC je třetí větev salesiánské rodiny, kterou založil v roce 1876 svatý Jan Bosko. Soustřeďuje ty křesťany, kteří chtějí v salesiánském duchu společně pracovat pro druhé, zejména pro mládež a obyčejné lidi.
Dnešní datum: 19. 04. 2021  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Kdo jsme? :: Ke stažení :: Slovakia  
Duchovní cvičení

Adresář ASC

Kandidáti do provinciální radyKonto AIRBAG

Adresa a kontakty
ADRESA:
Sdružení salesiánů spolupracovníků
Kobyliské náměstí 1
182 00 Praha 8
IČ: 00406902
číslo účtu:
253474458 / 0300


 • Provinciální rada
 • Místní společenství
 • Ostatní adresy

 • Články podle data
  <<  Duben  >>
  PoÚtStČtSoNe
     1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30   

  Společenství se představují

  * Společenství ASC303 ZÁPADNÍ ČECHY se představuje

  Vydáno dne 28. 03. 2012 (2428 přečtení)

  Milé sestry a milí bratři,
  také i my se Vám chceme představit. Jsme společenství ze západní části naší republiky. Kdysi to býval Západočeský kraj, v dnešní době jsou to kraje dva, a to Plzeňský a Karlovarský. Kromě toho, že tu máme lázeňský trojúhelník Karlovy Vary – Mariánské Lázně – Františkovy Lázně, tak jsme tady také my, spolupracovníci. Výhodu je, že kromě spolupracovníků v této části republiky máme i bratry salesiány a působí tu i sestry salesiánky.


  Naše společenství trefně nazvané Společenství Západní Čechy se schází, tedy dalo by se říci, že spíše sjíždí, z různých koutů západních Čech – jsou to Aš, Mariánské Lázně, Karlovy Vary, Ostrov u Karlových Varů, Sokolov a potom Plzeň. Většinou se sejdeme v Plzni a využíváme rodinného zázemí u salesiánů na středisku v Lobzích, kde část našeho společenství pracuje, přesněji řečeno jedna členka.

  V současné sestavě se scházíme již mnoho let, jen s drobnými změnami. Prvními salesiánskými spolupracovníky se sliby byli Jirka a Marie Rezkovi z Karlových Varů (od roku 1980). Pak se k nim přidali se svými sliby Slávek a Marie Křenkovi z Aše, Jaroslav a Věra Kuchařovi ze Sokolova, Václav a Marie Lovečkovi z Mariánských Lázní. Tato trojice manželů složila společně sliby v roce 1983. Dalšími členy, kteří postupně rozšířili naše společenství, byla Lída Hanzlová z Ostrova, následovali Václav a Jana Mikotovi z Plzně. Potom se přidali Václav a Jindřiška Maršíkovi z Mariánských Lázní, které následovali Radek a Andělka Bednářovi z Plzně, a zatím jako poslední složili sliby Jiřina a Jan Kuchařovi ze Sokolova.

  Během těch třiceti let společného salesiánského spolupracování nás již dva bratříčci z naší pozemské pouti opustili, Václav Loveček a Jaroslav Kuchař. Z našeho společenství odešel Radek Bednář. Věkově patříme spíše ke starším společenstvím, a marně se snaží věkový průměr snížit nejmladší členové, „nejmladší“ Kuchařovi, kteří také už překročili čtyřicítku (každý zvlášť).

  Za dobu fungování našeho společenství se u nás vystřídalo vcelku dost delegátů. Vypisovat je nemá cenu, ale ať se podíváme, do kterého kouta naší vlasti chceme, tak určitě některého z našich bývalých delegátů najdeme. Teď je delegátem našeho společenství P. Vojtěch Sivek, který v září 2011 vystřídal P. Tomáše Mareše, který z Plzně odešel sloužit potřebným a Bohu do Ostravy.

  A co nás spojuje? Především salesiánský duch. Salesiánské snažení a působení vykonává spíš každý sám ve svém okolí a rodině. Společných aktivit příliš mnoho nepodnikáme. O to víc se těšíme, až se sejdeme na měsíčním setkání.

  Ještě bych se měla zmínit o chalupě v Klášterecké Jeseni, jejímž vlastníkem je ASC, tedy salesiánští spolupracovníci. Starají se o ni manželé Rezkovi, kterým za jejich obětavou službu patří veliký dík. Bez jejich péče a spousty práce při rekonstrukci by chalupa nemohla sloužit spolupracovníkům a nemohly by tam být pořádány různé aktivity. Kromě duchovních cvičení, která tam probíhala, tak například tábory dětí, setkávání mládeže a podobně.

  Také se nám daří spolupracovat s bratry trapisty v Novém Dvoře, kde mohou probíhat naše exercicie. V letošním roce jsou již třetí.

  Co říct závěrem. Článek je vyčerpávající. Ne co se týká informací, ale mě vyčerpal. Někteří z našeho spolča sice nezvládnou výlety a jiné aktivity, ale o to více energie a času mohou věnovat modlitbám za nás za všechny. A to je také třeba.

  Společné dílo naší místní rady

  [Akt. známka: 2,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5
  Celý článek | Autor: redakce | Počet komentářů: 1 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

  MODLEME SE ZA NEMOCNÉ
  Modleme se za nemocné

  Protože přibývá těch, kteří jsou nám blízcí a je potřeba se za ně v jejich nemoci modlit, vytvořili jsme tento odkaz:

  Modleme se za naše nemocné.

  Aktualizováno 9.3.2021

  SDÍLÍME SE

  Formační plán pro rok 2021 nás vybízí ke vzájemnému sdílení.

  Všechny podněty, nápady, náměty, které nám od vás přijdou, najdete v rubrice: Sdílíme se.

  PRO POVZBUZENÍ
  Proti trudnomylsnosti

  Salesián má být veselý a plný naděje. Proto vám chceme v této náročné době nabízet podněty k povzbuzení a povznesení mysli. Najdete je na této stránce.
  Můžete nás také sledovat na facebookové stránce: facebook.com/ascczech

  MODLITBY ZE ZPRAVODAJE
  Modlitby ASC

  Společné úmysly k modlitbě


  Aktualizováno 13. 4. 2021

  ZPRAVODAJ
  Zpravodaj č. 163
  příští uzávěrka
  10. června 2021

  Starší čísla Zpravodaje

  Užitečné ODKAZY

  SDB

  FMA

  SHM

  Bosco Point

  SADBA

  ASC-SK

  SDB-SK

  TV NOE

  Rádio Vaticana

  Víra CZ


  Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS systému -
  Příspěvky a články na web můžete posílat na adresu nebo