nadpis Don Bosco ASC je třetí větev salesiánské rodiny, kterou založil v roce 1876 svatý Jan Bosko. Soustřeďuje ty křesťany, kteří chtějí v salesiánském duchu společně pracovat pro druhé, zejména pro mládež a obyčejné lidi.
Dnešní datum: 18. 06. 2024  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Kdo jsme? :: Ke stažení :: Slovakia  
Duchovní cvičení

Adresář ASC

Formační plán 2024


Konto AIRBAG

Adresa a kontakty
ADRESA:
Sdružení salesiánů spolupracovníků
Kobyliské náměstí 1
182 00 Praha 8
IČ: 00406902
číslo účtu:
253474458 / 0300


 • Provinciální rada
 • Místní společenství
 • Ostatní adresy

 • Články podle data
  <<  Červen  >>
  PoÚtStČtSoNe
       1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30

  15.05.2024: Video - vzpomínka na ...

  vzpomínkové video


  Salesiánská rodina

  * Novéna k Panně Marii Pomocnici 2023 - trošku digitálně

  Vydáno dne 15. 05. 2023 (349 přečtení)

  Vážení přátelé
  dnes začíná novéna  k Panně Marii Pomocnici křesťanů, kdo se ji chce modlit tradičně prosím pokračujte tudy!

  Netradiční novénu pro tento rok připravili salesiáni na svých stránkách, kde budou zveřejňována videa na každý den novény. Já jsem přeložila a připravila malý úvod na každý den, abyste měli ochutnávku k naší společné modlitbě.                                 Zdeňka

  Nápověda: po kliknutí na nadpis dne se spustí video (možná reklama lze přeskočit) pak je třeba stisknout klávesu "c" pro zapnutí automatických anglických titulků. Český kostrbatý překlad zapneme ozubeným kolečkem v liště pod videem volbou titulky a pak volba automatický překlad - vybrat češtinu.  Tak budete mít účast na světové novéně i s příběhem pro děti - příjemný zážitek František
  Novéna k Panně Marii Pomocnici

  Zveme vás každý den novény krátce se zamyslet nad nabídnutým obrazem a rozjímáním. Můžeme se tak jednoduše společně připravit na Slavnost Panny Marie Pomocnice křesťanů.

  15. květen

  První den – Maria, žena chleba

  Chléb má mnoho významů: Je znamením každé potřeby člověka a zároveň znamením Boží spásy. Maria zakouší a rozumí potřebám každého muže a ženy. Skrze ni přichází do našeho světa Ježíš, její Syn, naše jediná spása, který je chlebem a je se svou Matkou neustále rozdáván pro štěstí každého a všech.

   

  16. květen

  Maria, žena každodennosti

  Maria je ženou všedního dne, žena obyčejného života. Žena, která se stane matkou, matka, která vidí nespravedlivou smrt svého vlastního syna, je svědkem jeho zmrtvýchvstání, modlí se spolu s učedníky a čeká na seslání Ducha Svatého. Maria svou přítomností posiluje každodenní život plný lásky a smyslu: zdá se, že vše zůstává stejné, ale všechno se proměňuje v nové.

   

  17. květen

  Maria, žena bez velkých řečí

  Maria není žena velkých řečí, má mnohem důležitější věci na práci než se starat o svou image a viditelnost. Její osoba se nevyčerpá tím, co se zdá, ale žije tím, co opravdu je. Ví, že musí pěstovat hlubokou a autentickou lásku k Synu Božímu a ke každé sestře a ke každému bratru, k těm přítomným i k těm budoucím; ví, že láska, když existuje, šíří se sama a najde pravou cestu jak se zviditelnit.

   

  18. květen

  Maria, žena zamilovaná

  Maria žena cele zamilovaná pravou láskou. S vášní a radostí, umí celý svůj život zasvětit takové lásce, která si plně zaslouží nazývat se láskou, tančíc tanec vlastního života. Při pohledu na ni dokážeme rozeznat lásku od jejich nepravých podob a mít jasno v důležitých oblastech našeho života.

   

  19. květen

  Maria, žena na straně chudoby

  Maria je žena na straně chudých, utlačovaných, těch posledních. Dává jim vytrvale přednost. Přijímá je vždy a je připravena se jich zastat bez váhání a kompromisů. Jsou to její oblíbené děti. Je pro ni přirozené se takhle chovat, ve svém srdci nemůže jinak: chudá s chudými, zde nachází své štěstí.

   

  20. květen

  Maria, žena odvážná

  Maria čerpá odvahu ze svého mateřství. Nemůže se nestarat se o své dcery a syny. Nic ji nezastaví, nikdo, žádná překážka nebo protivenství ji nezastraší. Žádné její ujišťující gesto není zbytečné. Stává se tichou přítomností, plnou očekávání u nohou každého lidského kříže kde vždy odvážně stojí.

   

  21. květen

  Maria, žena ticha

  Maria žena plně usebrána v Bohu, ale nikdy vzdálená od lidí od jejich životů a příběhů. Mlčí, protože je v trvalém naslouchání a přijímání Slovu Božímu a slovům lidí. Její mlčení jí umožňuje naslouchat a rozlišovat, rozpoznat mezi mnoha slovy to, na kterém skutečně záleží.

   

  22. květen

  Maria, žena dnešních dnů

  Maria prožívá svůj život jako dar, je ženou každé doby, včetně té naší. Je vždy aktuální, nikdy nezestárne a nikdy nevyjde z módy. Můžeme si ji vždy představit vedle nás v našich zkouškách, utrpeních a úzkostech. Protože je vytrpěla, je nyní naší účinnou pomocí a podporou.

   

  23. květen

  Maria, žena poslední hodiny

  Tak jako je Maria s námi v každém okamžiku našeho života, bude s námi i v okamžiku naší smrti, jak ji prosíme na závěr každého zdrávasu. V těchto chvílích se na ni obraťme, podejme ji svou ruku, aby nám pomohla vstát a běžet vstříc jejímu synu, Pánu našeho života.


  [Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
  Celý článek | Autor: František Hynek | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

  SDÍLÍME SE

  Formační plán pro rok 2024 nás vybízí ke vzájemnému sdílení.

  Všechny podněty, nápady, náměty, které nám od vás přijdou, najdete v rubrice: Sdílíme se.

  PRO POVZBUZENÍ
  (B) Proti trudnomylsnosti (S)
  (KA) (+C) (ZP)
  Salesián má být veselý a plný naděje. Proto vám chceme v této náročné době nabízet podněty k povzbuzení a povznesení mysli. Najdete je na této stránce.
  Můžete nás také sledovat na facebookové stránce: facebook.com/ascczech

  MODLITBY ZE ZPRAVODAJE
  Modlitby ASC

  Společné úmysly k modlitbě


  Aktualizováno 28. 05. 2024

  ZPRAVODAJ
  Zpravodaj č. 178
  příští uzávěrka
  21. srpna 2024

  Starší čísla Zpravodaje

  Užitečné ODKAZY

  SDB

  FMA

  SHM

  VDB

  Bosco Point

  SADBA

  ASC-SK

  SDB-SK

  TV NOE

  Rádio Vaticana

  Víra CZ


  Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS systému -
  Příspěvky a články na web můžete posílat na adresu nebo