nadpis Don Bosco ASC je třetí větev salesiánské rodiny, kterou založil v roce 1876 svatý Jan Bosko. Soustřeďuje ty křesťany, kteří chtějí v salesiánském duchu společně pracovat pro druhé, zejména pro mládež a obyčejné lidi.
Dnešní datum: 19. 04. 2021  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Kdo jsme? :: Ke stažení :: Slovakia  
Duchovní cvičení

Adresář ASC

Kandidáti do provinciální radyKonto AIRBAG

Adresa a kontakty
ADRESA:
Sdružení salesiánů spolupracovníků
Kobyliské náměstí 1
182 00 Praha 8
IČ: 00406902
číslo účtu:
253474458 / 0300


 • Provinciální rada
 • Místní společenství
 • Ostatní adresy

 • Články podle data
  <<  Duben  >>
  PoÚtStČtSoNe
     1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30   

  Společenství se představují

  * Společenství ASC607 Rosice se představuje

  Vydáno dne 21. 10. 2015 (1711 přečtení)


  V Rosicích u Brna působil od r. 1972 salesián P. Oldřich Med. Na naší rosické faře se navzdory tehdejším totalitním poměrům umocněným komunistickou historií města konalo opravdu hodně různých setkání a akcí, které přispěly k přežití salesiánského díla v naší vlasti.
  Z místních se na faře, krom našeho mládežnického společenství, setkávaly postupem času jednou za měsíc i manželé či rodiče, pro které měl P. Med připraven program. Zřejmě všichni účastníci těchto setkání si odnesli do života něco pozitivního ze salesiánského charizmatu a někteří pak byli přivedeni k plnému členství v rodině salesiánských spolupracovníků. 
     Teprve čas ukázal, že v některých případech byla institucionalizace vztahu k salesiánskému duchu a rodině zřejmě hodně ovlivněná nadšením z přicházející svobody, neboť po určitých těžkostech se s námi již nesetkávají. Autor tohoto článku coby „rosičák“ se na sklonku totality se svou nastávající formovali zpočátku ještě jako studenti mezi „brňáky“ a od začátku devadesátých let jsou trvale nejmladšími ve společenství Rosice. 

  Nyní jsou členy našeho společenství tři ženy, jeden muž a čtyři manželské páry. Jen necelá polovina z nás si neužívá výhod penze, jen tři členové jsou přímo z rosické farnosti. V dřívější době se o nás obětavě staral Pavel Liškutín s podporou P. Petra Chovance a poslední tři roky jsme vděční za službu P. Jana Stuchlíka, který nám byl potvrzen i na následující období (díky Petře!).

  V uplynulých několika málo letech, kdy se se západočechy střídáme v moderování specifických, ale nesmírně obohacujících duchovních cvičení u trapistů v Novém Dvoře, nás Jenda doprovází i tam. Ostatně příští rok na konci září to můžete zkusit otestovat!

  Scházíme se tradičně měsíčně po rodinách nebo ve středisku v Brně – Žabovřeskách. Jsme sice věkově poněkud rozvrstvení, ale snažíme se jednak udržet ducha rodiny a také alespoň jednou do roka vymyslet netradiční podnik, např. společnou pouť nebo třeba poslední naše setkání před prázdninami bylo v přírodě nad městem Rosice u kaple Nejsv. Trojice (a v ní) s požehnáním „Městu a spolupracovníkům“.

  Tam jsme pozvali i naše o něco mladší přátele, protože jako důležitý úkol vnímáme vytvořit klima a vyprosit v našich farnostech povolání z mladších ročníků do rodiny salesiánů spolupracovníků. Snažíme se v této věci nenásilně otvírat vrátka zejména při setkávání mladých rodin z domašovské a sousední rosické farnosti.

  Kéž bychom dokázali být vnímaví a trpěliví a s otevřeným srdcem  spolupracovat s Boží milostí, která je úžasná a nevyčerpatelná.


                                  místní společenství
                                           Rosice


  [Akt. známka: 5,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5
  Celý článek | Autor: redakce | Počet komentářů: 2 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

  MODLEME SE ZA NEMOCNÉ
  Modleme se za nemocné

  Protože přibývá těch, kteří jsou nám blízcí a je potřeba se za ně v jejich nemoci modlit, vytvořili jsme tento odkaz:

  Modleme se za naše nemocné.

  Aktualizováno 9.3.2021

  SDÍLÍME SE

  Formační plán pro rok 2021 nás vybízí ke vzájemnému sdílení.

  Všechny podněty, nápady, náměty, které nám od vás přijdou, najdete v rubrice: Sdílíme se.

  PRO POVZBUZENÍ
  Proti trudnomylsnosti

  Salesián má být veselý a plný naděje. Proto vám chceme v této náročné době nabízet podněty k povzbuzení a povznesení mysli. Najdete je na této stránce.
  Můžete nás také sledovat na facebookové stránce: facebook.com/ascczech

  MODLITBY ZE ZPRAVODAJE
  Modlitby ASC

  Společné úmysly k modlitbě


  Aktualizováno 13. 4. 2021

  ZPRAVODAJ
  Zpravodaj č. 163
  příští uzávěrka
  10. června 2021

  Starší čísla Zpravodaje

  Užitečné ODKAZY

  SDB

  FMA

  SHM

  Bosco Point

  SADBA

  ASC-SK

  SDB-SK

  TV NOE

  Rádio Vaticana

  Víra CZ


  Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS systému -
  Příspěvky a články na web můžete posílat na adresu nebo