nadpis Don Bosco ASC je třetí větev salesiánské rodiny, kterou založil v roce 1876 svatý Jan Bosko. Soustřeďuje ty křesťany, kteří chtějí v salesiánském duchu společně pracovat pro druhé, zejména pro mládež a obyčejné lidi.
Dnešní datum: 25. 06. 2021  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Kdo jsme? :: Ke stažení :: Slovakia  
Duchovní cvičení

Adresář ASCKonto AIRBAG

Adresa a kontakty
ADRESA:
Sdružení salesiánů spolupracovníků
Kobyliské náměstí 1
182 00 Praha 8
IČ: 00406902
číslo účtu:
253474458 / 0300


 • Provinciální rada
 • Místní společenství
 • Ostatní adresy

 • Články podle data
  <<  Červen  >>
  PoÚtStČtSoNe
   1 2 3 4 5 6
  7 8 9 10 11 12 13
  14 15 16 17 18 19 20
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30     

  Duchovní cvičení

  * Říjnová „duchovka“ v Jiřetíně pod Jedlovou

  Vydáno dne 24. 10. 2019 (392 přečtení)

  Jiřetin
  Duchovní cvičení může být potěšení, ačkoli tématem je utrpení. Naší skupince (z Prahy, Neratova, Šumperka, Fryštáku) se cvičení velmi vydařila. Jiřetín pod Jedlovou má kromě Klášterního penzionu, kde cvičení probíhala a kde jsme byli ubytováni, malebnost pohorské vesničky z časů Karolíny Světlé. (Vsuvka: Karolína Světlá, rodem Pražačka, je brána jako „objevitelka Podještědí a jeho lidu“, a Ještěd je od Jedlové „coby kamenem dohodil“. Její manžel Petr Mužák se narodil ve Světlé pod Ještědem.)  Počasí, bylať polovina října, nám přálo a ranní mlhy brzy rozptýlily sluneční paprsky. V polední pauze vše lákalo do podzimem zbarveného lesa.

  JiřetínAle aby to nevypadalo, že jsme se jen kochali krásnou přírodou Lužických hor, exercitátor Josef Trochta SDB pro nás měl pečlivě připravené přednášky, v nichž jsme mohli nacházet podněty pro náš život. Například zamyslet se nad tím, zda „zasedáme k rodinnému, či služebnému stolu“ - podle vzoru staršího bratra z podobenství o milosrdném otci, alias o marnotratném synu, nebo pouvažovat nad utrpením Joba (které „někteří“ neslyšeli, protože courali po lese a díky četbě za chůze sešli z pravé cesty a přednášku nestihli), bylo velmi přínosné.

  Kaple v domě je vskutku promodlená a stala se útočištěm pro všechny, kdo chtěli mít chvíli klidu. Během cvičení jsme v odpoledních hodinách prostřídali růženec, křížovou cestu na Křížovém vrchu a adoraci s litaniemi k Nejsvětějšímu Srdci (každý den jedno, abychom nevypadali tak zbožně). Při večerním sdílení jsme probírali témata jako „angažovanost křesťana v politice“ (velice oblíbené téma, k němuž dal impulz Josef, jenž zmínil v kterési souvislosti s tématem DC Milion chvilek), „zázraky v našem životě“ (věřte, nevěřte – dějí se!) a „jaká byla naše očekávání před vstupem k ASC“ (a jaké bylo po slibech probuzení do reality). Doufejme, že jsme naše předaspiranty a aspiranty pozitivně motivovali a budou pokračovat v započaté cestě za Donem Boskem a k ASC :-)

  JiřetínDěkuji tímto Liborovi Čaplovi za organizaci cvičení, Josefovi Trochtovi za jeho přednášky a nasazení při duchovních pohovorech a všem, s nimiž jsem se v Jiřetíně na „duchovce“ setkala, protože mi naše večerní debaty rozšířily obzory a vůbec… Tvořili jsme krásné společenství!

  Nemalý dík patří i milé paní Jelenové v penzionu, která se všemožně starala o naše potřeby a v každém dni i hodině si uchovala laskavou a radostnou tvář; taktéž jejím kolegyním.

  Pavla Ju

  PS – Nečtěte za chůze v lese, i když je cesta krásná a rovná! I když máte (machýrkovský) pocit, že „tady už to znáte“. Přehlédnete značku a zničehonic nemíříte do Jiřetína, ale na Malý Stožec! Nečtěte, i kdyby to byl Walter Nigg a jeho Nadčasový světec!


  [Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
  Celý článek | Autor: redakce | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

  MODLEME SE ZA NEMOCNÉ
  Modleme se za nemocné

  Protože přibývá těch, kteří jsou nám blízcí a je potřeba se za ně v jejich nemoci modlit, vytvořili jsme tento odkaz:

  Modleme se za naše nemocné.

  Aktualizováno 9.3.2021

  SDÍLÍME SE

  Formační plán pro rok 2021 nás vybízí ke vzájemnému sdílení.

  Všechny podněty, nápady, náměty, které nám od vás přijdou, najdete v rubrice: Sdílíme se.

  PRO POVZBUZENÍ
  Proti trudnomylsnosti

  Salesián má být veselý a plný naděje. Proto vám chceme v této náročné době nabízet podněty k povzbuzení a povznesení mysli. Najdete je na této stránce.
  Můžete nás také sledovat na facebookové stránce: facebook.com/ascczech

  MODLITBY ZE ZPRAVODAJE
  Modlitby ASC

  Společné úmysly k modlitbě


  Aktualizováno 24. 6. 2021

  ZPRAVODAJ
  Zpravodaj č. 164
  příští uzávěrka
  25. září 2021

  Starší čísla Zpravodaje

  Užitečné ODKAZY

  SDB

  FMA

  SHM

  Bosco Point

  SADBA

  ASC-SK

  SDB-SK

  TV NOE

  Rádio Vaticana

  Víra CZ


  Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS systému -
  Příspěvky a články na web můžete posílat na adresu nebo