nadpis Don Bosco ASC je třetí větev salesiánské rodiny, kterou založil v roce 1876 svatý Jan Bosko. Soustřeďuje ty křesťany, kteří chtějí v salesiánském duchu společně pracovat pro druhé, zejména pro mládež a obyčejné lidi.
Dnešní datum: 26. 01. 2023  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Kdo jsme? :: Ke stažení :: Slovakia  
Duchovní cvičení

Adresář ASC
Konto AIRBAG

Adresa a kontakty
ADRESA:
Sdružení salesiánů spolupracovníků
Kobyliské náměstí 1
182 00 Praha 8
IČ: 00406902
číslo účtu:
253474458 / 0300


 • Provinciální rada
 • Místní společenství
 • Ostatní adresy

 • Články podle data
  <<  Leden  >>
  PoÚtStČtSoNe
         1
  2 3 4 5 6 7 8
  9 10 11 12 13 14 15
  16 17 18 19 20 21 22
  23 24 25 26 27 28 29
  30 31      

  Duchovní cvičení

  * Z exercicií na Lipinách

  Vydáno dne 10. 09. 2022 (212 přečtení)

  Ve středu 24. srpna se sešla skupina salesiánů spolupracovníků k duchovnímu cvičení na Lipinách ve středních Čechách. Exercicie vedl P. Tomáš Rádl a organizovali je salesiani spolupracovníci Karel s Hankou Kroupovi za podpory Jendy Koláčného.
  Téma bylo překvapivé, netradiční a naléhavé... : "Planeta Země a jak se na ní chovat, abychom s ní žili v souladu a nejenom z ní čerpali a využívali jí.."

  P. Tomáš pro nás měl několik duchovních ekozamyšlení, které čerpal z odborné literatury, např. Laudato si, Velké dílo (Thomas Berry), Tváří v tvář Zemi (Marek Vácha), výroky papeže Jana Pavla II. a jiné další.  Tato teoreticko-duchovní zamyšlení podpořil prakticky a zážitkově, a to třeba příležitostí k celoodpolednimu pobytu v přírodě, během kterého měl každý účastník příležitost o samotě (s Bohem) intenzivně vnímat přírodu všemi smysly. Pro mnohé z nás to byl velmi intenzivní čas.
  Doslova oči do kořán nám v této oblasti otevřelo promítání filmu - celoživotního svědectví Davida Attenborougha - Život na naší planetě (A Life on Our Planet). Film je opravdu plný snad i chvílemi beznadějných informací o procesu likvidace životaschopnosti planety Země, a to s člověkem v hlavní roli.
  Film ale končí nadějeplně...a to, že i sebemenší změna u každého z nás může tento vývoj změnit, protože planeta Země ještě pořád má ozdravný potenciál…jen je potřeba začít u sebe, i třeba s málem, a nespoléhat se na to, že moje aktivita je jen kapka v moři, která nic nezmění...
  Podle teoretických knih mnozí z nás prožívali tzv. environmentální žal a beznaděj, ale i na to byli organizátoři a P. Tomáš připraveni...v sobotu odpoledne si mohl každý účastník zasadit strom...a to byla ta pomyslná kapka v moři, a každá kapka se snad počítá...

  Štěpánka Hovorková    -    České Budějovice


  [Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
  Celý článek | Autor: redakce | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

  PRO POVZBUZENÍ
  (B) Proti trudnomylsnosti (S)

  Salesián má být veselý a plný naděje. Proto vám chceme v této náročné době nabízet podněty k povzbuzení a povznesení mysli. Najdete je na této stránce.
  Můžete nás také sledovat na facebookové stránce: facebook.com/ascczech

  MODLITBY ZE ZPRAVODAJE
  Modlitby ASC

  Společné úmysly k modlitbě


  Aktualizováno 18. 12. 2022

  ZPRAVODAJ
  Zpravodaj č. 171
  příští uzávěrka
  25. ledna 2023

  Starší čísla Zpravodaje

  Užitečné ODKAZY

  SDB

  FMA

  SHM

  Bosco Point

  SADBA

  ASC-SK

  SDB-SK

  TV NOE

  Rádio Vaticana

  Víra CZ


  Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS systému -
  Příspěvky a články na web můžete posílat na adresu nebo