nadpis Don Bosco ASC je třetí větev salesiánské rodiny, kterou založil v roce 1876 svatý Jan Bosko. Soustřeďuje ty křesťany, kteří chtějí v salesiánském duchu společně pracovat pro druhé, zejména pro mládež a obyčejné lidi.
Dnešní datum: 26. 01. 2023  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Kdo jsme? :: Ke stažení :: Slovakia  
Duchovní cvičení

Adresář ASC
Konto AIRBAG

Adresa a kontakty
ADRESA:
Sdružení salesiánů spolupracovníků
Kobyliské náměstí 1
182 00 Praha 8
IČ: 00406902
číslo účtu:
253474458 / 0300


 • Provinciální rada
 • Místní společenství
 • Ostatní adresy

 • Články podle data
  <<  Leden  >>
  PoÚtStČtSoNe
         1
  2 3 4 5 6 7 8
  9 10 11 12 13 14 15
  16 17 18 19 20 21 22
  23 24 25 26 27 28 29
  30 31      

  Rubrika formačního snažení

  * Poznámky k formačnímu plánu

  Vydáno dne 01. 11. 2022 (197 přečtení)

  Myslíme si, že formační plán ASC je sjednocující prvkem mezi našimi místními společenstvími, že s ním naše salesiánská formace jde stejným směrem, je vedena stejnými podněty.  Proto jsme také měli v loňském roce, kdy byly omezené možnosti setkávání a sdílení, ve formačním plánu Cesta dál otázku pro sdílení na webu. Ne všechna společenství tam své příspěvky dávala, ne všichni to pravidelně četli, nicméně pro mnohé bylo podnětné a důležité přiblížit si, čím žijí další společenství.

  Vycházíme z našich Pravidel: zodpovědní za formaci mají připravovat roční plán trvalé formace (Pravidla čl. 22 §4, 26 §4). Formační plán připravovaný provinciální radou je tedy pomůcka pro zodpovědného za trvalou formaci v místním společenství. A je na něm, dále na tom, kdo téma na setkání připraví a také na celém společenství, jak ho použije, zda beze zbytku nebo si ho upraví. Přičemž za svou trvalou formaci je zodpovědný na prvním místě každý salesián spolupracovník sám osobně. Pochopitelně společný formační plán neznamená, že se ho musíme dogmaticky držet vždy a za každou cenu. Někdy ve svých společenstvích můžeme zažít situaci, kdy je třeba zabývat se aktuální otázkou, problémem, událostí. Nicméně stojíme za tím, že společný FP má svůj význam a je pro ASC přínosem.  Bylo by asi dobré brát v úvahu i fakt, že FP by mohl být využíván i v jiných společenstvích, kde budou ASC fungovat jako moderátoři nebo doprovázející. I z tohoto důvodu by měl být připraven jako otevřený, reflektující i aktuální dění a myšlení v Církvi a témata, kterými dnes žijí mladí lidé. Zároveň by měl jasně a otevřeně vycházet ze základních prvků salesiánské spirituality a ostatní nechat jiným spiritualitám (možná bychom si měli i my ujasnit, co za takové skutečně základní prvky považujeme).

  Dobrá formace by měla mít tři roviny: lidskou, křesťanskou a salesiánskou. V každém formačním plánu by měly být všechny zahrnuty, ale výběrem tématu je větší důraz na některou z nich. Když se ohlédneme trochu zpět, měli jsme formační plány O naději, Mladí lidé, víra a rozlišování povolání, Cesta dál a letos Odpuštění (vycházel z podnětu „zdola“). Nyní připravujeme formační plán na sociální nauku církve.

  Budeme vděční, když nám na setkání v Žabovřeskách sdělíte, případně napíšete na adresu formace@ascczech.cz svoje přání, jakého tématu by se měl týkat formační plán na rok 2024. Rozepište také svoje zkušenosti s formačními plány a podněty pro zlepšení.                                          Formační skupina PR


  [Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5
  Celý článek | Autor: redakce | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

  PRO POVZBUZENÍ
  (B) Proti trudnomylsnosti (S)

  Salesián má být veselý a plný naděje. Proto vám chceme v této náročné době nabízet podněty k povzbuzení a povznesení mysli. Najdete je na této stránce.
  Můžete nás také sledovat na facebookové stránce: facebook.com/ascczech

  MODLITBY ZE ZPRAVODAJE
  Modlitby ASC

  Společné úmysly k modlitbě


  Aktualizováno 18. 12. 2022

  ZPRAVODAJ
  Zpravodaj č. 171
  příští uzávěrka
  25. ledna 2023

  Starší čísla Zpravodaje

  Užitečné ODKAZY

  SDB

  FMA

  SHM

  Bosco Point

  SADBA

  ASC-SK

  SDB-SK

  TV NOE

  Rádio Vaticana

  Víra CZ


  Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS systému -
  Příspěvky a články na web můžete posílat na adresu nebo